OFERTA – wypadek śmiertelny

 • Start
 • OFERTA – wypadek śmiertelny

Każdego roku kilka tysięcy ludzi ginie na skutek wypadków komunikacyjnych, do tego dochodzą zdarzenia w gospodarstwie rolnym lub wypadki w pracy. Jeżeli straciłeś bliską Ci osobę w wypadku, możesz otrzymać między innymi odszkodowanie, zadośćuczynienie, a także zwrot kosztów pogrzebu i nagrobka. Ponadto jeśli Twoja sytuacja ekonomiczna uległa pogorszeniu, możesz starać się także o rentę.

Sprawdź, czy możesz otrzymać odszkodowanie!
Kto może otrzymać

odszkodowanie po wypadku?

Nagła śmierć bliskiej osoby na skutek wypadku to dla rodziny wstrząs, który może mieć wpływ zarówno na sferę fizyczną (pogorszenie stanu zdrowia), jak i emocjonalną jej członków. Ponadto pogorszeniu może ulec również jej sytuacja materialna, zwłaszcza jeśli w wypadku zginął główny żywiciel rodziny.

Najczęściej o odszkodowanie po wypadku stara się najbliższa rodzina zmarłego, czyli małżonek i dzieci, a w niektórych przypadkach także rodzice, rodzeństwo czy nawet dziadkowie. Co istotne, o odszkodowanie mogą starać się również nieformalni partnerzy oraz inne osoby, które pozostawały ze zmarłym w bliskich stosunkach.

Kiedy należy się odszkodowanie ?

Wyślij formularz

Wypełnij formularz on-line

Bezpłatnie

Sprawdzimy, czy bliskim należy się odszkodowanie, zwrot kosztów pogrzebu czy renta.

Więcej pieniędzy

Dzięki naszej pomocy możesz otrzymać wyższe odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku.
Do śmierci doszło na skutek wypadku lub innego czynu niedozwolonego.
Zmarły nie jest sprawcą wypadku.
Od zdarzenia nie minęły 3 lata lub 20 lat w przypadku, gdy do wypadku doszło na skutek popełnienia przestępstwa.
Jakie świadczenia można otrzymać po

wypadku śmiertelnym?

Odszkodowanie za wypadek śmiertelny ma za zadanie zrekompensować poczucie straty i pomóc bliskim zmarłego przystosować się do zmian. Nie ma większego znaczenia, w jakich okolicznościach doszło do wypadku. Może to być zarówno wypadek komunikacyjny, w pracy lub gospodarstwie rolnym. Jednak aby możliwe było uzyskanie odszkodowania czy zadośćuczynienia, istotnym jest, aby zmarły nie był sprawcą wypadku.

W zależności od tego, w jaki sposób śmierć bliskiej osoby wpłynęła na życie poszkodowanego, może on wnioskować o wypłatę różnych świadczeń, do których należą:

zadośćuczynienie
odszkodowanie
renta
zwrot kosztów związanych z pogrzebem

Śmierć bliskiej osoby powoduje szereg zmian w życiu codziennym, począwszy od poczucia straty i krzywdy, na pogorszeniu sytuacji materialnej kończąc. Należy jednak pamiętać o tym, że muszą one zostać odpowiednio udokumentowane, tak aby ubezpieczyciel nie mógł kwestionować ich słuszności. Nawet wówczas zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia lub zaniża wysokość odszkodowania.

Dlatego warto powierzyć swoją sprawę ekspertom, którzy będą dużym wsparciem dla najbliższych zmarłego na każdym etapie postępowania. Ponadto zadbają również o to, żeby odszkodowanie nie zostało zaniżone przez ubezpieczyciela, a poszkodowani otrzymali wszystkie należne im świadczenia.

Skontaktuj się z nami

  5/5

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)