Wyższe odszkodowanie dla ofiar wypadków – 11,8 mln dla poszkodowanych (marzec 2024)

  • Start
  • Aktualności
  • Wyższe odszkodowanie dla ofiar wypadków – 11,8 mln dla poszkodowanych (marzec 2024)
wyższe odszkodowanie po wypadku marzec 2024

Ułamek sekundy – czasem tak niewiele trzeba, aby życie zmieniło się tak bardzo. Wypadki komunikacyjne i ich skutki są jednym z najpoważniejszych problemów społecznych współczesnego świata. Te nierzadko dramatyczne zdarzenia niosą za sobą ogromne straty ludzkie, materialne oraz emocjonalne. O tym, z jakimi problemami na co dzień zmagają się poszkodowani w wypadkach i ich rodziny wiedzą eksperci z Grupy Kapitałowej Votum. Każdego dnia od kilkunastu lat pomagają minimalizować następstwa wypadków drogowych, przy pracy i w rolnictwie, podwyższając wysokość świadczeń pozyskiwanych od ubezpieczycieli.

W marcu eksperci Votum Odszkodowania S.A. i Kancelarii z Votum Group pozyskali w łącznie 11 808 502 zł odszkodowań dla poszkodowanych w wypadkach i ich rodzin. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegółowe wyniki naszej pracy.

odszkodowanie po wypadku Votum Odszkodowania

Odszkodowanie z OC po wypadku

Poszkodowani w wypadkach nie powinni być pozostawieni samym sobie. Życie w nowej rzeczywistości bywa nie tylko trudne i bolesne, ale także wiąże się z większymi obciążeniami finansowymi. Wynika to nie tylko z tego, że ofiary wypadków często muszą korzystać z kosztownego leczenia i prywatnej rehabilitacji, ale również ze zmniejszonych możliwości zarobkowych. Dużym wsparciem mogą być pieniądze pozyskane z polisy OC sprawcy wypadku. Jednak pomimo że poszkodowanym należy się takie odszkodowane, to jego wysokość może budzić kontrowersje. Zdarza się, że ubezpieczyciele tacy jak np. PZU, ErgoHestia, Warta, Generali, Compensa i inni zaniżają odszkodowanie po wypadku lub całkiem odmawiają wypłaty. Warto wiedzieć, że od takiej decyzji można się odwołać. Ponadto jeśli reklamacja na decyzję towarzystwa ubezpieczeniowego nie zostanie uwzględniona, można podjąć dalsze kroki. Wsparciem w takich sytuacjach są dla poszkodowanych eksperci z Grupy Kapitałowej Votum. Dzięki 18-letniemu doświadczeniu w branży odszkodowawczej wiedzą, jak podwyższać świadczenia powypadkowe. Jak pomogli ofiarom wypadków w marcu?

Jak podwyższyć odszkodowanie po wypadku?

Dzięki skutecznym negocjacjom i mediacjom z ubezpieczycielami eksperci Votum Odszkodowania S.A. uzyskali łącznie 7 798 160, 90 zł, m.in. z tytułu odszkodowania i zadośćuczynienia. Nie każdą sprawę da się jednak rozwiązać polubownie. W takich sytuacją pomocą poszkodowanym służą doświadczeni adwokaci i radcowie prawni z Kancelarii należącej do Votum Group. W marcu sądy I i II instancji wydały 64 wyroki. Dotyczyły one następujących zdarzeń:

  • Wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym – 35 wyroków.
  • 14 wyroków – wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała.
  • Wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym – 7 wyroków.
  • 4 wyroki – wypadek przy pracy z obrażeniami ciała.
  • Inny typ szkody – 2 wyroki.
  • 1 wyrok – wypadek komunikacyjny, naruszenie dóbr osobistych.
  • Wypadek ze skutkiem śmiertelnym – 1 wyrok.

Kancelaria dla swoich Klientów pozyskała łącznie 4 010 342 zł, a najwyższe odszkodowanie wyniosło 553 440 zł. W efekcie wspólnych działań Votum Odszkodowania S.A. i Kancelarii z Votum Group dla poszkodowanych w wypadkach i ich rodzin uzyskano 11 808 502, 90 złotych.

0
łączna kwota odszkodowań i zadośćuczynień pozyskanych w marcu przez Votum Odszkodowania S.A. i Kancelarię z GK Votum

Wyższe odszkodowanie od PZU S.A.

Eksperci Votum Odszkodowania S.A. nie boją się prowadzić spraw, które są skomplikowane i z którymi nie poradzili sobie inni pełnomocnicy. Tak było w sytuacji poważnego wypadku komunikacyjnego, w którym poszkodowana została Klientka Votum Odszkodowania S.A. Inny pełnomocnik zgłosił roszczenie do PZU w sierpniu 2023 roku, w efekcie czego kobieta otrzymała zadośćuczynienie, zwrot kosztów dojazdu oraz zwrot kosztów leczenia. Jednak wypłacone świadczenia nie były adekwatne do poniesionych szkód. Inne osoby poszkodowane w tym samym wypadku były klientkami Votum Odszkodowania i to dzięki ich rekomendacjom poszkodowana zdecydowała się na skorzystanie z usług innego pełnomocnika. Nasi eksperci w styczniu 2024 roku skierowali do PZU wniosek o wydanie akt szkody. Okazało się, że PZU przyjęło odpowiedzialność za wypadek tylko w 70%. Powodem był brak pewności, czy poszkodowana miała zapięte pasy bezpieczeństwa. 

Wcześniejszy pełnomocnik nie podął żadnych kroków, żeby tę sytuację wyjaśnić. Po uzupełnieniu akt karnych eksperci Votum Odszkodowania S.A wezwali PZU do dopłaty zadośćuczynienia oraz do zwrotu kosztów opieki, o które nie wnioskował poprzedni pełnomocnik. PZU wydało decyzję o dopłacie 47 000 złotych, wskazało również, że jest zainteresowane zawarciem ugody. Ponadto poszkodowana otrzymała zaliczkę z PZU ma zabiegi usunięcia szpecących blizn.

Kapitalizacja renty po wypadku

Eksperci Votum Odszkodowania S.A. mają wieloletnie doświadczenie w podwyższaniu świadczeń dla poszkodowanych w wypadkach. Oprócz wyższego odszkodowania, zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia czy rehabilitacji pomagają także podnieść wysokość rent odszkodowawczych. Podwyższenie renty od ubezpieczyciela to ważny krok w zapewnieniu sprawiedliwości i wsparcia dla osób dotkniętych tragicznymi wydarzeniami. Wiele osób, które doświadczyły wypadku, często boryka się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, które mogą znacząco ograniczyć ich zdolność do pracy i życia w pełni. W takich sytuacjach renta od ubezpieczyciela staje się nie tylko finansowym wsparciem, ale także środkiem do przywrócenia pewności siebie i stabilności życiowej

Podwyższenie renty to istotna odpowiedź na rosnące koszty życia oraz zmieniające się potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Jest to również wyraz empatii i troski o dobro osób, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu wypadku. Warto wiedzieć, że proces ten wymaga odpowiedniego wsparcia i nadzoru, aby umiejętnie negocjować i mediować z ubezpieczycielem wysokość świadczenia. W następnym etapie, jeśli będzie to korzystne dla poszkodowanego, ekspert może sprawdzić, czy korzystna będzie kapitalizacja renty. Jeśli po wypadku pobierasz rentę od ubezpieczyciela, warto sprawdzić, czy nie powinieneś otrzymywać więcej pieniędzy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)