Wypadek w Niemczech – odszkodowanie od TUiR Warta S.A.

odszkodowanie za wypadek w niemczech warta

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Wygrane odszkodowanie VOTUM

Okoliczności przedstawianej sprawy potwierdzają, że spadkobierca może pod pewnymi warunkami odziedziczyć dochodzone roszczenia, które przysługiwały bezpośrednio poszkodowanemu w wypadku. Skierowanie pozwu przeciwko TUiR Warta S.A. okazało się słuszną decyzją. Wygrane odszkodowanie za wypadek w Niemczech, dowiedz się więcej.

Wypadek w Niemczech – obrażenia ciała po wypadku

W marcu 2015 r. doszło do wypadku drogowego w Niemczech, w wyniku którego rozległych obrażeń doznał Pan Mikołaj, który był pasażerem samochodu osobowego. Na skutek doznanych urazów poszkodowany stał się osobą niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnej egzystencji. Klient GK Votum doznał porażenia kończyn dolnych i utraty wzroku. Z uwagi na stan zdrowia poszkodowany zmuszony został do skorzystania ze specjalistycznej i całodobowej opieki w ośrodku.

  • Wypadek w Niemczech
  • GK Votum
Odszkodowanie wypadek w Niemczech

Ubezpieczyciel TUiR Warta S.A. uznał roszczenia poszkodowanego jedynie w części i dokonał dobrowolnej wypłaty kwoty jedynie 100 000 zł z tytułu zadośćuczynienia. Ubezpieczyciel podniósł, że ograniczył uznaną kwotę o 80% z tytułu przyczynienia z uwagi na fakt, że poszkodowany miał podjąć podróż z nietrzeźwym kierującym.

Pozew przeciwko TUiR Warta S.A.

Zadośćuczynienie dla poszkodowanego

Kancelaria z Grupy Kapitałowej Votum S.A. złożyła pozew do Sądu Okręgowego w Krakowie przeciwko TUiR Warta S.A. o zapłatę dalszego zadośćuczynienia oraz renty. Pełnomocnik żądał również zmniejszenia zastosowanego przyczynienia. W związku z powyższym Kancelaria domagała się zasądzenia od Warty dalszej kwoty 400 000 zł oraz renty. W toku postępowania sądowego niestety doszło do śmierci poszkodowanego.

Po ustaleniu spadkobiercy zmarłego Sąd Okręgowy w Krakowie podjął zawieszone postępowanie z udziałem małoletniego dziecka zmarłego poszkodowanego w wypadku. Dzięki wytoczeniu powództwa za życia poszkodowanego, roszczenia będące przedmiotem procesu zostały odziedziczone przez spadkobiercę i sprawa mogła być kontynuowana.

 

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Kliknij i sprawdź

czytaj dalej

Uszczerbek na zdrowiu 330%

Sąd Okręgowy w Krakowie przeprowadził postępowanie dowodowe. Zostały wykonane opinie biegłych z zakresu medycyny, które potwierdziły znaczne rozmiary krzywdy poszkodowanego, w tym fakt, że w wyniku wypadku doszło do powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego w wysokości aż 330%. Ponadto w drodze pomocy sądowej przez niemiecki sąd został przesłuchany sprawca wypadku.

Kancelaria z GK Votum S.A. argumentowała, że mając na uwadze rozmiary krzywdy poszkodowanego, zasadne jest ustalenie łącznej kwoty zadośćuczynienia za wypadek w Niemczech na poziomie jednego miliona złotych oraz zmniejszenie przyczynienia.

Odszkodowanie dla spadkobiercy - TUiR Warta S.A.

Dzięki działaniom ekspertów z GK Votum S.A. sąd wydał wyrok, którym zasądził od TUiR Warta S.A. na rzecz spadkobiercy poszkodowanego dalszą kwotę 400 000 zł oraz zaległą rentę w kwocie łącznej ponad 50 000 zł. Obok wskazanych kwot Sąd Okręgowy w Krakowie zasądził ustawowe odsetki za opóźnienie, które liczone na dzień wydania wyroku liczyły dodatkowo ponad 180 000 zł.

W uzasadnieniu ww. wyroku Sąd Okręgowy wskazał, że przyczynienie założone przez zakład ubezpieczeń TUiR Warta S.A. było zawyżone i w ustalonych okolicznościach powinno wynosić maksymalnie 50%.

 

W zakresie kwoty zadośćuczynienia Sąd wskazał, że łączna kwota jednego miliona złotych nie jest kwotą zawyżoną, biorąc pod uwagę ogromne rozmiary krzywdy powoda, jak również aktualną stopę życiową społeczeństwa. Sąd nadto obciążył TUiR Warta S.A. kosztami postępowania, w tym zasądził na rzecz powoda zwrot kosztów wykonania tłumaczeń przysięgłych dokumentów z języka niemieckiego.

 

Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 26 sierpnia 2022 r., sygn. akt: I C 1852/19 – nieprawomocny.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)