Odszkodowanie – Wygrane kancelarii z GK VOTUM Lipiec

Wygrane Odszkodowanie Votum

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Wygrane odszkodowania VOTUM

Statystyki mówią same za siebie, a lipiec przedstawia się jako typowy urlopowy miesiąc. Przedstawiamy nasze wygrane odszkodowania  Kancelarii z Votum Odszkodowania S.A. W lipcu 2022 roku dzięki działaniom Kancelarii z GK Votum, reprezentującej klientów w sprawach o zadośćuczynienie, odszkodowanie czy rentę zapadło 55 wyroków  prawomocnych. W toku postępowania sądowego w lipcu 2022 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 2 063 832 złotych.  Wygrane i opinie Votum – sprawdź poniżej:

 • 27 wyroków: wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym
 • 12 wyroków:  wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała
 • 2 wyroki: wypadek w pracy z obrażeniami ciała
 • 11 wyroków: wypadek w pracy ze skutkiem śmiertelnym
 • 1 wyrok: szkoda w budynku, odszkodowanie z ubezpieczenia OC/AC
 • 1 wyrok: szkoda z NNW z obrażeniami ciała
 • Wypadek w rolnictwie z obrażeniami ciała: 1 wyrok

Odszkodowanie dla poszkodowanych - wypadek autokaru

Odszkodowanie za wypadek autokaru

Ubezpieczenie OC pojazdu powinno rekompensować szkody osób, które na skutek wypadku autobusu doznały obrażeń ciała, jak również krzywdę bliskich poszkodowanych, którzy w takim wypadku ponieśli śmierć. Jednak dochodzenie roszczeń odszkodowawczych często jest procesem długim, skomplikowanym i wyczerpującym. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Według ekspertów z GK VOTUM S.A. pomimo aktualnej polisy, ubezpieczyciele nagminnie zaniżają wysokość odszkodowań. Wobec takiej postawy ubezpieczyciela jedynym rozwiązaniem pozostaje skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego.

 

Jak doszło do wypadku autokaru?

Do zdarzenia doszło w dniu 17 kwietnia 2018 r. w województwie zachodniopomorskim z udziałem samochodu ciężarowego i autobusu. Kierujący samochodem ciężarowym nie zachował należytej ostrożności po zakończeniu manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego, przez co stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym prawidłowo autokarem.

Na skutek wypadku śmierć na miejscu zdarzenia poniosły dwie osoby, zaś wiele innych osób doznało obrażeń ciała.

jak dostać odszkodowanie za wypadek w pracy

Odszkodowanie dla poszkodowanej, która doznała obrażeń ciała

Postępowanie likwidacyjne

Jednym ze zmarłych pasażerów był uczeń szkoły ponadgimnazjalnej, który niedługo po dacie zdarzenia miał przystąpić do egzaminu maturalnego. Był on najmłodszym z czworga rodzeństwa i przed wypadkiem nadal mieszkał z rodzicami i starszym bratem. Siostry zmarłego wcześniej usamodzielniły się.

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela

Działający w imieniu rodziców i rodzeństwa zmarłego pełnomocnik z Kancelarii z GK Votum S.A. wystąpił do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o zapłatę na ich rzecz m.in. zadośćuczynienia za krzywdę w związku ze śmiercią syna i brata. Zakład ubezpieczeń na drodze postępowania likwidacyjnego tytułem zadośćuczynienia wypłacił na rzecz rodziców poszkodowanego dobrowolnie jedynie po 25 000 zł, zaś na rzecz rodzeństwa poszkodowanego – kwoty po 12 000 zł i odmówił wypłaty dalszych świadczeń. Mimo składanych reklamacji ubezpieczyciel nie zmienił stanowiska.

Postępowanie sądowe - wypadek autokaru

Wobec zaniżonych wypłat odszkodowania członkowie rodziny poszkodowanego, przy udziale prawników Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy sp. k.  wystąpili do sądu z powództwem o zasądzenie:

 • dalszych kwot po 105 000 zł tytułem zadośćuczynienia na rzecz rodziców zmarłego,
 • oraz kwot po 48 000 zł tytułem zadośćuczynienia na rzecz rodzeństwa zmarłego.

