Rehabilitacja po wypadku

odszkodowanie za rehabilitacje

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Osoby ciężko ranne w wypadkach komunikacyjnych mogą liczyć na różnego rodzaju świadczenia z polisy OC sprawcy wypadku. Oprócz zadośćuczynienia pieniężnego za krzywdę związaną z wywołanym rozstrojem zdrowia przysługuje im również prawo do zwrotu wszelkich kosztów poniesionych w związku z wypadkiem – w tym również zwrotu kosztów rehabilitacji powypadkowej.

Świadczenia rehabilitacyjne

Świadczenia rehabilitacyjne gwarantowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, dla osób z ciężkimi urazami neurologicznymi, bardzo często są niewystarczające. Dodatkowo czas oczekiwania na możliwość skorzystania z takich usług jest w polskich realiach bardzo długi. Dlatego czas gra w takich przypadkach kluczową rolę. Specjaliści przekonują, że w przypadku najciężej poszkodowanych, podjęcie rehabilitacji już na oddziale szpitalnym bezpośrednio po zdarzeniu odgrywa kluczowe znaczenie dla późniejszego powrotu do zdrowia. W związku z tym nie warto zwlekać.

Zwrot kosztów - prywatna rehabilitacja

Poszkodowani mają prawo do zwrotu poniesionych kosztów prywatnej rehabilitacji. Przepisy nie ograniczają właściwie tego uprawnienia od żadnych dodatkowych elementów. W wydawanych wyrokach sądy wskazują jednak, że należy udowodnić, że koszty takie były celowe i uzasadnione stanem zdrowia osoby poszkodowanej. W sprawach ciężkich urazów neurologicznych nie ulega wątpliwości, że ta „celowość” jest do udowodnienia bez żadnych szczególnych warunków.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

To ubezpieczyciel – chcąc uwolnić się od obowiązku wypłaty odszkodowania – musi udowodnić, że koszty były niecelowe, a poszkodowany mógł dostać niezbędną usługę rehabilitacyjną w ramach oferty Narodowego Funduszu Zdrowia. Znając jednak realia publicznej służby zdrowia udowodnienie tego jest praktycznie niemożliwe.

Rehabilitacja a limity odszkodowania

W ramach OC komunikacyjnego obwiązującego aktualnie obowiązuje ustalona suma ubezpieczenia na szkody osobowe. Jest ona jednak bardzo wysoka, bo wynosi 5.210.000 euro na wypadek. Z sumy tej wypłacane są wszelkie świadczenia osobie poszkodowanej w danym zdarzeniu. Należy do nich zadośćuczynienie, odszkodowanie za poniesione koszty, czy też renta na zwiększone potrzeby. Osobie poszkodowanej należy się również renta wyrównawcza w związku ze spadkiem dochodów po wypadku. Wysoka suma ubezpieczenia jaka obowiązuje w sprawach wypadków komunikacyjnych daje poszkodowanemu gwarancję, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, będzie mógł przez wiele lat korzystać z intensywnej i specjalistycznej rehabilitacji. W wielu przypadkach to jedyna szansa na odzyskanie choć części sprawności sprzed wypadku.

Osoby niepełnosprawne codziennie walczą z wieloma utrudnieniami. Brak samodzielności w prostych czynnościach takich jak możliwość kąpieli czy skorzystanie z toalety stanowi nie lada wyzwanie. Jak najszybsze rozpoczęcie rehabilitacji po wypadku ma kluczowe znaczenie w powrocie do samodzielności. Wspólnie z naszymi ekspertami możesz pokonać bariery. Jeżeli jesteś po wypadku, lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy w uzyskaniu środków na rehabilitację – skontaktuj się z nami.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Wskazanie tematu rozmowy ułatwi nam przekazanie Twojej sprawy do dedykowanych ekspertów.
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)