Odszkodowanie za wypadek

Okoliczności wypadku

Poszkodowany uległ wypadkowi w 2017 r. W kierowany przez niego samochód uderzył inny pojazd, którego kierujący nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W konsekwencji wyjechał z drogi podporządkowanej, powodując zdarzenie.

Klient Votum Odszkodowania z uwagi na bardzo złe samopoczucie, a także ból i zawroty głowy oraz silny szum w uszach zgłosił się na SOR, a następnie odbył konsultację na dyżurze laryngologicznym. Konieczny okazał się pobyt Poszkodowanego w szpitalu i wykonanie badań, które potwierdziły uraz głowy oraz głuchotę czuciowo – nerwową jednostronną. Poszkodowany do dnia dzisiejszego odczuwa negatywne skutki wypadku, nie słyszy na jedno ucho, co negatywnie wpływa na jego komfort życia. Poszkodowanemu należało się odszkodowanie za wypadek.

 

Zaniżona ugoda

W 2020 r. Poszkodowany samodzielnie zgłosił swoje roszczenia odszkodowawcze z polisy OC sprawcy wypadku. Zakład ubezpieczeń, do którego skierowano roszczenia nie wypłacił odszkodowania. Zaproponował za to Poszkodowanemu zawarcie ugody ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, dotyczących wypadku na łączną kwotę 18.000,00 zł.

Wobec zaproponowanej kwoty ugody, Poszkodowany zwrócił się o pomoc do Votum, które uznało ugodę za zaniżoną i wystąpiło do ubezpieczyciela o wypłatę zadośćuczynienia  za doznaną krzywdę w odpowiedniej wysokości, adekwatnej do poniesionych przez Poszkodowanego obrażeń ciała.

 

Odszkodowanie za wypadek dla poszkodowanego

W efekcie podjętych działań, zakład ubezpieczeń skierował Poszkodowanego na osobistą komisję lekarską. Następnie wypłacił decyzją kwotę 26.000,00 zł. tytułem zadośćuczynienia. Jednocześnie ubezpieczyciel zaproponował ugodowe zakończenie sprawy na kwotę32.000,00 zł. Obecnie podejmowane są dalsze negocjacje ugodowe, mające na celu podwyższenie kwoty ugody i dopłatę dla Poszkodowanego dalszych świadczeń.

Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)