Wygrane Kancelarii z GK Votum – Luty

wygrane-votum

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

W lutym dzięki działaniom Kancelarii GK Votum reprezentującej klientów w sprawach odszkodowawczych zapadło 101 wyroków zasądzających. W toku postępowania sądowego w drugim miesiącu 2021 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę ponad 6,1 mln złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła 506.000 zł.

Bronimy praw Poszkodowanych

W maju 2015 r. doszło do wypadku, na skutek którego poszkodowany został motocyklista. W wyniku doznanych urazów konieczna była amputacja obu kończyn dolnych. Po przeprowadzeniu postępowania likwidacyjnego na mocy ugody z ubezpieczycielem przyznana została łączna kwota 570 000 zł tytułem zadośćuczynienia oraz odszkodowania. Zgodnie z postanowieniami ugody nie obejmowała ona m.in. roszczeń z tytułu odszkodowania za zakup protez. Z uwagi na odmowę zapłaty przez ubezpieczyciela kosztów protezowania, poszkodowany zdecydował się dochodzić roszczeń na drodze sądowej.

Łączna kwota żądanego odszkodowania tytułem wyłożenia z góry kosztów zakupu protez wynosiła 570 088,03 zł. Po wniesieniu pozwu ubezpieczyciel uznał powództwo w części i wypłacił na rzecz powoda dobrowolnie kwotę 258 022,60 zł. Co do pozostałej kwoty kontynuowane było postępowanie sądowe. W toku sprawy zostały wydane opinie biegłych z zakresu medycyny odnośnie zasadności zakupu proponowanych protez najwyższej jakości. Protezy te bowiem wyposażone są w zaawansowane technologicznie systemy i mechanizmy, umożliwiające np. naprzemienne wchodzenie po schodach, pokonywanie przeszkód, cofanie się, ale także uprawianie aktywności fizycznych. Pierwszy z opiniujących biegłych uznał, że protezy oferowane w ramach NFZ będą spełniały swoją funkcję, a proponowane przez powoda uznał za niecelowe. Na skutek podniesionych przez pełnomocnika powoda zarzutów do opinii i wykazania jej nieścisłości, sąd dopuścił dowód z opinii innego biegłego. Kolejny biegły potwierdził w całości stanowisko powoda. Wskazał, że uzasadnione jest zastosowanie jedynie protez najwyższej klasy, sterowanych elektronicznie. W ocenie biegłego tylko i wyłącznie taki typ protezy będzie miał sens, uwzględniając fakt amputacji obu kończyn dolnych.

Po rozpoznaniu sprawy w dniu 26.02.2021 r. sąd wydał wyrok, w którym uwzględnił powództwo w całości i zasądził na rzecz powoda dochodzoną kwotę 312 065,43 zł oraz odsetki, które na dzień dzisiejszy wynoszą ponad 120 000 zł. Sąd obciążył pozwanego kosztami postępowania w całości. Wyrok nie jest prawomocny.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej…

Efekty działań GK Votum

Wśród 101 wyroków zapadło:

 • 61 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym,
 • 25 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych z obrażeniami ciała,
 • 6 wyroków w sprawach dotyczących wypadków przy pracy ze skutkiem śmiertelnym
 • 4 wyroki w sprawach dotyczących wypadków przy pracy z obrażeniami ciała,
 • 2 wyroki w sprawach dotyczących innego typu szkody,
 • 1 wyrok dotyczący szkody medycznej z obrażeniami ciała,
 • 1 wyrok dotyczący szkody w budynku z ubezpieczenia obowiązkowego,
 • 1 wyrok dotyczący wypadku w rolnictwie z obrażeniami ciała.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę

  Poprzedni wpis
  Następny wpis

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)