Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Nieustannie od piętnastu lat dokładnie od 2006 roku w dniu 25 lipca obchodzimy święto „Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy”.  To właśnie tego dnia przypadają imieniny Krzysztofa znanego wszystkim patrona kierowców. Dzień Bezpiecznego Kierowcy jest formą zwrócenia uwagi i pochyleniem się nad bezpieczeństwem kierowców na drogach. To właśnie tego dnia zwraca się szczególną uwagę na uwrażliwienie oraz zmianę zachowań, nawyków, które stwarzają zagrożenie dla nas samych.

Akcja #lubiewpasach

Każdego dnia dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. Części z tych urazów można by uniknąć, gdyby kierowcy i pasażerowie pamiętali o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Grupa Kapitałowa VOTUM jest głównym sponsorem FaceBook’owej akcji lubiewpasach. W ramach akcji promujemy prawidłowe zachowania na drodze. Zapnij pasy, zrób zdjęcie i pokaż innym #𝗹𝘂𝗯𝗶𝗲𝗪𝗽𝗮𝘀𝗮𝗰𝗵!
Pamiętajmy ! Zabezpieczenie się pasami jest niezbędne nawet w czasie krótkiej jazdy – może uratować nam życie.

Wzrost zagrożeń na drogach

Pomimo wielu kampanii internetowych, reklam, działań prewencyjnych policji w dalszym ciągu możemy zaobserwować bardzo dużą ilość wypadków. Najczęstszym powodem wypadków jest brawura, nadmierna prędkość, prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu – totalna bezmyślność. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że każde z nas zdaje sobie sprawę z tego w jaki sposób powinno się zachować na drodze – niestety w praktyce jest dużo gorzej . Niech każdy spróbuje odpowiedzieć sobie na to pytanie – dlaczego tak się dzieje?

Wzrost liczby wypadków w okresie wakacyjnym

Lipiec i sierpień w Polsce należą do miesięcy o znacznie wzmożonym ruchu. To właśnie w tym okresie statystycznie podróżujemy najwięcej, dlatego też w tym czasie można zauważyć wzrost liczby wypadków. Dane statystyczne mówią same za siebie. Tylko na ten moment od początku wakacji w Polsce doszło do 186 wypadków z czego 28 z nich to wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Dane są wstrząsające a przecież za każdym z tych zdarzeń dzieje się ludzka tragedia. Warto też wspomnieć, że poza wypadkami śmiertelnymi dochodzi do wielu zdarzeń, na skutek których wiele osób staje się osobami niepełnosprawnymi. Nie zawsze jest to łatwe zarówno dla poszkodowanego jak i bliskich. Każde rozkojarzenie na drodze, zignorowanie przepisów, wspomniana powyżej brawura czy nawet zlekceważenie senności może się przyczynić do tragedii. Wsiadając do samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale za wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Raport Najwyższej Izby Kontroli

Jak wynika z najaktualniejszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, nasz kraj zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Uni Europejskiej pod względem bezpieczeństwa. Porównując dane z poprzednie lata możemy zaobserwować, że w okresie pandemii koronawirusa w 2020 r. na polskich drogach nastąpił spadek liczby wypadków o ponad 22 procent. Oczywiście mniejsza ilość wypadków wynika ze znacząco niższego ruchu na drogach. Niepokoić może fakt, że wzrósł współczynnik śmiertelności i rannych. Z raportu wynika, że co dziesiąty wypadek na polskich drogach miał miejsce na skutek spożywania alkoholu.

 

Dzień Bezpiecznego Kierowcy jest bez zwątpienia dniem, który jest okazją do dyskusji na ten temat. W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, w jaki sposób przygotować i uświadomić kierowców jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie za kierownicą. Jesteśmy firmą, która przeszło od 15 lat pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach. Codziennie podejmujemy wiele działań, tak aby jak najwięcej osób uzyskało niezbędną im pomoc.2021-07- 25 dzień bezpiecznego kierowcy

Wejdź na profil na FB

Zrób sobie zdjęcie z zapiętymi pasami, opublikuj na swooim profilu z opisem #lubieWpasach

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej…

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę

  Udostępnij:

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Poprzedni wpis
  Następny wpis

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)