Kolejne 11,5 miliona zł odszkodowań dla poszkodowanych. Wrzesień 2023

  • Start
  • Aktualności
  • Kolejne 11,5 miliona zł odszkodowań dla poszkodowanych. Wrzesień 2023
odszkodowanie wrzesien Votum Odszkodowania

Mimo wielu akcji prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa wypadki wciąż są nieuniknionym elementem naszej codzienności. Słyszymy o nich w mediach, od rodziny, znajomych. Ich skutki często bywają tragiczne, zarówno dla poszkodowanych, jak i dla ich bliskich. W takich sytuacjach odszkodowanie może stanowić istotną pomoc w powrocie do normalnego życia. Tylko we wrześniu eksperci z Grupy Kapitałowej Votum pozyskali dla ofiar wypadków łącznie 11 469 078, 39 zł (etap przedprocesowy oraz sądy I i II instancji).

0
łączna kwota świadczeń dla poszkodowanych pozyskana w 09.2023​

Oczywiście dochodzić odszkodowania po wypadku można samodzielnie, jednakże pomoc ekspertów często okazuje się nieoceniona. Zaangażowanie specjalistów w ten proces może nie tylko spowodować podwyższenie świadczeń należnych po wypadku. Jeśli spór z ubezpieczycielem zakończy się na etapie przedprocesowym, czyli w wyniku negocjacji, wtedy skraca się również czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty powypadkowej.

Odszkodowania dla klientów Votum Group 09.2023 r.

odszkodowanie po wypadku motocyklowym

W ubiegłym miesiącu negocjacje ekspertów Votum Odszkodowania S.A. z towarzystwami ubezpieczeniowymi zaowocowały wypłatą 8 228 827,39 zł dla poszkodowanych w wypadkach i ich bliskich. Do tego dodać należy kwoty pozyskane przez prawników z Kancelarii należącej do Votum Group – najlepszej kancelarii wg Rankingu „Rzeczpospolitej” w kategorii sprawy odszkodowawcze. Łącznie sądy I i II instancji zasądziły 3 240 251 zł dla poszkodowanych. Korzystne wyroki dla klientów Grupy Kapitałowej Votum zapadły w 47 sprawach. Wyroki prezentują się następująco:

Wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała – 13
20 – Wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym 
Wypadek komunikacyjny (naruszenie dobra osobistego) – 1
8  Wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym 
Wypadek przy pracy z obrażeniami ciała – 2
1 – Wypadek w rolnictwie z obrażeniami ciała 
Szkoda w budynku (ubezpieczenie dobrowolne) – 1

Ile się czeka na odszkodowanie po wypadku?

Oprócz wysokości odszkodowania po wypadku, równie istotny jest czas oczekiwania na pieniądze od ubezpieczyciela. Często gra on wręcz kluczową rolę, ponieważ im szybciej poszkodowany rozpocznie kosztowną rehabilitację powypadkową, tym większe szanse na powrót do zdrowia. Eksperci Votum Odszkodowania S.A. przez 18 lat pracy w branży odszkodowawczej potrafią skutecznie i szybko prowadzić negocjacje z ubezpieczycielami. Oto kilka przykładów efektów ich pracy.

Wypłata odszkodowania od UFG w 14 dni

Votum Odszkodowania pomaga w uzyskaniu świadczeń dla poszkodowanych w wypadkach nie tylko od zakładów ubezpieczeń, ale także od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dla jednego z naszych klientów udało się pozyskać pierwszą wypłatę bezspornej kwoty odszkodowania zaledwie w dwa tygodnie. To zasługa dostarczenia do Funduszu drobiazgowej dokumentacji o okolicznościach wypadku. Dzięki temu szybko została ustalona odpowiedzialność UFG i pierwsze pieniądze w kwocie 50 000 zł wpłynęły na konto klienta.

380 000 zł kapitalizacji renty w 4 miesiące

Eksperci Votum Odszkodowania S.A. działają równie skutecznie w temacie rent odszkodowawczych. Dla klienta, który trafił do nas w maju 2023 r., udało się pozyskać:

  • Podwyższenie renty powypadkowej.
  • Wyrównanie renty w kwocie ponad 20 000 zł.
  • Kapitalizację renty w wysokości 380 000 zł.

