Czy odszkodowanie za śmierć ojca zawsze się należy?

renta powypadkowa

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Czy odszkodowanie za śmierć ojca zawsze należy się należy? Uzyskanie odszkodowania po stracie bliskiego członka rodziny , w szczególności rodzica wydaja się być oczywiste. Przecież mieszkaliśmy razem , tata mnie wychowywał, opiekował się mną pomagał w trudnościach, wspierał w problemach oraz łożył na moje utrzymanie. Rzeczywistość bywa jednak inna. Wystąpienie o odszkodowanie do ubezpieczyciela sprawcy wypadku oraz wykazanie jego zawinienia, nie daje gwarancji przyznania odszkodowania.

Śmierć ojca - odszkodowanie dla małoletniego

Małoletnie dziecko pozostające na utrzymaniu ojca, może ubiegać się o wypłatę odszkodowania o charakterze majątkowym jak i niemajątkowym. Do pierwszej grupy roszczeń zaliczają się:

  • odszkodowanie w związku z pogorszoną sytuacją materialną.
  • renta alimentacyjna.

Zadośćuczynienie zapewnia zrekompensowanie uprawnionemu utraty części środków wnoszonych przez zmarłego ojca do budżetu domowego. Do czasu ukończenia 25 roku życia pod warunkiem kontynuowanie nauki dziecko ma zapewnione również dodatkowe środki.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Zadośćuczynienie za utratę więzi i relacji

Do drugiej grupy roszczeń zalicza się zadośćuczynienie w związku z naruszonymi dobrami osobistymi. Ekspert z Votum Odszkodowania S.A. wskazuje, że należą do nich więzi i relacje łączące ojca z dzieckiem przed wypadkiem a także prawo do życia w pełnej rodzinie oraz za ból i cierpienie. O ile sferę materialną można próbować przeliczyć na pieniądze, tak więzi i relacje łączące dwie bliskie sobie osoby nie. Bezpowrotna utrata ojca dla małoletniego dziecka odbija swe piętno na całe życie i niejednokrotnie ma wpływ na to jakim będzie człowiekiem.

Odszkodowanie, zadośćuczynienie za śmierć ojca po wypadku

Kodeks cywilny zobowiązuje osobę uprawnioną, która występuje o wypłatę zadośćuczynienia, aby udowodniła, że w następstwie śmierci doszło do naruszenia dóbr osobistych. Zgromadzenie materiałów potwierdzających więzi łączące zarówno małoletnie, jak i dorosłe dziecko z ojcem stanowi podstawę dochodzonych roszczeń i uzyskania świadczenia. Zakład ubezpieczeń przed podjęciem decyzji odnośnie wypłaty odszkodowania weryfikuje przedstawione informacje oraz dokumenty. Do uzyskania zadośćuczynienia konieczne jest odpowiednie skompletowanie dokumentacji potwierdzającej wystawienie krzywdy, bólu po stracie bliskiej osoby a także pogorszenie sytuacji życiowej i materialnej po śmierci ojca.

„W zależności od oczekiwań rodziny osoby zmarłej na skutek wypadku postępowanie odszkodowawcze może być zakończone na drodze polubownej lub sądowej w walce o wyższe odszkodowanie.”

Zakłady ubezpieczeń swoją decyzje o niewypłacaniu lub znacznym zaniżeniu odszkodowania często uzasadniają, brakiem właściwego udokumentowania złożonych roszczeń. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika jakim jest Ekspert z GK Votum S.A. który pomoże w wypełnianiu dokumentacji oraz będzie wsparciem w procesie dochodzenia roszczeń.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Wskazanie tematu rozmowy ułatwi nam przekazanie Twojej sprawy do dedykowanych ekspertów.
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)