Wygrane Kancelarii z GK Votum – Luty

Wygrane Votum Odszkodowania

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Przedstawiamy nasze wygrane Kancelarii z GK Votum. W lutym 2022 roku dzięki poczynaniom Kancelarii reprezentującej klientów w sprawach odszkodowawczych zapadło 61 wyroków zasądzających. W toku postępowania sądowego w styczniu 2022 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 3 704 771 złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła 644 007 zł. Wygrane Votum – sprawdź poniżej:

25 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym;
15 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych z obrażeniami ciała;
8 wyroków w sprawach dotyczących wypadków przy pracy z obrażeniami ciała;
4 wyroków w sprawach dotyczących wypadków przy pracy ze skutkiem śmiertelnym
5 wyroków dotyczących wypadków ze skutkiem śmiertelnym
2 wyroki dotyczące innego typu szkody;
1 wyrok dotyczący wypadku z naruszeniem dobra osobistego;
1 wyrok w sprawie dotyczącej szkody medycznej z obrażeniami ciała

Odszkodowanie należne dziecku urodzonemu po śmierci ojca

Ubezpieczenie OC pojazdu powinno rekompensować wszystkie szkody, które powstały na skutek wypadku tego pojazdu. Uprawnionymi do świadczeń są wszystkie osoby najbliższe, ale ubezpieczyciele często, mimo ważnej polisy OC, odmawiają wypłaty należnych roszczeń. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, gdyż czasami niezbędne jest skierowanie sprawy na drogę sądową.

Okoliczności wypadku

Do zdarzenia doszło w dniu 8 stycznia 2018 r. w województwie kujawsko-pomorskim z udziałem samochodu nauki jazdy. Pojazdem kierował kursant, na miejscu pasażera siedział nadzorujący instruktor, zaś na tylnej kanapie – drugi z kursantów. Kierujący samochodem nauki jazdy na łuku drogi w prawo podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu, przez co zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku jazdy samochodem ciężarowym. Na skutek wypadku śmierć na miejscu zdarzenia ponieśli obaj kursanci (kierowca i pasażer), zaś instruktor z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Wygrane kancelarii - postępowanie likwidacyjne

Będący pasażerem kursant w chwili wypadku spodziewał się dziecka – syna, który ostatecznie urodził się ponad 4 miesiące później, jako tzw. pogrobowiec. Działający w imieniu dziecka pełnomocnik wystąpił do ubezpieczyciela sprawcy szkody o zapłatę na jego rzecz zadośćuczynienia za krzywdę w związku ze śmiercią ojca oraz odszkodowania za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej. Zakład ubezpieczeń na drodze postępowania likwidacyjnego wypłacił na rzecz poszkodowanego dobrowolnie jedynie 30.000,00 zł zadośćuczynienia, odmówił jednak wypłaty dalszych świadczeń. Mimo składanych reklamacji ubezpieczyciel nie zmienił stanowiska.

Wygrane kancelarii - postępowanie sądowe

Wobec zaniżonych wypłat poszkodowany – przy udziale prawników kancelarii z Grupy Kapitałowej Votum S.A. – wystąpił do sądu z powództwem o zasądzenie dalszej kwoty 90.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz kwoty 30.000,00 zł tytułem odszkodowania.

W toku postępowania biegła psycholog stwierdziła, że w przyszłości małoletni powód najprawdopodobniej może odczuwać dyskomfort na poziomie emocjonalnym związany z brakiem biologicznego ojca. Ponadto nie ma on możliwości uczenia się wzorów funkcjonowania w rolach męskich od ojca w codziennym kontakcie, doznawania jego opieki czy zapewniania mu przez ojca poczucia bezpieczeństwa, która to potrzeba jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb dziecka. Według biegłej powód ze względu na brak ojca będzie miał obiektywnie i psychologicznie trudniejszą sytuację niż dzieci posiadające oboje rodziców.

Sąd I instancji uwzględnił żądanie powoda w całości, jednak ubezpieczyciel zaskarżył. Sąd II instancji nie podzielił podniesionych przez ubezpieczyciela zarzutów i apelację w całości oddalił.

 • Wyrok Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z dnia 10 września 2020 r., sygn. akt I C 243/19,
 • Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 12 kwietnia 2021 r., sygn. akt V ACa 94/21.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Zadbaj o siebie i bliskich

Skontaktuj się z nami, oddzwonimy do Ciebie.

  Poprzedni wpis
  Następny wpis

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)