OC rolnika – czy dostanę odszkodowanie?

Oc rolnika
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim z pewnością może dochodzić do wzmożonej ilości wypadków w rolnictwie. Poszkodowanymi w wypadkach mogą być sami rolnicy jak i osoby pracujące na gospodarstwie. Każdy rolnik będący właścicielem gospodarstwa musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Które istotnie stanowi podstawę pozyskania odszkodowania za wypadek w w gospodarstwie.

Ubezpieczenie OC rolnika, odszkodowanie

Ubezpieczenie OC rolników obejmuje odpowiedzialnością cywilną przede wszystkim rolnika. Każda osoba, która pracując w gospodarstwie wyrządziła szkodę związaną z nim jest również objęta odpowiedzialnością. OC rolnika chroni w przypadku wypadków komunikacyjnych, spowodowanych w związku z ruchem pojazdów wolnobieżnych. Pojazdy te muszą należeć do rolnika a użytkowanie ich musi odbywać się w związku z posiadaniem przez niego gospodarstwa.

OC rolnika, odszkodowanie

Z OC rolnika przysługuje odszkodowanie za wyrządzoną szkodę. O zadośćuczynienie można się ubiegać, gdy poszkodowany na skutek wypadku:

  • poniósł śmierci,
  • doznał uszkodzenia ciała
  • jeżeli doszło do rozstroju zdrowia.
  • gdy doszło do uszkodzenia mienia.

OC rolnika-kiedy jest wymagane ?​

Ubezpieczenie OC rolnika jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Regulują to przepisy ustawy o z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ustawowy obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC obejmuje właściciela bądź współwłaściciela gospodarstwa rolnego. A także użytków rolnych, gruntów pod stawami oraz użytków rolnych pod zabudowaniami, przekraczających łącznie obszar 1 hektara. Które w całości lub części podlega opodatkowaniu podatkiem rolnym. Obejmuje również właścicieli użytków rolnych na których prowadzona jest produkcja rolna. Stanowiąca w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych dział specjalny.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

Suma gwarancyjna - OC rolnika

Umowę ubezpieczenia oc rolnika zawiera się na 12 miesięcy. Po opływie 12 miesięcy polisa jest wznawiana na kolejny rok. Ubezpieczony musi jednak opłacić składkę do końca okresy na który została zawarta umowa. Jeżeli posiadanie gospodarstwa przeszło na inną osobę – prawa i obowiązki wynikające z OC rolników również na nią przechodzą. Suma Gwarancyjna w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC Rolnika wynosi w przypadku szkód na osobie: 5 000 000 euro, przy szkodach w mieniu: 1 000 000 euro. Istotnie suma gwarancyjna obowiązuje w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych.

Dochodzenie odszkodowania z polisy OC rolnika jest skomplikowanym procesem. Ze względu na to warto skorzystać z pomocy specjalistów,  którzy będą wsparciem w pozyskiwaniu odszkodowania.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na przetwarzanie danych i przesłanie na podany adres e-mail oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
na przetwarzanie danych na kontakt telefoniczny, w tym SMS z ofertą Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)