Odszkodowanie po wypadku drogowym dla sprawcy

Odszkodowanie po wypadku

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Jazda samochodem wiąże się z ryzykiem spowodowania wypadku czy kolizji, w wyniku których w mgnieniu oka zmieniają się wszystkie dotychczasowe plany. Ustalenie sprawcy wypadku pozwala ubiegać się poszkodowanym o odszkodowanie. Dowiedz się za co przysługuje Tobie odszkodowanie po wypadku, i co stanowi wyjątek przy wypłacie odszkodowania dla sprawcy zdarzenia.

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela

Zanim zgłosisz szkodę do ubezpieczyciela spisz oświadczenie ze sprawcą wypadku na miejscu zdarzenia. Jeżeli okoliczności wypadku nie będą jasne i zarówno dla Ciebie jak i dla drugiego uczestnika wypadku będzie to kwestia sporna to warto wezwać na miejsce wypadku Policję.  Zadaniem Policji jest przede wszystkim ustalenie okoliczności zdarzenia

W notatce urzędowej sporządzonej przez policjanta powinny się znaleźć:

  • dane uczestników zdarzenia,
  • nazwa ubezpieczyciela,
  • numer polisy ubezpieczeniowej

Dysponując notatką urzędową, zdjęciami możesz już zgłosić szkodę do zakładu ubezpieczeń.

Odszkodowanie po wypadku

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Otrzymasz odszkodowanie po zakończeniu postępowania karnego

Zakład ubezpieczeń (PZU, Warta, ErgoHestia, Compensa, InterRisk itp.) po otrzymaniu zgłoszenia, zobowiązany jest podjąć działania w sprawie. Zanim ubezpieczyciel przystąpi do wypłaty odszkodowania musi przyjąć odpowiedzialność za powstałą szkodę. Czas na wydanie decyzji wypłaty odszkodowania może być uzależniony od trwającego od czasu zakończenia postępowania  postępowania karnego

Zdarzają się sytuacje, gdzie ustalenia Policji nie pokrywają się z opinią biegłego wydaną w sprawie. Przykładem może być zdarzenie drogowe, gdzie nie wiadomo kto kierował samochodem w momencie wypadku. Reasumując: wypłata odszkodowania możliwa będzie po przyjęciu odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, który wypłaci zadośćuczynienie jeżeli okoliczności wypadku będą jednoznaczne.

Odszkodowanie dla sprawcy wypadku - wyjątek

Czy jako sprawca wypadku otrzymam odszkodowanie? Istnieje jeden wyjątek od reguły, który umożliwia naprawienie szkody wyrządzonej przez sprawcę jemu samemu. Spowodowanie wypadku w tej sytuacji nie zwalnia ubezpieczyciela od odpowiedzialności. W takim razie jak i gdzie zgłosić szkodę?  

Jeżeli sprawca wypadku posiadał w momencie zdarzenia ubezpieczenie dobrowolne to szkoda może być zlikwidowana z polisy Autocasco. Inaczej sytuacja może się przedstawiać gdy w postępowaniu karnym uznano winę obu uczestników – wskazując tym samym współodpowiedzialność za zdarzenie. W związku z powyższym, polisa Autocasco gwarantuje sprawcy wypadku możliwość naprawienia wyrządzonej krzywdy proporcjonalnie do uznanej winy lub zawinienia.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)