Odszkodowanie powypadkowe w wysokości ponad 730 000 zł dla poszkodowanego!

  • Start
  • Nasze Wygrane
  • Odszkodowanie powypadkowe w wysokości ponad 730 000 zł dla poszkodowanego!
Profesjonalna pomoc prawna może znacząco wpłynąć na wysokość świadczeń powypadkowych, takich jak m.n. zadośćuczynienie czy zwrot kosztów oprotezowania. Odszkodowanie powypadkowe – zobacz jak pomagamy poszkodowanym.

Eksperci z Votum Odszkodowania S.A. oraz Kancelarii należącej do GK Votum zajmują się pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Niedawno ponownie udowodniliśmy swoją skuteczność w walce o sprawiedliwość dla swoich klientów! Tym razem zgłosił się do nas z prośbą o pomoc poszkodowany, który został potrącony przez samochód podczas treningu rowerowego. W wyniku tego zdarzenia doznał poważnych obrażeń, które doprowadziły do amputacji nogi. Reprezentująca poszkodowanego Kancelaria z Votum Group dążyła do uzyskania zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz odszkodowania na zakup protezy. Niedawny korzystny wyrok Sądu Apelacyjnego orzekł ponad 730 000 zł rekompensaty dla mężczyzny! Stanowi to kolejny dowód na to, że profesjonalna pomoc prawna może znacząco wpłynąć na wysokość świadczeń powypadkowych, takich jak m.in. zadośćuczynienie czy zwrot kosztów oprotezowania. Odszkodowanie powypadkowe zobacz jak pomagamy poszkodowanym.

Tragiczny wypadek wysportowanego mężczyzny

Klient GK Votum jeszcze klika lat temu prowadził bardzo aktywny tryb życia. Był zapalonym sportowcem, który trenował wiele dyscyplin, m.in. jazdę na rowerze. Jego życie zmieniło się diametralnie w wyniku nieszczęśliwego wypadku drogowego.

W dniu wypadku powód uczestniczył w swoim codziennym treningu rowerowym, jadąc wzdłuż jezdni. Nagle na jednym ze skrzyżowań został potrącony przez samochód, którego kierowca w niedozwolonym miejscu wykonywał manewr wyprzedzania. Siła uderzenia była tak duża, że młody mężczyzna został zrzucony z roweru i przygnieciony przez samochód sprawcy wypadku. W szpitalu zdiagnozowano liczne obrażenia, w tym wieloodłamowe zmiażdżeniowe złamania kości podudzia lewego oraz poważne urazy tkanek miękkich. Pomimo szybkiej interwencji chirurgicznej lekarze nie zdołali uratować lewej nogi mężczyzny. Wiązało się to z koniecznością amputacji na wysokości 1/3 dalszej uda.

Rehabilitacja i walka o odszkodowanie powypadkowe

Rehabilitacja i walka o odszkodowanie powypadkowe

Po wypadku powód musiał przejść długotrwałą rehabilitację i mierzyć się z konsekwencjami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi tego tragicznego zdarzenia. Doznane obrażenia, a szczególnie amputacja nogi, znacząco wpłynęły na jego życie osobiste i zawodowe. Pomimo utraty kończyny mężczyzna nie zrezygnował z aktywności fizycznej i nadal jest zaangażowany w sport.

Jednak trwała niepełnosprawność spowodowana wypadkiem zmobilizowała mężczyznę do skontaktowania się z Votum Odszkodowania S.A., licząc na pomoc w uzyskaniu należnego odszkodowania. Firma dokładnie przyjrzała się sprawie. Ze względu na jej powagę i złożoność konieczne okazało się skierowanie sprawy do sądu I instancji. Na tym etapie sprawą zajęła się Kancelaria Prawna należąca do Grupy Kapitałowej Votum, która specjalizuje się w sprawach o odszkodowanie powypadkowe.

Przebieg postępowania Sądu Okręgowego

Sąd I instancji wskazał, że czynnikiem potęgującym odczuwanie cierpienia powoda jest fakt, że przed wypadkiem powód był osobą ponadprzeciętnie aktywną w zakresie sportu. Wypadek, a ściślej jego skutki, były dla poszkodowanego dużym wyzwaniem adaptacyjnym, którego proces nadal trwa. Powód, żeby wrócić do maksymalnie możliwej sprawności fizycznej, potrzebował nowoczesnej protezy, która jest w stanie przywrócić aż 90% sprawności.