840 000 zł kapitalizacji renty w 3 miesiące

Nie da się ukryć, że kwoty dotyczące kapitalizacji renty dla klientów Votum Odszkodowania S.A mogą robić wrażenie. Zamiana comiesięcznych wypłat na jedno duże odszkodowanie może być korzystne z wielu względów. Pisaliśmy o tym w artykule dotyczącym kapitalizacji renty. Dla jednego z klientów Votum Odszkodowania ubezpieczyciel przyznał kapitalizację opiewającą na kwotę 840 000 złotych. Było to poprzedzone trzymiesięczną wytężoną pracą naszych ekspertów.

odszkodowanie po wypadku rehabilitacja

Kapitalizacja renty na 410 000 zł w 2 miesiące

Inną spektakularną kapitalizację renty udało się wypracować zaledwie w dwa miesiące. Eksperci Votum Odszkodowania S.A najpierw podwyższyli rentę powypadkową o 100% – z 600 zł na 1200 złotych miesięcznie. Następnie zadbali, aby ubezpieczyciel wypłacił wyrównanie renty na wysokość 24 000 zł. W ostatnim etapie prowadzonej sprawy comiesięczną rentę udało się zamienić na jednorazowe wysokie odszkodowanie w kwocie 410 000 zł. Skuteczne negocjacje z ubezpieczycielem pozwoliły na przekazanie klientowi bardzo satysfakcjonującej sumy.

390 000 zł dopłaty do odszkodowania w 2 miesiące

O tym, że czasami aby uzyskać odszkodowanie adekwatne do poniesionych szkód, trzeba skorzystać ze wsparcia eksperta, świadczy poniższa historia. Kilkuletni chłopiec został ciężko ranny w wypadku w gospodarstwie rolnym swoich dziadków. Dziecko zostało przygniecione 1000-litrowym zbiornikiem wypełnionym wodą. Rodzice samodzielnie zgłosili szkodę do ubezpieczyciela, jednak otrzymali tylko 100 000 zł, co w kontekście obrażeń dziecka było niewielką kwotą. Następnie sprawę przejęło Votum Odszkodowania S.A i w dwa miesiące uzyskało dopłatę do bezspornej kwoty odszkodowania w wysokości 390 000 zł. Ta wypłata to dopiero początek, gdyż eksperci planują dalsze działania, także związane z przyznaniem renty odszkodowawczej dla poszkodowanego chłopca.

Pomoc w odszkodowaniu po wypadku

Jeśli po wypadku komunikacyjnym, przy pracy lub na roli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczyciela, skontaktuj się z nami. Możemy zaoferować Ci wsparcie w dochodzeniu należnych świadczeń od ubezpieczyciela, u którego polisę OC miał zawartą sprawca wypadku. Votum Odszkodowania S.A skupia się na zapewnieniu kompleksowej obsługi w procesie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych po wypadku. Doświadczony zespół prawników i ekspertów ds. ubezpieczeń jest gotów współpracować z Tobą, abyś mógł otrzymać adekwatne odszkodowanie za wszelkie straty. Nasze usługi obejmują analizę sytuacji, zebranie niezbędnych dokumentów i dowodów, a także profesjonalne negocjacje z ubezpieczycielem w Twoim imieniu.

prawnik kancelaria grupa kapitałowa votum

Wspieramy Cię w każdym etapie procesu, od złożenia roszczenia aż do momentu otrzymania odszkodowania. Naszym celem jest zapewnienie Ci spokoju ducha w trudnym okresie po wypadku, pozwalając Ci skoncentrować się na swoim zdrowiu i rehabilitacji powypadkowej, podczas gdy my zajmiemy się wszelkimi formalnościami. Działamy w Twoim interesie, dążąc do maksymalizacji odszkodowania, które przysługuje Ci zgodnie z przepisami. Nie musisz się martwić skomplikowanymi procedurami i rozmowami z ubezpieczycielem. My zajmiemy się tym za Ciebie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na pytania, jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu zasłużonego odszkodowania po wypadku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)