OFERTA – wypadek w pracy

 • Start
 • OFERTA – wypadek w pracy

Wypadek w pracy – są zawody, które są szczególnie narażone na tego rodzaju ryzyka, między innymi związane z pracą na wysokości, obsługą specjalistycznych maszyn czy górnictwem. Konsekwencje wypadku w pracy mogą być tym samym bardzo różne – np. stłuczenia, poważne urazy kręgosłupa, np. po upadku z wysokości, czy amputacje kończyny przez maszynę. Jaką pomoc może otrzymać osoba poszkodowana w wypadku w pracy?

Sprawdź bezpłatnie, czy możesz otrzymać odszkodowanie po wypadku!
Kiedy można mówić o

o wypadku w pracy?

Do wypadków w pracy dochodzi w różnych okolicznościach, jednak najczęściej mają miejsce tam, gdzie pracownicy korzystają ze specjalistycznego sprzętu lub pracują na wysokości. Aby można było starać się o odszkodowanie, należy spełnić kilka warunków:

wypadek musi zostać zgłoszony pracodawcy,
od zdarzenia nie minęły 3 lata
lub 20 lat jeżeli wypadek był skutkiem popełnienia przestępstwa,
wystąpił uszczerbek na zdrowiu,
lub poszkodowany zmarł.

Wypadkiem przy pracy jest każde zdarzenie, które ma z nią związek. Oznacza to, że będzie to również zdarzenie, do którego doszło poza siedzibą firmy, pod warunkiem, że poszkodowany nadal wypełniał obowiązki służbowe.

Wyjątkiem uniemożliwiającym uzyskanie odszkodowania jest sytuacja, w której do wypadku doszło z winy poszkodowanego. Jeżeli wypadek jest skutkiem jego zaniedbań lub zaniechań, nie otrzyma on odszkodowania. Natomiast w sytuacji gdy poszkodowany zmarł w następstwie wypadku, o wypłatę świadczeń odszkodowawczych mogą starać się jego najbliżsi.

Wyślij formularz

Wypełnij formularz on-line

Bezpłatnie

Sprawdzimy, czy należy Ci się odszkodowanie, zwrot kosztów leczenie czy renta po wypadku

Więcej pieniędzy

Dzięki naszej pomocy możesz otrzymać wyższe odszkodowanie
Po wypadku w pracy możesz uzyskać

odszkodowanie

Odszkodowanie za wypadek w pracy można uzyskać z dwóch podstawowych źródeł. Są to:

wypłata świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego opłacanego przez pracodawcę do ZUS-u
odszkodowanie od pracodawcy lub jego ubezpieczyciela, z którym zawarł umowę ubezpieczenia swojej odpowiedzialności cywilnej.

Oprócz powyższych można również otrzymać odszkodowanie z prywatnej lub grupowej polisy NNW. Ponadto poszkodowany może domagać się zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji po wypadku.

Co więcej, jeżeli na skutek wypadku poszkodowany utracił zdolność do pracy, a renta wypłacana przez ZUS nie stanowi równowartości wynagrodzenia otrzymywanego przez niego przed wypadkiem, może otrzymać dodatkowe świadczenie: rentę z tytułu niezdolności do pracy.

#JesteśmyDlaCiebie

Eksperci Votum Odszkodowania SA prowadzą sprawy poszkodowanych na skutek wypadków przy pracy od wielu lat. Ubezpieczenie OC pracodawcy, które jest ubezpieczeniem dobrowolnym, najczęściej zawiera wiele zapisów mogących ograniczyć lub całkowicie wyłączyć odpowiedzialność ubezpieczyciela. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na skuteczną obronę Twoich praw w starciu z ubezpieczycielem.

Skontaktuj się z nami

  5/5

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)