W toku postępowania sądowego przeprowadzone zostały dowody z przesłuchania powodów i świadków oraz z opinii biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii.

Wyrok Sądu I Instancji - odszkodowanie

Sąd I instancji zasądził na rzecz rodziców zmarłego kwoty po 55 000 zł, zaś na rzecz rodzeństwa kwoty od 38 000 zł do 48 000 zł. Pełnomocnik rodziców zmarłego złożył w ich imieniu apelację, domagając się zasądzenia na ich rzecz pełnej żądanej kwoty. Apelacja ta została przez Sąd Apelacyjny uwzględniona w całości.

Ostatecznie na rzecz reprezentowanych członków rodziny zmarłego na skutek wypadku autokaru uzyskano:

 • na rzecz z rodziców kwoty po 150 000 zł,
 • dla rodzeństwa kwoty od 50 000 zł do 60 000 zł.

Dodatkowo ubezpieczyciel zmuszony był zapłacić odsetki ustawowe za opóźnienie od zasądzonych kwot.

 

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Kliknij i sprawdź

czytaj dalej

Odszkodowanie po wypadku autokaru dla poszkodowanej z obrażeniami ciała

Postępowanie likwidacyjne

Poszkodowana pasażerka autokaru doznała uszkodzeń kręgosłupa oraz licznych ran głowy. Oprócz tego ogromna trauma spowodowana śmiercią innego poszkodowanego, któremu udzielała pierwszej pomocy.

Działający w imieniu poszkodowanej pełnomocnik z GK Votum wystąpił do ubezpieczyciela sprawcy szkody o zapłatę na jej rzecz zadośćuczynienia za obrażenia ciała, a ponadto o zwrot:

 • kosztów leczenia,
 • dojazdów do placówek medycznych,
 • kosztów opieki,

oraz odszkodowania za zniszczone na skutek wypadku mienie (odzież, obuwie, zegarek, okulary). Zakład ubezpieczeń na drodze postępowania likwidacyjnego tytułem zadośćuczynienia wypłacił na rzecz poszkodowanej dobrowolnie jedynie:

 • 500 zł tytułem zadośćuczynienia,
 • niecałe 130 zł tytułem zwrotu kosztów leczenia,
 • nieco ponad 130 zł tytułem zwrotu kosztów dojazdów,
 • 300 zł tytułem odszkodowania za zniszczone mienie.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nie spowodowało zmiany dotychczas wydanego stanowiska.

Odszkodowanie po wypadku

Odszkodowanie po wypadku - postępowanie sądowe

Zakład ubezpieczeń zaniżył odszkodowanie, dlatego Kancelaria z GK Votum S.A. wystąpiła do sądu o zapłatę wyższego odszkodowania.

W sądzie przeprowadzone zostały dowody z przesłuchania poszkodowanej, świadków wypadku oraz z opinii biegłych z zakresu ortopedii, neurologii, psychiatrii i psychologii, po których powództwo zostało rozszerzone. Ostatecznie w imieniu poszkodowanej żądano:

 • dalszej kwoty 39 500 zł tytułem zadośćuczynienia,
 •  240 zł tytułem zwrotu kosztów leczenia (według przedstawionych przez poszkodowaną rachunków),
 • kwoty 500 zł tytułem zwrotu kosztów opieki,
 • 1238,34 zł tytułem odszkodowania za zniszczone mienie.

Wyrok Sądu

Ostatecznie Sąd zasądził na rzecz poszkodowanej  na skutek wypadku następujące kwoty:

 •  29 500 tytułem zadośćuczynienia,
 • 240 zł  zwrot kosztów leczenia,
 • kwotę 1 128,34 zł tytułem odszkodowania za zniszczone mienie.

Ubezpieczyciel zmuszony był zapłacić odsetki ustawowe za opóźnienie od zasądzonych kwot.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)