Odszkodowanie po wypadku – skutecznie i sprawiedliwie

odszkodowanie po wypadku wyrok sąd

Niekorzystne warunki drogowe, chwila nieuwagi, zmęczenie albo nieodpowiedzialne zachowane innych użytkowników ruchu drogowego. Do wypadku komunikacyjnego może dojść szybko i niespodziewanie, a konsekwencje takiego zdarzenia zazwyczaj są bardzo poważne i długofalowe. Po wypadku poszkodowany może się starać o szereg świadczeń z polisy OC sprawcy wypadku. W zależności od okoliczności zdarzenia mogą to być:

  • Odszkodowanie po wypadku.
  • Zadośćuczynienie.
  • Renta powypadkowa.
  • Zwrot kosztów leczenia i prywatnej rehabilitacji.

Każdy powinien wiedzieć, że zgodnie z prawem w przypadku szkód osobowych gwarantowana suma OC wynosi ponad 5 milionów euro. Warto zdawać sobie z tego sprawę zwłaszcza w momencie, gdy po przeprowadzeniu postępowania likwidacyjnego ubezpieczyciel proponuje bezsporną kwotę odszkodowania, zwłaszcza jeżeli nie jest ona adekwatna do poniesionych szkód. Zawsze wtedy można odwołać się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj, co na ten temat napisał nasz ekspert.  

odszkodowanie po wypadku

Jak otrzymać odszkodowanie po wypadku?

Eksperci z Grupy Kapitałowej Votum od prawie 18 lat wspierają osoby poszkodowane w wypadkach. Pomoc w uzyskaniu należnych świadczeń z polisy OC sprawcy wypadku, w tym odszkodowania za wypadek śmiertelny, jest zwieńczeniem naszej pracy, ale składa się na nią wiele innych elementów. Na każdym etapie prowadzonej sprawy jesteśmy blisko naszych klientów, aby wspólnie przejść z nimi przez ten trudny czas. Do dyspozycji osób, które nam zaufały, są nie tylko empatyczni i zaangażowani specjaliści z Votum Odszkodowania S.A., ale także zespół doświadczonych radców prawnych i adwokatów z Kancelarii mieście Wrocław (działającej na terenie całej Polski).

Odszkodowanie po wypadku dla klientów Kancelarii z GK Votum

94% skuteczności Kancelarii w sądach I instancji, 100% w II instancji

Kancelaria z Wrocławia należąca do Grupy Kapitałowej Votum w maju 2023 roku pozyskała 65 wyroków zasądzających należne świadczenia z polisy OC dla poszkodowanych w wypadkach lub ich rodzin. Warto zaznaczyć, że skuteczność korzystnych wyroków Kancelarii w sądach I instancji to aż 94%. W przypadku odwołania się pozwanego od wyroku, czyli gdy sprawa trafiała do II instancji, Kancelaria z GK Votum miała 100% skuteczności. To oznacza, że wszystkie apelacje złożone przez pozwanych w maju zostały oddalone, a poszkodowani w wypadkach lub ich bliscy otrzymali należne świadczenia. Wyroki zasądzające m.in. odszkodowania po wypadku pozyskane w maju dzięku pracy ekspertów Votum Group prezentują się następująco:

Łączna kwota uzyskanych świadczeń dla klientów GK Votum to 3 550 621 złotych. 

wyroki kancelaria grupa kapitałowa votum

Pół miliona złotych odszkodowania po wypadku dla klienta GK Votum

Najwyższa kwota odszkodowania po wypadku pozyskana w  maju 2023 roku dla poszkodowanego, który doznał poważnych obrażeń ciała, to ponad pół miliona złotych. Sąd zasądził dla klienta Kancelarii z Votum Group 507 736 zł należnego świadczenia z polisy OC sprawcy wypadku. Nasi eksperci mają wieloletnie doświadczenie w pomocy poszkodowanym w:

  • Wypadkach komunikacyjnych.
  • Wypadkach przy pracy.
  • Wypadkach w rolnictwie.

Dzięki temu znają skuteczne metody prowadzenia negocjacji, gdy ubezpieczyciel zaniży lub odmówi wypłaty odszkodowania. Dla klientów Grupy Kapitałowej Votum uzyskujemy zarówno odszkodowania po wypadku śmiertelnym, jak i inne świadczenia od takich towarzystw ubezpieczeniowych, takich jak m.in.:

W przypadku gdy sprawca wypadku nie miał polisy OC, pomagamy uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wypadek z winy rodzica. Czy dziecko dostanie odszkodowanie?

