Zwrot kosztów leczenia po wypadku z PZU

zwrot kosztów leczenia PZU
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Poszkodowany po wypadku komunikacyjnym, gdzie sprawca ubezpieczony był w PZU może się ubiegać o odszkodowanie. Poza  zadośćuczynieniem za doznaną krzywdę  zakład ubezpieczeń PZU  jest zobowiązany do zwrotu kosztów prywatnego leczenia z polisy OC. Na żądanie poszkodowanego ubezpieczyciel powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu.

Zgodnie z art. 444 § 1 mówi, że  w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty.

Czy PZU zawsze wypłaci odszkodowanie za koszty leczenia?

Ubezpieczyciel ( PZU S.A. )zwraca tylko i wyłącznie koszty leczenia związane bezpośrednio z urazem jakiego doznaliśmy po wypadku. Nie możemy dochodzić zwrotu za koszty które nie są bezpośrednio związane z wypadkiem. W tym celu dla weryfikacji zasadności kosztów leczenia PZU wymaga dokumentów medycznych z leczenia w poradni specjalistycznej. Z związku z tym zgłaszając koszty leczenia do ubezpieczyciela zawsze należy załączyć dokumentację medyczną z wizyty lekarskiej. Ponadto wszystkie koszty najlepiej dokumentować fakturą imienną. Jak podaje ekspert z Votum Odszkodowania S.A. Postępując w wyżej opisany sposób na pewno otrzymamy zwrot za poniesione koszty leczenia.

 

  • Votum Odszkodowania S.A.
  • Zwrot kosztów leczenia od PZU S.A.
Odszkodowanie po wypadku

Zwrot pieniędzy za koszty leczenia i rehabilitacje od PZU

Co w sytuacji kiedy skorzystamy z prywatnej wizyty lekarskiej czy prywatnej rehabilitacji? Jeżeli rehabilitacja związana jest z urazem jakiego doznał poszkodowany po wypadku to teoretycznie problemu ze zwrotem kosztów z PZU być nie powinno. Jednak praktyka w tym zakresie wygląda zupełnie inaczej. Poszkodowani często skarzą się, że odmówiono im zwrotu kosztów leczenia które są uzasadnione z medycznego punktu widzenia. Dlaczego tak się dzieje?

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Argumentacja ubezpieczycieli (w tym temacie jest niezmienna od lat. PZU S.A., czy inne zakłady ubezpieczeń ( Warta, Generali, Compensa, LInk4, Ergo Hestia itp odmawiają wypłaty odszkodowania za prywatne leczenie wskazując, że poszkodowany w pierwszej kolejności powinien skorzystać z publicznej służby zdrowia w ramach NFZ. Dopiero gdy leczenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie było możliwe poszkodowany ma prawo do skorzystania z prywatnego leczenia. Co jest absurdalne biorąc poprawkę jak odległe są terminy do lekarzy specjalistów. Dodatkowo PZU jak inni ubezpieczyciele życzą sobie dowodów na tą okoliczność.

Rozwiązaniem na tego typu decyzje ubezpieczycieli jest przedstawienie stosownego dowodu o braku możliwości leczenia na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak otrzymać zwrot za koszty leczenia od PZU?

Aby skutecznie dochodzić zwrotu kosztów za prywatne leczenie z PZU należy udać się do placówki medycznej przyjmującej na NFZ po zaświadczenie, że w ramach  publicznej służby zdrowia termin wizyty czy rehabilitacji jest zbyt odległy.  Mając takie potwierdzenie śmiało możemy zacząć leczenie w prywatnej placówce. Po zakończeniu leczenia powinniśmy zgłosić poniesione koszty do PZU.

Ważne! Zwrot kosztów leczenia z PZU

Należy pamiętać, że zaświadczenie o braku możliwości skorzystania z opieki medycznej na  NFZ trzeba załatwić przed rozpoczęciem prywatnego leczenia.

Refundacja kosztów leczenia jest możliwa?

„Zgodnie z art. 6 Kodeksu Cywilnego ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne” a zatem to do poszkodowanego należy udowodnienie, że ten czy inny koszty jest uzasadniony w świetle doznanych obrażeń ciała.  Często warto zwrócić się do ubezpieczyciela z zapytaniem o możliwość refundacji  większych wydatków związanych z leczeniem.  Innymi słowami otrzymać „zielone światło” od ubezpieczyciela na refundację np. prywatnego zabiegu, żeby po fakcie być niemile zaskoczonym odmowną decyzją. 

Wydaje się wiec, że nic trudnego w odzyskaniu od ubezpieczyciela kosztów leczenia. Jednak w praktyce zwrot kosztów za leczenie, rehabilitacje często jest utrudniony. Szczególnie jeśli chodzi o zwrot kosztów za prywatne leczenie.  Warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów jakimi są eksperci z GK Votum.

na przetwarzanie danych i przesłanie na podany adres e-mail oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
na przetwarzanie danych na kontakt telefoniczny, w tym SMS z ofertą Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)