Sąd Okręgowy zważył, że utrata nogi w młodym wieku jest niewątpliwie dużym stresem i cierpieniem. Eksperci ustalili, że sumując zdrowie ortopedyczne powoda oraz psychiczne, doznał on uszczerbku na zdrowiu o łącznej wysokości 80% (75% z zakresu ortopedii i 5% z zakresu psychologii). Niewątpliwie w ocenie Sądu I instancji krzywda powoda jest znaczna, a co istotne – nigdy nie zostanie w pełni naprawiona.

Wyrok Sądu I instancji i odszkodowanie powypadkowe

Wyrok Sądu I instancji i odszkodowanie powypadkowe

Biegły odniósł się do wskazanej w fakturze pro forma ceny protezy dla poszkodowanego, którą uznał za zasadną. Zdaniem Sądu Okręgowego powód zdołał przy tym wykazać dochodzoną kwotę zakupu tej protezy, tj. 440 319,50 zł, poprzez przedłożenie stosownych dokumentów. Odszkodowanie z tytułu zakupu protezy zostało pomniejszone o 10% przyczynienia się do skutków wypadku (tuż przed wypadkiem mężczyzna podjął niesygnalizowany manewr skrętu w lewo).

W konsekwencji tych ustaleń, Sąd Okręgowy uznał odpowiedzialność pozwanego ubezpieczyciela za wypadek. Dlatego zasądził na rzecz powoda kwotę 320 000 zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. Dodatkowo zasądzono kwotę 396 287,55 zł tytułem zwrotu kosztów leczenia oraz 17 433 zł jako zwrot kosztów protezy. Sąd przyznał również dla poszkodowanego rentę z tytułu zwiększonych potrzeb oraz wyrównanie renty opiewającej na kwotę 5 130 zł.

Pozwane towarzystwo ubezpieczeniowe odwołało się od tego wyroku, co spowodowało konieczność rozpatrzenia sprawy przez Sąd Apelacyjny.

Prawomocny wyrok i jego znaczenie

Ubezpieczyciel odwołując się od wyroku wskazał na błąd w ustaleniach faktycznych stanowiących podstawę rozstrzygnięcia. Na szczęście Sąd Apelacyjny zważył, że apelacja pozwanego była niezasadna. Nie ma wątpliwości, że poszkodowany mężczyzna doznał znacznej krzywdy, dlatego Sąd Apelacyjny zgodził się z Sądem I instancji, iż dochodzona przez powoda kwota zadośćuczynienia jest adekwatna. Pod uwagę wzięto doznaną przez powoda trwałą niepełnosprawność, a także odniesione cierpienia fizyczne i psychiczne, które powód odczuwał, odczuwa oraz będzie odczuwał w przyszłości.

Podsumowując, Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w pełni, uznając apelację pozwanego za nieuzasadnioną. Prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego zamknął długą batalię młodego mężczyzny o należne mu świadczenia. Ostatecznie poszkodowany uzyskał odszkodowanie powypadkowe w wysokości ponad 730 000 zł!

Wsparcie Votum Odszkodowania S.A. i Kancelarii z GK Votum

Historia młodego poszkodowanego jest doskonałym przykładem na to, jak Votum Odszkodowania S.A. oraz należąca do GK Votum Kancelaria wspierają skutecznie swoich klientów. Zwłaszcza w najtrudniejszych momentach ich życia. Profesjonalne podejście i determinacja zespołu prawników z Votum Group pozwoliły na uzyskanie satysfakcjonującego wyroku sądowego, który znacząco poprawi jakość życia poszkodowanego. Nie tylko walczymy o należne odszkodowanie powypadkowe. Wspieramy także swoich klientów na każdym etapie procesu, od momentu wypadku aż po zakończenie rehabilitacji i powrót do normalnego życia.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ucierpiał w wypadku komunikacyjnym, nie wahaj się skontaktować z Votum Odszkodowania S.A. Nasi doświadczeni prawnicy i doradcy są gotowi, aby pomóc Ci w walce o sprawiedliwość i należne odszkodowanie.

Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)