Odszkodowanie – Wygrane kancelarii z GK VOTUM kwiecień

Odszkodowania Votum

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Wygrane odszkodowania VOTUM

Przedstawiamy nasze wygrane odszkodowania z Kancelarii z Grupy Kapitałowej Votum S.A. W kwietniu 2022 roku dzięki poczynaniom Kancelarii A. Łebek & Wspólnicy Sp.k., reprezentującej klientów w sprawach o zadośćuczynienie, odszkodowanie czy rentę zapadło 65 wyroków zasądzających. W toku postępowania sądowego w kwietniu 2022 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 4 645 726 złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła 463 553 zł. Wygrane i opinie Votum – sprawdź poniżej:

 • 39 wyroków: wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym
 • 13 wyroków:  wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała
 • 4 wyroki: wypadek w pracy z obrażeniami ciała
 • 4 wyroki: wypadek w pracy ze skutkiem śmiertelnym
 • 2 wyroki: szkoda medyczna, obrażenia ciała
 • 2 wyroki dotyczące innego typu szkody ( odszkodowanie za pożar w gospodarstwie rolnym)
 • 1 wyrok: szkoda w budynku, odszkodowanie z ubezpieczenia OC

Pomoc po wypadku dla osieroconego dziecka

Do wypadku doszło w województwie małopolskim 8 sierpnia 2018 roku. Kierowca ciężarówki podczas sięgania po butelkę z wodą zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem marki VW Passat, którym podróżowała rodzina z dwójką dzieci.

Tragiczne skutki wypadku

W wyniku wypadku drogowego śmierć ponieśli ojciec i matka małoletniej dziewczynki oraz jej brat. Matka w momencie wypadku była w zaawansowanej ciąży, nienarodzone dziecko również poniosło śmierć. Uczestnicząca w zdarzeniu małoletnia dziewczynka jako jedyna przeżyła. Dziewczynka poniosła obrażenia ciała i karetką pogotowia została odwieziona do pobliskiego szpitala. Pomoc po wypadku, w którym małoletnia straciła całą najbliższą rodzinę, zaoferowała siostra tragicznie zmarłej – zaopiekowała się dzieckiem i stała się jej opiekunem prawnym. 

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Kliknij i sprawdź

czytaj dalej

Wysokie odszkodowanie po wypadku - wygrane Votum

Dzięki podjętym działaniom przez Votum Odszkodowania S.A. wraz z Kancelarią A. Łebek & Wspólnicy Sp.k uzyskano wysokie zadośćuczynienie dla osieroconej dziewczynki i jej ciotki. Dodatkowo Kancelaria bezpłatnie prowadziła sprawę karną oraz rodzinną.

Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego Sąd Okręgowy w Tarnowie zasądził od ubezpieczyciela sprawcy pojazdu na rzecz małoletniej dziewczynki kwoty, które wyniosły razem z odszkodowaniem wypłaconym na etapie przedsądowym

 • 400.000 zł tytułem zadośćuczynienia po śmierci obojga rodziców
 • 80.000 zł tytułem stosownego odszkodowania po śmierci rodziców
 • 80.000 zł tytułem zadośćuczynienia po śmierci braci, w tym brata nienarodzonego

Dodatkowo odszkodowanie po śmierci siostry otrzymała także ciocia małoletniej, dla której łącznie zostało przyznane 50.000 zł tytułem zadośćuczynienia.

§ Wypłacone odszkodowanie - podstawa prawna §

Podstawą roszczeń małoletniej oraz jej cioci za krzywdę wyrządzoną wskutek nagłej śmierci osób najbliższych w wyniku wypadku komunikacyjnego jest 446 § 4 k.c. Zgodnie z jego, sąd może przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego odpowiednią sumę tytułem pieniężnego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Obowiązkiem osoby  zgłaszającej szkodę jest wykazanie jej zgodnie z obowiązującymi zasadami. Przyznanie zadośćuczynienia na podstawie art. 446 § 4 k.c. rekompensuje krzywdę za naruszenie prawa do życia w rodzinie.

 • wygrane Votum

Dla dziewczynki jak najbardziej zasadne jest odszkodowanie za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej. Śmierć rodziców spowodowała, że nie może ona liczyć już na ich pomoc i wsparcie. W polskim społeczeństwie pomoc ze strony rodziny (nie tylko finansowa) odgrywa bardzo istotną rolę. Znaczne pogorszenie sytuacji życiowej polegać może na:

 • utracie możliwości uzyskania pomocy przy prowadzeniu gospodarstwa domowego
 • wychowaniu dzieci
 • wsparcia w trakcie choroby, inwalidztwa itp.

Warunkiem przyznania odszkodowania z tytułu znacznego pogorszenia sytuacji życiowej jest istnienie normalnego związku przyczynowego między śmiercią bezpośrednio poszkodowanej a znacznym pogorszeniem sytuacji życiowej osoby występującej z roszczeniem.

W związku z tym, że zapłata nastąpiła po skierowaniu sprawy do sądu klientki otrzymają zwrot wszystkich kosztów oraz odsetki ustawowe za opóźnienie. Wyrok nie jest prawomocny, w chwili obecnej oczekujemy na rozstrzygnięcie Sądu II instancji po złożonej przez pozwanego apelacji.

Wyrok Sądu Okręgowego w Tarnowie, sygn. akt I C 642/19

Zadbaj o siebie i bliskich

Skontaktuj się z nami, oddzwonimy do Ciebie.

  Udostępnij:

  Facebook
  WhatsApp
  LinkedIn
  Twitter
  Poprzedni wpis
  Następny wpis

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)