Odszkodowanie to nie wszystko! Jakie jeszcze pieniądze przysługują po wypadku?

  • Start
  • Ekspert Radzi
  • Odszkodowanie to nie wszystko! Jakie jeszcze pieniądze przysługują po wypadku?
renta po wypadku
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Osoby poszkodowane w wyniku wypadku niewątpliwie bardzo często mają trudności w odnalezieniu się w zaistniałej sytuacji. Z pewnością stają przed koniecznością podjęcia leczenia oraz sprostowaniu powypadkowej codzienności. Bezsprzecznie ważne jest również uzyskanie odszkodowania od zakładu ubezpieczeń, w którym zawarta była polisa OC sprawcy wypadku. Dowiedz się jakie świadczenia przysługują po wypadku poszkodowanemu.

Odszkodowanie to nie wszystko!

Powszechnym domysłem poszkodowanego jest błędne przeświadczenie, że jedynym roszczeniem jakie mu przysługuje jest tak zwane odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Z pewnością jest to błędne przeświadczenie. W opinii Votum Odszkodowania zaznaczyć należy, iż zadośćuczynienie za doznany uszczerbek na zdrowiu jest jedynie częścią rekompensaty, pieniędzy wypłaconych przez ubezpieczyciela.

odszkodowanie za rehabilitacje

Zwrot kosztów leczenia

Leczenie i rehabilitacja dla większości ofiar wypadków jest procesem długim i kosztowny. Konieczność wykupienia lekarstw oraz sprzętu medycznego stanowi dla wielu poszkodowanych znaczny wydatek. Długi okres oczekiwania na terminy wizyt lekarskich refundowanych w ramach NFZ zmusza poszkodowanego do korzystania z prywatnej, odpłatnej opieki medycznej.

Trzeba pamiętać o tym, że wszystkie koszty leczenia oraz za lekarstwa powinny być zrefundowane przez ubezpieczyciela. To samo dotyczy również kosztów dojazdów do placówek medycznych, w których odbywało się leczenie.

Votum Odszkodowania przypomina, że każde zgłoszone roszczenie o zwrot poniesionych wydatków powinno zostać należycie udokumentowane. Brak uzasadnienia skutkować może odmową wypłaty odszkodowania w tym zakresie. Nasze doświadczenie i przygotowanie setek taki skutecznych uzasadnień, pozwala stwierdzić, że najczęściej poszkodowani po wypadku zbierają rachunki, faktury na poniższe koszty.

 

Jak uzyskać zwrot kosztów po wypadku

Zwrot przez ubezpieczyciela przysługuje za:

  • koszty leczenia
  • leki
  • kule
  • kołnierz ortopedyczny
  • wózek
  • łóżko ortopedyczne
  • rehabilitację
  • opatrunki
  • pampersy
  • pozostałe elementy niezbędne do funkcjonowania po wypadku
  • dojazd do placówek

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

Zwrot za koszty opieki po wypadku

Osoba poszkodowana w związku z wypadkiem, często boryka się z ograniczeniami wynikającymi ze swojego stanu zdrowia. W rezultacie korzysta z opieki i pomocy osób trzecich w czynnościach życia prywatnego, podczas podróży, przy załatwianiu formalności związanych z wypadkiem. Z tego tytułu poszkodowany może dochodzić odszkodowania za poniesione koszty opieki. Tak jak w przypadku kosztów leczenia oczywiście należy takie roszczenia skutecznie uzasadnić.

Renta z tytułu zwiększonych potrzeb po wypadku

Specjaliści odszkodowawczy z Votum Odszkodowania przypominają, że w przypadku stałej konieczności ponoszenia wydatków związanych z leczeniem, lub stałą opieką poszkodowany może dochodzić renty z tytułu zwiększonych potrzeb.  Np.:

  • wózek elektryczny
  • przystosowanie łazienki
  • koszty specjalnego transportu medycznego po wypadku

Renta taka powinna stanowić pełne zaspokojenie miesięcznych wydatków wynikających z następstw po wypadku. W przypadku osób najciężej poszkodowanych istnieje również możliwość pokrycia przez zakład ubezpieczeń (np. PZU, Warta, Uniqua, Link4, Allianz) kosztu przystosowania mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Świadczenia z tytułu utraconych dochodów

Straciłeś pracę po wypadku? W Votum Odszkodowania S.A. wiemy, że kolejnym roszczeniem przysługującym poszkodowanemu jest wypłata utraconego dochodu, jaki poszkodowany doznał w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim, lub zasiłku rehabilitacyjnym. Z uwagi na to , że często przysługujące z tego tytułu poszkodowanemu kwoty są znacznej wysokości, należy pamiętać o przekazaniu do ubezpieczyciela pełnej dokumentacji. W opinii ekspertów Votum, którzy przygotowują dziesiątki dokumentacji dal swoich klientów, zaznaczają, że uzasadnienie do ubezpieczyciela musi zawierać dokumentacje zarówno z ZUS jak i od pracodawcy, która potwierdzać będzie fakt utraconego dochodu.

Jeżeli poszkodowany w wyniku wypadku utracił możliwości powrotu do pracy lub w przypadku całkowitej niezdolności, ma możliwość ubiegania się o rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Ważne!

Aby uzyskać wyżej wymienione świadczenia należy je odpowiednio udokumentować oraz uzasadnić. Dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Wskazanie tematu rozmowy ułatwi nam przekazanie Twojej sprawy do dedykowanych ekspertów.
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)