Odszkodowanie gdy sprawca wypadku zbiegł

odszkodowanie

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Odszkodowanie – jak je uzyskać kiedy sprawca wypadku uciekł? Każdego roku na drogach dochodzi do wielu niebezpiecznych w skutkach wypadków. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym wzrasta liczba zdarzeń. Będąc osobą poszkodowaną należy zabezpieczyć swoje roszczenia na przyszłość. PAMIĘTAJ o spisaniu danych pojazdu sprawcy, a w szczególności numeru rejestracyjnego.

Sprawca wypadku uciekł - co z odszkodowaniem?

Nie zawsze jesteśmy w stanie poznać dane sprawcy, w szczególności gdy uciekł i nie został ustalony. Sytuacje takie wcale nie należą do rzadkości i co roku wiele osób umiera lub doznaje poważnych obrażeń ciała w wyniku wypadków komunikacyjnych, spowodowanych przez kierujących, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. Co zrobić gdy sprawca ucieknie z miejsca wypadku? Konieczne jest wezwanie policji, tylko w takiej sytuacji będziesz mieć możliwość ubiegania się o odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Zanim przyjadą odpowiednie służby zabezpiecz miejsce zdarzenia. Jak? Zrób zdjęcia, nagraj film, postaraj się zapisać to co pamiętasz z chwili zdarzenia.

Wyjaśnienie okoliczności wypadku a odszkodowanie

Wyjaśnienie okoliczności zdarzenia jest bardzo istotne, dlatego po zebraniu materiału dowodowego prowadzone jest wnikliwe postępowanie. To bardzo ważne w przypadku ubiegania się o odszkodowanie. Przesłuchanie ewentualnych świadków, ocena zachowania jego uczestników, czy mieli oni możliwość uniknięcia wypadku. 

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Często w trakcie trwającego dochodzenia powoływany jest biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Jego opinia jest jednym z ważniejszych dokumentów, gdyż wnioski w niej zawarte mogą nam pomóc uzyskać należne odszkodowanie.

Pomoc UFG a odszkodowanie

Prowadzone w takich sprawach postępowania kończą się zwykle wydaniem postanowienia o umorzeniu dochodzenia z uwagi na niewykrycie sprawcy przestępstwa. Nie oznacza to jednak, że osoba poszkodowana nie może dalej dochodzić swoich praw. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest właśnie instytucją, do której możemy wystąpić
z roszczeniami w razie doznania obrażeń ciała lub straty bliskiej osoby w wyniku wypadku komunikacyjnego, którego sprawca wypadku uciekł. –>

Jeżeli na miejscu wypadku nie udało się nam ustalić zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca zdarzenia miał zawartą polisę OC, to należy wystąpić do policji o sporządzoną przez nią notatkę, która powinna zawierać te informacje. W razie ich braku, można samodzielnie ustalić ubezpieczyciela na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Warunkiem jest jednak znajomość numeru rejestracyjnego pojazdu, którym wyrządzono szkodę.

Zgłoszenie szkody do UFG

Zgłoszenie szkody do Funduszu następuje za pośrednictwem wybranego dowolnie zakładu ubezpieczeń, do którego należy przesłać komplet dokumentów, dotyczących wypadku. Ubezpieczyciel przeprowadza postępowanie likwidacyjne, które ma na celu ustalenie rozmiaru szkody. Podczas postępowania przeprowadzana jest między innymi komisja lekarska z udziałem osoby poszkodowanej lub wywiad z rodziną osoby zmarłej. Zakład ubezpieczeń występuje również o pełną dokumentację karną do organów ścigania, by ostatecznie przekazać całość akt do UFG. Ostateczną decyzję w sprawie wypłaty odszkodowania podejmuje jednak Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na podstawie przeprowadzonego wcześniej postępowania.

Dzięki UFG zostały zabezpieczone roszczenia osób poszkodowanych w wyniku wypadków komunikacyjnych, spowodowanych przez nieznanych sprawców. Wypadki komunikacyjne prowadzą nie tylko do powstania uszczerbku na zdrowiu, czy utraty życia ale także powodują  straty rzeczowe np. uszkodzenia samochodu. Dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie szkody, do których doprowadził wypadek komunikacyjny, w którym uczestniczyłeś. Jeżeli potrzebujesz pomocy a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia skontaktuj się z nami.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)