Wygrane Kancelarii z GK Votum w Październiku

Wygrane Votum

Przedstawiamy nasze wygrane Kancelarii z GK Votum w październiku. W październiku 2021 roku dzięki poczynaniom Kancelarii reprezentującej klientów w sprawach odszkodowawczych zapadły 102 wyroki zasądzające. W toku postępowania sądowego w październiku 2021 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 5 552 768  złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła 1 013 006 zł.

38 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym;
30 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych z obrażeniami ciała;
1 wygrana w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych z naruszeniem dobra osobistego;
8 wyroków dotyczących wypadków przy pracy ze skukiem śmiertelnym;
11 wyroków dotyczących wypadków ze skutkiem śmiertelnym;
3 wyroki dotyczące innego typu szkody;
1 wyrok dotyczący szkody medycznej z obrażeniami ciała;
6 wyroków dotyczących wypadków przy pracy z obrażeniami ciała;
2 wyroki dotyczące wypadków w rolnictwie z obrażeniami ciała;
1 wyrok dotyczący wypadku w rolnictwie ze skutkiem śmiertelnym;
1 wyrok dotyczący szkody w budynku - ubezpieczenie obowiązkowe;

Sprawiedliwość po 21 latach od wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w 2000 roku. Pasażer, 39-letni mężczyzna doznał wielu poważnych obrażeń ciała. Niestety na skutek zdarzenia doszło do uszkodzenia kręgosłupa szyjnego na poziomie C4/C5 z uszkodzeniem rdzenia kręgowego oraz urazu jamy brzusznej z pęknięciem dwunastnicy. Skutkiem tych obrażeń jest porażenie czterokończynowe.

Życie po wypadku

Mężczyzna od 21 lat zmaga się z konsekwencjami wypadku, potrzebuje leczenia, rehabilitacji, profilaktyki przeciwodleżynowej, leczenia bezsenności. Przed wypadkiem poszkodowany pracował, prowadził spełnione życie rodzinne, aktywnie uczestniczył w wychowywaniu trójki dzieci w wieku 5, 8 i 9 lat. Po wypadku jego życie koncentruje się na leczeniu i rehabilitacji, cały czas spędza w łóżku lub na wózku inwalidzkim, a przede wszystkim jest całkowicie uzależniony od pomocy osób trzecich. Rozmiar krzywdy poszkodowanego jest zatem ogromny i dotyczy wszystkich aspektów jego życia tj. rodzinnego, zawodowego i osobistego.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Zaniżone odszkodowanie

Na etapie postępowania likwidacyjnego poszkodowany otrzymał 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia oraz 2242,41 zł tytułem renty. W tym renty wyrównawczej oraz renty na zwiększone potrzeby. Z uwagi na zaniżenie wypłaconych kwot, poszkodowany zdecydował się na dochodzenie swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego. Skorzystał z pomocy prawników z Kancelarii z Grupy Kapitałowej Votum S.A. Ostatecznie po rozszerzeniu powództwa poszkodowany dochodził w sądzie kwoty 350.000 zł tytułem zadośćuczynienia wraz z odsetkami od 27.01.2017r., 9.600 zł tytułem zwrotu kosztów prywatnej rehabilitacji wraz z odsetkami od 20.06.2017r., oraz 9.463,23 zł tytułem renty na zwiększone potrzeby oraz renty wyrównawczej oraz podwyższenia renty za okresy wsteczne od grudnia 2017r. Pozwana w trakcie procesu dwukrotnie proponowała zawarcie ugody ze zrzeczeniem się dalszych roszczeń, na co poszkodowany, nie wyraził zgody.

Wyrok Sądu Okręgowego - wygrane

Wyrokiem z dnia 8 listopada 2021r Sąd Okręgowy we Wrocławiu, uwzględnił powództwo w zdecydowanej części i zasądził na rzecz powoda dalszego 350.000 zł tytułem zadośćuczynienia wraz z odsetkami od 27.01.2017r. 9600 zł tytułem zwrotu kosztów prywatnej rehabilitacji wraz z odsetkami od 20.06.2017r. Kwotę 4806,99 zł tytułem renty na zwiększone potrzeby oraz renty wyrównawczej a także podwyższył rentę za okresy wsteczne od grudnia 2017r.

W chwili obecnej wyrok nie jest prawomocny.

Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 8.11.2021 r., sygn. akt I C 855/17.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na przetwarzanie danych i przesłanie na podany adres e-mail oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
na przetwarzanie danych na kontakt telefoniczny, w tym SMS z ofertą Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)