Renta po wypadku PZU

renta po wypadku PZU
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Klient Votum Odszkodowania S.A. miał wypadek w pracy w 1992 roku. Poszkodowany elektryk podczas wykonywania pracy przy transformatorze został porażony prądem. Wypadek zmienił życie naszego klienta w koszmar, konieczna była amputacja obu rąk. Za winnego uznany został właściciel firmy. Poszkodowany zawarł ugodę z PZU S.A., otrzymał zadośćuczynienie oraz zwrot poniesionych kosztów leczenia, a także przyznana została renta po wypadku w pracy.

renta po wypadku PZU

Renta po wypadku - niezdolność do pracy

Poszkodowany jest uznany przez ZUS za osobę całkowicie niezdolną do pracy na stałe. Nie brał udziału w żadnych programach aktywizacji zawodowej, gdyż ma ograniczenia do wszelkich prac. Przed wypadkiem bardzo lubił majsterkować, interesował się stolarstwem. Obecnie nie ma możliwości rozwijania swoich pasji, dlatego renta po wypadku z PZU jest jego głównym źródłem utrzymania.

Waloryzacja - Renta po wypadku PZU

Renta po wypadku była kilkakrotnie waloryzowana, ale ostatnia waloryzacja miała miejsce w 1997 r. Od tego czasu poszkodowany po wypadku w pracy otrzymywał rentę w wysokości 915,00 zł kwartalnie co oznacza, że na jego ręce co miesiąc wypłacana była renta z PZU S.A. w wysokości 305,00 zł miesięcznie. 

Waloryzacja renty to nie wszystko

Pan Waldemar nigdy nie otrzymywał od ubezpieczyciela renty z tytułu zwiększonych potrzeb w związku ze swoją niepełnosprawnością. W jego przypadku renta z tytułu zwiększonych potrzeb była i jest jak najbardziej zasadna, gdyż wymaga opieki i pomocy ze strony osób bliskich w codziennych czynnościach.

Wysoka renta po wypadku jest możliwa

W 2022 r. Pan Waldemar zlecił prowadzenie swojej sprawy Votum Odszkodowania S.A. Nasza firma złożyła odwołanie od decyzji PZU S.A. Na skutek podjętych działań renta z tytułu niezdolności do pracy została zwaloryzowana do kwoty 2000,00 zł . Oprócz renty z tytułu niezdolności do pracy została również przyznana renta z tytułu zwiększonych potrzeb w wysokości 730,00 zł miesięcznie.

Łączna wysokość renty od PZU wyniosła 2730,00 zł. Pan Waldemar dzięki ekspertom z GK Votum SA otrzymał również wyrównanie renty za okres nieprzedawniony w wysokości niespełna 85.000,00 zł.

Kapitalizacja renty z PZU

Sprawa jeszcze jest w toku. Obecnie trwają rozmowy z PZU S.A. zmierzające do kapitalizacji renty, czyli zamiany renty miesięcznej na jednorazowe odszkodowanie. Będzie to kwota rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)