Odszkodowanie – Wygrane kancelarii z GK VOTUM – marzec

odszkodowanie negatywne opinie votum

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Przedstawiamy nasze wygrane odszkodowania z Kancelarii z GK Votum. W marcu 2022 roku dzięki poczynaniom Kancelarii reprezentującej klientów w sprawach o zadośćuczynienie, odszkodowanie czy rentę zapadło 80 wyroków zasądzających. W toku postępowania sądowego w marcu 2022 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 4 917 625 złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła 600 000 zł. Wygrane i opinie Votum – sprawdź poniżej:

30 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym (zadośćuczynienie);
26 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych z obrażeniami ciała (odszkodowanie, zadośćuczynienie, renta);
4 wyroki w sprawach dotyczących wypadków przy pracy z obrażeniami ciała;
3 wyroki w sprawach dotyczących wypadków przy pracy ze skutkiem śmiertelnym
1 wyrok dotyczący wypadku ze skutkiem śmiertelnym
1 wyrok dotyczący innego typu szkody;
8 wyroków dotyczących wypadków z naruszeniem dobra osobistego;
1 wyrok w sprawie dotyczącej szkody medycznej ze skutkiem śmiertelnym
5 wyroków w sprawach dotyczących wypadków w rolnictwie z obrażeniami ciała
1 wyrok w sprawie dotyczącej wypadku w rolnictwie ze skutkiem śmiertelnym

Wypadek przy pracy w Niemczech - problem leasingu pracowniczego a odszkodowanie

Do wypadków przy pracy na skutek niezapewnienia przez pracodawcę bezpiecznych i higienicznych warunków pracy dochodzi niemal codziennie. Problem odpowiedzialności pracodawcy za skutki wypadku pojawiają się niejednokrotnie w przypadku tzw. leasingu pracowniczego. Na mocy którego polski pracodawca użycza pracownika na rzecz podmiotu trzeciego, z którym zawiera umowę.

Odszkodowanie po wypadku w Niemczech

Pan Wacław zatrudniony był w polskiej spółce w oparciu o umowę o pracę. Zawartą na czas nieokreślony na stanowisku cieśli. Istotnie jako miejsce świadczenia pracy w umowie wskazano budowy eksportowe na terenie Niemiec. Polski pracodawca zawarł z niemiecką spółką umowę leasingu pracowniczego. W rezultacie której pan Wacław miał świadczyć pracę na budowie w miejscowości Günzburg w Niemczech. Dnia 9.07.2015r. podczas demontażu płyt szalunkowych doszło do wypadku. W wyniku którego Pan Wacław poniósł śmierć. Ustalono bezsprzecznie że przyczyną wypadku były naruszenia przepisów BHP przez niemiecką spółkę. Z którą oczywiście polski pracodawca zawarł umowę użyczenia pracownika. Wdowa wraz z dwójką małoletnich dzieci wystąpiła do polskiego pracodawcy o zapłatę świadczeń odszkodowawczych. Pracodawca i jego ubezpieczyciel odmówili zapłaty odszkodowania po wypadku, wskazując że wyłączną odpowiedzialność za wypadek ponosi niemiecka spółka. Również dlatego że poszkodowany przyczynił się do wypadku, co ma wpływ na wysokość odszkodowania.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Zadośćuczynienie i wyrok Sądu Okręgowego

Wyrokiem z dnia 17.06.2021r. Sąd zasądził na rzecz każdego z powodów kwoty zadośćuczynienia po 42 000 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od 1.07.2017r. do dnia zapłaty. Skapitalizowaną również rentę w wysokości po 7 800 zł oraz rentę wyrównawczą w kwocie po 700 zł płatną miesięcznie poczynając od 1.07.2018r. Sąd wskazał, że brak jest podstaw, by uznać, że pracodawcy użyczającemu pracownika celem wykonywania pracy na rzecz innego podmiotu poza granicami kraju nie można przypisać winy za niedopełnienie wszystkich obowiązków z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz za powstanie wypadku przy pracy. Sąd uwzględnił roszczenie powodów o zadośćuczynienie, wskazując, że adekwatnymi kwotami na rzecz każdego z nich będzie kwota po 60 000 zł tytułem zadośćuczynienia (sąd przyjął przyczynienie poszkodowanego do wypadku w 30%). Od wyroku apelację wywiedli pozwani (co do całości, kwestionując odpowiedzialność co do zasady) oraz powodowie w przede wszystkim w zakresie wysokości zadośćuczynienia.

Wygrane odszkodowanie Votum

Dodatkowe zadośćuczynienie po wypadku

Wyrokiem z dnia 28.12.2021r. Sąd Apelacyjny zmienił wyrok w ten sposób, iż dodatkowo zasądził na rzecz każdego z powodów kwoty po 28 000 zł tytułem zadośćuczynienia. Istotnie wskazując iż adekwatnymi sumami zadośćuczynienia będą kwoty po 90 000 zł na rzecz każdego z powodów. Sąd nie podzielił argumentów pozwanych, wskazując, że samo zawarcie przez polskiego pracodawcę z niemiecką spółką umowy o użyczenie pracowników bez udziału poszkodowanego w żadnym razie nie zwalania pracodawcy z realizacji ciążących na nim obowiązków w zakresie BHP.Po ponad sześciu latach od śmierci pana Wacława na rzecz wdowy i jego dwójki małoletnich dzieci ubezpieczyciel dokonał wypłaty kwoty ponad 393 000 zł, na którą składało się zadośćuczynienie po wypadku, skapitalizowana renta po wypadku i odsetki ustawowe za opóźnienie. Opisana sprawa niewątpliwie pokazuje, że warto powierzyć swoją sprawę profesjonalnemu pełnomocnikowi jeśli chodzi o odszkodowanie, zadośćuczynienie czy rentę po wypadku.

 • Wyrok Sądu Okręgowego w Opolu z dnia 17.06.2021 r., I C 1962/18,
 • Wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 28.12.2021 r., I ACa 1071/21

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Zadbaj o siebie i bliskich

Skontaktuj się z nami, oddzwonimy do Ciebie.

  Poprzedni wpis
  Następny wpis

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)