Zdarzają się sytuacje, gdy w wypadku spowodowanym przez rodzica, poszkodowane zostaje dziecko. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że jeśli dziecko podróżuje jako pasażer w samochodzie i zostaje ofiarą wypadku, ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy, nawet jeśli sprawcą jest jeden z jego rodziców. W takiej sytuacji znalazła się właśnie dziewczynka, która doznała poważnych obrażeń ciała, w zdarzeniu drogowym spowodowanym przez jej matkę. Do wypadku doszło, kiedy kobieta nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i prowadząc pojazd, przekroczyła oś jezdni. Właśnie wtedy nastąpiło zderzenie z nadjeżdżającym z naprzeciwka autem. W konsekwencji tego wypadku córka kobiety, która była przewożona na foteliku na tylnym siedzeniu, doznała obrażeń ciała. Pojazd kierowany przez sprawczynię wypadku był ubezpieczony w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” z siedzibą w Warszawie. Miał ważną polisę obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych.

odszkodowanie po wypadku policja

Postępowanie likwidacyjne Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

W wypadku dziewczynka doznała poważnych obrażeń ciała, które spowodowały, że stała się niepełnosprawna. W dniu nieszczęśliwego zdarzenia poszkodowana pasażerka miała 4 lata. Zdaniem lekarzy w wyniku doznanych obrażeń cofnęła się w rozwoju do poziomu rocznego dziecka. Musiała od nowa uczyć się siadać, chodzić, mówić, samodzielnie jeść czy korzystać z toalety. Nadał nie jest dzieckiem samodzielnym. Dziecko ma zaburzoną koordynację wzrokowo-ruchową, trudność w skupieniu uwagi, szybko się poddaje. Dziewczynka zmaga się również z problemami emocjonalnymi. Konieczne było wdrożenie wczesnego wspomagania rozwoju i kształcenia specjalnego w przedszkolu. Rodzina poszkodowanej zgłosiła szkodę do ubezpieczyciela, czyli Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Ubezpieczalnia przyjęła odpowiedzialność za wypadek i wypłaciła 200 000 zł zadośćuczynienia, a także zwrot kosztów leczenia, zwrot kosztów rehabilitacji oraz zwrot pieniędzy za noclegi, dojazd, opiekę oraz rentę z tytułu zwiększonych potrzeb.

Zaniżone odszkodowanie po wypadku

Zdaniem rodziny poszkodowanej dziewczynki przyznana przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych kwota zadośćuczynienia nie była w stanie zrekompensować szkód poniesionych przez dziecko. Pełnomocnik powódki wniósł pozew o zapłatę dodatkowej kwoty zadośćuczynienia w wysokości 100 000 złotych, na co nie zgodził się ubezpieczyciel. W toku procesu rodzice dziewczynki zdecydowali się rozszerzyć powództwo wobec towarzystwa ubezpieczeniowego o dodatkowe 200 000 złotych. Motywowano to bardzo dotkliwymi konsekwencjami wypadku. Od czasu zdarzenia dziewczynka regularnie odwiedza specjalistów, takich jak okulista, neurochirurg i psycholog. Jest również w trakcie rehabilitacji, przechodzi terapię blizny. Korzysta z różnych form usprawniania: tradycyjnej rehabilitacji, sesji z logopedą, psychologiem, terapii sensorycznej, zooterapii. Boryka się z trudnościami emocjonalnymi, okazuje agresję wobec młodszej siostry. Ma problemy z koncentracją, szczególnie przy bardziej skomplikowanych zadaniach. Często się rozprasza i nie wykonuje poleceń. TUW kolejny raz nie przychyliło się do tych żądań. Ostatecznym roszczeniem pełnomocnika poszkodowanego dziecka było 300 000 zł zadośćuczynienia za wypadek.

300 tysięcy zadośćuczynienia po wypadku od TUW

Wygrana sprawa Kancelarii z Grupy Kapitałowej Votum

W sprawie dziewczynki poszkodowanej w wypadku odpowiedzialność ubezpieczyciela, czyli Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, nie była kwestionowana. TUW nie chciało się jednak zgodzić na kwotę, którego domagała się rodzina. Ponadto ubezpieczyciel wskazywał też na to, że wypadek spowodowała matka dziewczynki i również ponosi za to odpowiedzialność. Zdaniem Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych nie powinno to być pominięte przy ustalaniu kwoty odszkodowania. W wyniku przeprowadzonego postępowania sąd zdecydował, że suma, o którą wnosiła rodzina dziewczynki, jest zasadna. W związku z tym Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zostało zobowiązane do wypłacenia klientce Kancelarii z Grupy Kapitałowej Votum:

  • 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie.
  • 10 817 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Dzięki temu rodzina dziewczynki otrzymała łącznie 500 tysięcy zadośćuczynienia, a to za sprawą 200 000 zł, które ubezpieczyciel wypłacił w postępowaniu likwidacyjnym.

Bezpłatna analiza odszkodowania po wypadku

Eksperci z Grupy Kapitałowej Votum od kilkunastu lat zajmują się podobnymi sprawami, w których poszkodowani lub ich rodziny potrzebują wsparcia w uzyskaniu sprawiedliwego odszkodowania po wypadku. Negocjacje z ubezpieczycielami takimi jak PZU, Warta, ErgoHestia, Link4, Compensa, HDI i innymi nie są łatwe, jednak wieloletnie doświadczenie pozwala nam skutecznie walczyć o prawa naszych klientów, co podkreśla chociażby 94% skuteczność wygranych spraw Kancelarii z Votum Group w maju. Co ważne, cieszą nas nie tylko statystyki pokazujące skuteczność działania Kancelarii z Wrocławia należącej do Votum Group. Największą satysfakcję czujemy, gdy zadowoleni klienci przysyłają nam opinie o Votum Odszkodowania S.A.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)