OFERTA – rehabilitacja po wypadku

 • Start
 • OFERTA – rehabilitacja po wypadku

Osoby poszkodowane w wypadkach często wymagają specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji.  Doznane urazy wpływają na wiele aspektów ich życia, co więcej w przypadku urazów kręgosłupa czy amputacji powrót do pełnej sprawności jest niemożliwy. Dlatego tak ważne jest podjęcie rehabilitacji tak szybko, jak to tylko możliwe. W przypadku osób z urazami kręgosłupa lub czaszkowo-mózgowymi odpowiednia opieka po wypadku ma bardzo duże znaczenie.

Program Pierwsze Kroki

Program Pierwsze Kroki powstał z myślą o osobach najciężej poszkodowanych. Jego celem była przede wszystkim pomoc w pokonywaniu barier, z jakimi muszą mierzyć się osoby niepełnosprawne.

Na jakie wsparcie mógł liczyć uczestnik programu?

dostęp do informacji o źródłach finansowania leczenia / rehabilitacji
pomoc w uzyskaniu pieniędzy na leczenie
rehabilitacja
pomoc w dopasowaniu sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego
wsparcie Fundacji VOTUM
dostosowanie mieszkania i samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej
powrót do aktywności życiowej i zawodowej
5/5

W pierwszej kolejności oceniamy zakres szkody, jakiej doznał poszkodowany. Służy to przede wszystkim określeniu jego nowych potrzeb i dostosowaniu do nich rozwiązań, które mogą znacznie ułatwić funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej – np. od pomocy w dobraniu wózka inwalidzkiego po dostosowanie domu i mieszkania.

Głównym celem programu jest odpowiedź na rzeczywiste potrzeby osób niepełnosprawnych i wdrożenie szytych na miarę rozwiązań. Dzięki temu każdy z uczestników programu może skorzystać z propozycji dostosowanych do jego sytuacji.

Dostęp do rehabilitacji

Po wypadku pomoc w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ jest znacznie ograniczona. Oddziały w szpitalach publicznych zazwyczaj nie mają możliwości, aby przyjąć pacjentów, którzy oprócz rehabilitacji wymagają również leczenia farmakologicznego lub wspomagania oddechu. Są oni kierowani do ośrodków, w których proces rehabilitacji jest drugorzędny w stosunku do pielęgnacji.

Nie czekaj! Napisz do nas

Dlatego w większości przypadków jedyną szansą dla osoby poszkodowanej w wypadku jest skorzystanie z ośrodków komercyjnych, które decydują się podjąć trud rehabilitacji nawet osób z najcięższymi obrażeniami. Ośrodki te dysponują również wysokiej klasy sprzętem, dzięki któremu można znacznie szybciej automatyzować i utrwalać aktywności ruchowe.

Fundacja VOTUM, w ramach której realizowany jest Program Pierwsze Kroki współpracuje z kilkoma ośrodkami rehabilitacyjnymi w Polsce, przede wszystkim jest to Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, które nie tylko pomaga poszkodowanym w wypadkach, ale również wybudza osoby dorosłe ze śpiączki. Udział w Programie umożliwia skorzystanie z turnusów rehabilitacyjnych.

Oferta

Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej

rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna
najnowocześniejsze metody
unikalny, specjalistyczny sprzęt medyczny
wybudzanie pacjentów dorosłych ze śpiączki w ramach NFZ
opieka i pielęgnacja pacjenta
nauka połykania i terapie komunikacji
CyberOko dla osób wymagających alternatywnych sposobów komunikacji

Osoby niepełnosprawne każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma przeszkodami znajdującymi się w ich bezpośrednim otoczeniu, mogą to być zbyt wąskie drzwi, wysokie progi czy brak możliwości kąpieli, brak dojazdu do toalety i umywalki. Wspólnie z naszymi ekspertami możesz pokonać te bariery i sprawić, że dom na powrót stanie się miejscem, po którym będziesz mógł się poruszać bez większych przeszkód.

Skontaktuj się z nami

  5/5

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)