OFERTA – wypadek w gospodarstwie rolnym

  • Start
  • OFERTA – wypadek w gospodarstwie rolnym

Praca w gospodarstwie rolnym jest bardzo wymagająca i niesie ze sobą prawdopodobieństwo poważnych urazów, które mogą powstać między innymi podczas pracy ze zwierzętami czy maszynami rolniczymi. Wystarczy tylko chwila, aby doszło do tragedii.

Odszkodowanie po wypadku

Każdy rolnik ma obowiązek wykupić polisę ubezpieczenia OC. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy, jak szeroką daje ochronę. Przede wszystkim obejmuje wypadki, w których ucierpieli: właściciel gospodarstwa, domownicy lub pracownicy. Co istotne, zasady odpowiedzialności ubezpieczyciela w tym przypadku wprost wynikają z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Wypadek musi mieć jednak bezpośredni związek z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Sprawdź bezpłatnie, czy możesz otrzymać odszkodowanie po wypadku!

Co obejmuje OC rolnika?

gdy rolnik lub osoba pracująca w jego gospodarstwie będą zobowiązani do naprawienia powstałej szkody. A będą zobowiązani tylko wtedy, gdy można im przypisać winę za zajście zdarzenia, z którego wynikła szkoda. Wina ta może wynikać z działania (np. najechanie traktorem na osobę poszkodowaną), jak i zaniechania (nieprzykrycie wykopu w gospodarstwie, do którego wpadł poszkodowany),
odpowiedzialnością ubezpieczyciela objęte są także wypadki spowodowane przez osoby pracujące na rzecz rolnika w jego gospodarstwie,
dodatkowo ubezpieczenie OC rolnika znajdzie również zastosowanie, gdy do szkody doprowadzi ruch wykorzystywanych w gospodarstwie maszyn i urządzeń, jakim jest między innymi kombajn,
odpowiedzialność ubezpieczyciela może znaleźć zastosowanie także w sytuacji, gdy poszkodowanym będzie sam rolnik – właściciel gospodarstwa. Warunkiem wypłaty odszkodowania będzie w takiej sytuacji udowodnienie, że do zdarzenia doprowadził któryś z domowników bądź osoba pracująca w gospodarstwie na rzecz rolnika.

Wyjątkiem jest zdarzenie z udziałem ciągnika rolniczego wykorzystywanego w pracy w gospodarstwie. W takiej sytuacji poszkodowanemu przysługuje wypłata odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego właściciela pojazdu.

Wyślij formularz

Wypełnij formularz on-line

Bezpłatnie

Sprawdzimy, czy należy Ci się odszkodowanie, zwrot kosztów leczenie czy renta po wypadku

Więcej pieniędzy

Dzięki naszej pomocy możesz otrzymać wyższe odszkodowanie
Jakie świadczenia przysługują

po wypadku w gospodarstwie?

Poszkodowanemu rolnikowi może należeć się kilka świadczeń, do których należą: odszkodowanie, zadośćuczynienie, renta oraz zwrot kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku większości szkód powstałych w gospodarstwie termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych wynosi 3 lata. Nie zwlekaj, czas działa na Twoją niekorzyść. Wyjątek stanowią sprawy, które dotyczą popełnienia przestępstwa, wówczas ten czas wydłuża się do 20 lat.

Ponad 1 EURO

Suma ubezpieczenia rolnika jest bardzo wysoka, wynosi ponad 5 mln euro w odniesieniu do jednego zdarzenia przy szkodzie na osobie, czyli jeśli na skutek wypadku doszło do obrażeń ciała. 

Skontaktuj się z nami

    At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

    Melbourne, Australia
    (Sat - Thursday)
    (10am - 05 pm)