OFERTA – renta po wypadku

 • Start
 • OFERTA – renta po wypadku

Komu przysługuje renta po wypadku?

Poszkodowany w wypadku może otrzymać kilka różnych świadczeń, do których należą między innymi odszkodowanie oraz zadośćuczynienie. Często jednak nie zdaje sobie sprawy, że może pobierać także rentę powypadkową. Co istotne, może to być świadczenie płatne co miesiąc lub jednorazowe, tzw. skapitalizowana renta, w przypadku której wypłaty sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych. Dlatego warto wiedzieć, komu przysługuje renta po wypadku.

Odszkodowanie a renta

Renta po wypadku to specyficzna forma odszkodowania. Jest wypłacana cyklicznie do momentu, w którym ustaną podstawy do jej otrzymywania. Przysługuje tym poszkodowanym, którzy doznali trwałych i rozległych urazów, przez co utracili zdolność do pracy lub zwiększyły się ich potrzeby w związku z koniecznością opieki przez osoby trzecie. Głównym zadaniem renty jest rekompensata krzywdy doznanej na skutek wypadku.

Renta z tytułu zwiększonych potrzeb

Każdy poszkodowany w wypadku, niezależnie od tego czy był to wypadek w pracy czy wypadek komunikacyjny, powinien zweryfikować, czy może otrzymać rentę z tytułu zwiększonych potrzeb lub utraconych możliwości zarobkowych. Są to świadczenia, których zadaniem jest zaspokojenie potrzeb poszkodowanych w związku z leczeniem lub rehabilitacją powypadkową, a także bieżąca rekompensata utraconych możliwości zarobkowania. Po spełnieniu określonych warunków osoba poszkodowana może domagać się przyznania renty odszkodowawczej.

Renta - dla kogo?

 • Zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, wypadku przy pracy lub gospodarstwie rolnym
 • Częściowo lub całkowicie utraciłeś zdolność do pracy
 • Wymagasz opieki lub / i rehabilitacji
 • Twoja sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu

Kapitalizacja renty - co to oznacza?

Renta jest świadczeniem płatnym cyklicznie, np. raz w miesiącu przez określony czas. Możliwa jest jednak zmiana ze świadczenia okresowego na jednorazowe, czyli tzw. kapitalizacja renty. Propozycje składne przez ubezpieczycieli w tym zakresie dotyczą zawarcia ugody, na podstawie której poszkodowany jednorazowo otrzymuje od ubezpieczyciela określoną kwotę (nawet kilkaset tysięcy złotych), a jednocześnie w zamian zrzeka się roszczenia o rentę w przyszłości.

Starasz się o rentę? Zapytaj eksperta

Wystąpienie z wnioskiem o rentę wymaga przeprowadzenia dokładnej analizy popartej określoną dokumentacją, dlatego warto w tym zakresie rozważyć skorzystanie z pomocy ekspertów. Zadbają oni o to, aby poszkodowany otrzymał wszystkie należne mu świadczenia. Ponadto będą dużym wsparciem na każdym etapie postępowania.

Skontaktuj się z nami

  5/5

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)