Odszkodowanie – Wygrane kancelarii z GK VOTUM Czerwiec

Odszkodowanie Wygrane Votum Opinie Votum

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Wygrane odszkodowania VOTUM

Przedstawiamy nasze wygrane odszkodowania  Kancelarii z Votum Odszkodowania S.A. W czerwcu 2022 roku dzięki działaniom Kancelarii z GK Votum, reprezentującej klientów w sprawach o zadośćuczynienie, odszkodowanie czy rentę zapadły 124 wyroki prawomocne. W toku postępowania sądowego w czerwcu 2022 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 7 631 577 złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła
1. 116 908 zł. Wygrane i opinie Votum – sprawdź poniżej:

  • 70 wyroków: wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym
  • 20 wyroków:  wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała
  • 5 wyroków: wypadek w pracy z obrażeniami ciała
  • 25 wyroków: wypadek w pracy ze skutkiem śmiertelnym
  • 2 wyroki: szkoda w budynku, odszkodowanie z ubezpieczenia OC/AC
  • 1 wyrok: wypadek komunikacyjny, naruszenie dobra osobistego

Zadośćuczynienie, wypadek w pracy . Odpowiedzialność za niebezpieczny produkt.

Wypadek w pracy odszkodowanie

Czasem do wypadku, w którym poszkodowany doznaje obrażeń ciała dochodzi w niespodziewanych okolicznościach, których nie można przewidzieć ani im zapobiec. Mówimy wtedy o nieszczęśliwym wypadku. Jak informuje ekspert z Votum Odszkodowania S.A., wypadek taki może jednak spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Kto ponosi odpowiedzialność za nieszczęśliwy wypadek? Jeśli z okoliczności wypadku wynika, że spowodował je produkt niebezpieczny (w tym przypadku butelka piwa) wprowadzony do obrotu, na zasadzie ryzyka zobowiązanym do naprawienia szkody może być producent produktu.

Okoliczności wypadku w pracy podstawą do uzyskania odszkodowania

Poszkodowana wykonywała prace porządkowe w sklepie, polegające na uzupełnieniu towarów w sali sprzedaży. W chwili dokładania piwa do transporterów, nastąpił samoczynny wybuch butelki piwa. W chwili rozerwania butelki kilka odłamków szkła uderzyło kobietę w czoło, a kolejne trafiły w okolice łokcia prawej ręki.

 Uderzenie było na tyle poważne, że poszkodowana, klient Votum Odszkodowania S.A. doznała niedowładu czwartego i piątego palca prawej ręki na skutek rozcięcia skóry i tkanki podskórnej na długości ok 4cm. 

"Lekarz orzecznik komisji lekarskiej ZUS ustalił u powódki 10 % długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami wypadku przy pracy."

Butelka, która uległa wybuchowi była butelką tzw. zwrotną. Z wyjaśnień otrzymanych od producenta piwa wynikało, iż szklane opakowania, w tym butelki są opakowaniami wrażliwymi, a przyczyny ich pęknięcia mogą być różne. Począwszy od wady opakowania po mikrouszkodzenia struktury szkła w trakcie czynności logistyczno-dystrybucyjnych.

  •  Wypadek w pracy
  • szklana butelka

Szczególnie narażone na potencjalne uszkodzenia są butelki zwrotne, które mogą być, w trakcie ich używania, transportu lub eksponowania, uderzone uszkadzając strukturę szkła w sposób niewidoczny dla oka. W sprzyjających warunkach np. wyższej temperatury lub wstrząśnięcia ciśnienie płynu gazowanego w środku butelki wzrasta i może doprowadzić do rozerwania osłabionej struktury szkła.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Kliknij i sprawdź

czytaj dalej

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela, postępowanie likwidacyjne

Poszkodowana w wypadku w pracy za pośrednictwem pełnomocnika, zgłosiła szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym ubezpieczony był producent piwa. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania ze względu na nieustalenie winy Browaru za skutki zaistniałego zdarzenia. Eksperci z GK Votum nie zgodzili się z decyzją zakładu ubezpieczeń.

  • Zgłoszenie szkody
  • Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania 

Walka o odszkodowanie, pozew do Sądu

Kancelaria z Votum Odszkodowania S.A. złożyła pozew o zapłatę zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanej w wypadku. W pozwie wskazaliśmy, iż odpowiedzialność producenta piwa za szkodę wynikającą z wypadku w pracy oparta jest na zasadzie ryzyka wynikającej z art. 449(3) k.c. Nie ma więc znaczenia, czy komuś można przypisać winę za wypadek. W pozwie powódka domagała się zasądzenia na jej rzecz 20.000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Ubezpieczyciel po otrzymaniu pozwu dalej szedł w zaparte i ponownie zakwestionował swoją odpowiedzialność za wypadek.

Zakład ubezpieczeń wskazał, że przepisy kodeksu cywilnego traktujące o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny posługują się pojęciem odszkodowania, stąd judykatura wskazuje na możliwość dochodzenia jedynie odszkodowania na podstawie art. 444 k.c. w zw. z art. 449 (1) k.c., a nie zaś zadośćuczynienia.

W powyższej kwestii wypowiedział się Sąd Najwyższy, który w uchwale z dnia 6 lipca 2021 r. sygn. akt III CZP 34/20 wskazał, iż poszkodowany przez produkt niebezpieczny ma możliwość dochodzenia również zadośćuczynienia, ponadto na pokrzywdzonym nie może spoczywać ciężar udowodnienia, jaka była przyczyna tego, że nastąpił samoczynny wybuch butelki.

jak sprawdzic odszkodowanie

Odszkodowanie dzięki działaniom GK VOTUM

Dzięki działaniom kancelarii z GK Votum a także w związku z podjętą uchwałą Sądu Najwyższego, towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowało ugodowe zakończenie postępowania i wypłaciło poszkodowanej kwotę 17.000 zł  zadośćuczynienia.

Gdyby poszkodowana w wypadku w pracy nie zdecydowała się na powierzenie swojej sprawy profesjonalistom i skierowanie sprawy na drogę sądową nie mogłaby liczyć na żadne zadośćuczynienie.

Ugoda zawarta przed Sądem Rejonowym w Dębicy, sygn. akt I C 187/20.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Wskazanie tematu rozmowy ułatwi nam przekazanie Twojej sprawy do dedykowanych ekspertów.
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)