Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Odszkodowanie za wypadek należy się każdej osobie poszkodowanej. Wypadek komunikacyjny jest zdarzeniem w ruchu lądowym, w którym uczestniczy przynajmniej jeden pojazd, a jego skutkiem są obrażenia ciała uczestników wypadku. Z kolei zdarzenie drogowe bez doznanych obrażeń, określa się jako kolizję w myśl Kodeksu Drogowego.

Komu wypłacane jest odszkodowanie za wypadek?

Poszkodowanym po wypadku może być zarówno kierowca, pasażer, pieszy czy też osoba jadąca na rowerze, motocyklu. Odszkodowanie za obrażenia ciała wypłacane jest z OC sprawcy wypadku. Odszkodowanie za wypadek samochodowy należy się osobom, które doznały szkody w wyniku wypadku i są w stanie udowodnić, że do zdarzenia doszło i odczuwają z tego tytułu dolegliwości czy straty materialne.
Ekspert z Votum Odszkodowania S.A. wskazuje, że kwota odszkodowania ma być wyrównaniem strat poniesionych przez ofiary wypadku oraz utraty korzyści.

  • Odszkodowanie za wypadek
  • Odszkodowanie za obrażenia ciała
  • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny
Odszkodowanie po wypadku

Czynności jakie poszkodowany powinien podjąć po wypadku samochodowym mają znaczenie podczas likwidacji szkody a także wypłacie odszkodowania. Ważne aby zebrać pełną dokumentacje i przekazać ją poprzez zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela. Dlatego tak ważne są:

  • nazwa zakładu ubezpieczeń gdzie wykupione było ubezpieczenie OC sprawcy,
  • numer polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku,

Odszkodowanie za wypadek dla poszkodowanych

Poszkodowani w wielu sytuacjach nie wiedzą kto wypłaca odszkodowanie za wypadek. Mylnie zakładają, że to właśnie sprawca zdarzenia wypłaca je z własnej kieszeni. Oczywiście są wyjątki, kiedy taka sytuacja może mieć miejsce. Zanim jednak dojdzie do wypłaty zadośćuczynienia warto zwrócić uwagę kto może ubiegać się o odszkodowanie:

 

  • poszkodowani kierowcy ich pasażerowie,
  • osoby poszkodowane uczestniczące w ruchu drogowym w charakterze pieszych,
  • pasażerowie we własnym samochodzie prowadzonym przez innego kierowcę,
  • rowerzyści, motocykliści itp.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Czas ubezpieczyciela na wypłatę odszkodowania

Odszkodowanie po wypadku samochodowym wypłaca zakład ubezpieczeń, u którego zawarta była polisa OC sprawcy (np. PZU, Warta, Ergo Hestia, Allianz). Sprawca ponosi odpowiedzialność karną wyłącznie za poczynione szkody. W sytuacji gdy sprawca wypadku nie został ustalony, świadczenie wypłacane jest przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W zwykłym

trybie zakład ubezpieczeń zobowiązany jest do wypłaty odszkodowania w przeciągu 30 dni od zgłoszenia szkody. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy czas ten może ulec wydłużeniu. Powodem może być np. uzupełnienie dokumentacji. Ubezpieczyciel powinien wydać decyzję nie później niż przed upływem 90 dni.

odszkodowanie za wypadek

Doświadczenie Votum Odszkodowania S.A. z Wrocławia zdobyte w wielu postępowaniach odszkodowawczych pozwala uniknąć ryzyka pominięcia informacji pomocnych dla określenia skali cierpienia Klienta. Dzięki odpowiedniej analizie sprawy zwiększamy szanse na uzyskanie maksymalnej kwoty odszkodowania za wypadek.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)