Renta po wypadku – uzyskaj wyższą rentę

Renta po wypadku

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Będąc osobą poszkodowaną po wypadku możesz starać się o rentę od ubezpieczyciela. Renta po wypadku należy się Tobie jeżeli na skutek zdarzenia utracisz całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej. Świadczenie rentowe otrzymasz także jeżeli zwiększyły się lub zmniejszyły się Twoje widoki powodzenia na przyszłość. Chodzi o naprawienie szkody, jaka powstała w majątku osoby poszkodowanej na skutek rozstroju zdrowia spowodowanego wypadkiem. Dowiedz się więcej uzyskaj wyższą rentę.

Wysoka renta w zależności od potrzeb

Renta z tytułu zwiększonych potrzeb zostanie wypłacona jeżeli wykażesz, że ponosisz stałe koszty związane z leczeniem, czy rehabilitacją. W jakim celu wypłacana jest renta z tytułu zwiększonych potrzeb ? Ekspert z Votum Odszkodowania informuje, ze świadczenie rentowe wypłacane jest w celu pokrycia bieżących potrzeb. Należy pamiętać, że wysokość renty może się zmieniać w zależności od bieżących potrzeb.

Świadczenie rentowe z tytułu zwiększonych potrzeb przysługuje osobom, które po wypadku są niezdolne do samodzielnej egzystencji i wymagają pomocy i opieki ze strony osób bliskich. Takie świadczenie przysługuje również poszkodowanym, którzy na skutek wypadku nie mogą wykonywać niektórych czynności domowych. W zależności od stopnia niepełnosprawności i ograniczeń w życiu codziennym przysługuje inny wymiar opieki.
A co za tym idzie?  Inna wysokość renty.

  • Votum Odszkodowania
  • Wysokość Renty
  • Niepełnosprawność

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Renta wymagane dokumenty

Aby uzyskać rentę z tytułu zwiększonych potrzeb musimy wykazać istnienie tych potrzeb. Dlatego tak ważne jest udokumentowanie wszelakich rachunków,  faktur za leki, wizyt lekarskich czy rehabilitacji. Konieczne jest również udostępnienie dokumentacji medycznej z procesu leczenia i rehabilitacji.

Jeśli po wypadku straciliśmy całkowicie lub częściowo zdolność do wykonywania pracy zarobkowej w związku z przebytym urazem możemy starać się o rentę wyrównawczą z tytułu niezdolności do pracy.

Renta po wypadku - jak wyliczyć

Renta wyrównawcza z tytułu niezdolności do pracy stanowi zazwyczaj różnicę pomiędzy dochodami osiąganymi przed wypadkiem a rentą uzyskiwaną z ZUS. Konieczne jest zatem przedłożenie dokumentacji wykazującej całkowitą lub częściową niezdolność do pracy. Najczęściej jest to orzeczenie lekarza orzecznika ZUS o częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy. 

Orzeczenie lekarza zawiera również informację, czy niezdolność do pracy ma charakter trwały czy okresowy. Niezbędne będą również dokumenty potwierdzające przebieg zatrudnienia oraz wysokość uzyskiwanych dochodów przez wypadkiem. Warto również przedłożyć ubezpieczycielowi dokumenty w przedmiocie posiadanego wykształcenia, umiejętności zawodowych, uzdolnień itd. Może to mieć również wpływ na wysokość świadczenia.

Renta z tytułu zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość.

Renta z tytułu zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość to finansowa rekompensata za utraconą możliwość rozwoju i zdobycia kwalifikacji zawodowych. Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj, gdy poszkodowanym jest osoba młoda, której wypadek przerywa proces rozwoju, czy kariery zawodowej. Może być to związane z utratą sprawności fizycznej lub oszpeceniem, o ile te cechy były istotne dla rozwoju kariery. Może to dotyczyć np. osób które wykonywały zawód modela, czy aktora, a ich ciało zostało oszpecone.

Podsumowując, gdy w wyniku wypadku utraciliśmy zdolność do pracy lub zmniejszyły się nasze widoki na przyszłość albo też zwiększyły się nasze potrzeby możemy wystąpić do ubezpieczyciela o przyznanie renty. Wykazanie podstaw do renty wymaga odpowiedniej argumentacji i przedłożenia stosownej dokumentacji. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który wie, jak skutecznie dochodzić roszczeń.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na przetwarzanie danych i przesłanie na podany adres e-mail oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
na przetwarzanie danych na kontakt telefoniczny, w tym SMS z ofertą Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)