Czy warto warto zlecić sprawę do Pełnomocnika?

Dlaczego warto zlecić sprawę profesjonalnemu pełnomocnikowi?

Pełnomocnik ma za zadanie pomóc Poszkodowanym, którzy walczą z zakładami ubezpieczeniowymi o zadowalające ich świadczenia odszkodowawcze. Między innymi z tytułu wypadków, za które nie ponoszą winy. Pełnomocnika warto wybrać już na samym początku postępowania.

Okoliczności wypadku

Poszkodowany uległ wypadkowi w 2017 r. W kierowany przez niego samochód uderzył inny pojazd, którego kierujący nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wjechał z drogi podporządkowanej, powodując zdarzenie.

Mężczyzna z uwagi na bardzo złe samopoczucie, a także ból i zawroty głowy oraz silny szum w uszach zgłosił się na SOR, a następnie odbył konsultację na dyżurze laryngologicznym. Konieczny okazał się pobyt w szpitalu i wykonanie badań, które potwierdziły uraz głowy oraz głuchotę czuciowo – nerwową jednostronną. Poszkodowany do dnia dzisiejszego odczuwa negatywne skutki wypadku, nie słyszy na jedno ucho, co negatywnie wpływa na jego komfort życia.

Zaniżona ugoda przez ubezpieczyciela

W 2020 r. Poszkodowany samodzielnie zgłosił swoje roszczenia odszkodowawcze z polisy OC sprawcy wypadku. Zakład ubezpieczeń, do którego skierowano roszczenia nie wypłacił odszkodowania i zaproponował mężczyźnie zawarcie ugody ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, dotyczących wypadku na łączną kwotę 18.000,00 zł.

Wobec zaproponowanej kwoty ugody, Poszkodowany zwrócił się o pomoc do Votum, które uznało ugodę za zaniżoną i wystąpiło do ubezpieczyciela o wypłatę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w odpowiedniej wysokości, adekwatnej do poniesionych przez Poszkodowanego obrażeń ciała.

Pełnomocnik – jak może pomóc?

W efekcie podjętych działań, zakład ubezpieczeń skierował Poszkodowanego na osobistą komisję lekarską. Następnie wypłacił decyzją kwotę 26.000,00 zł. tytułem zadośćuczynienia. Jednocześnie ubezpieczyciel zaproponował ugodowe zakończenie sprawy na kwotę 32.000,00 zł. Obecnie podejmowane są dalsze negocjacje ugodowe, mające na celu podwyższenie kwoty ugody i dopłatę dla Poszkodowanego dalszych świadczeń np. renty odszkodowawczej.

Należy pamiętać, że Pełnomocnik posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę niezbędne do skutecznej walki z ubezpieczycielem o satysfakcjonujące odszkodowanie. Z pomocy warto skorzystać za równo na etapie przed sądowym jak i sądowym.

Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)