7 kwietnia  – Światowy Dzień Zdrowia

podopieczny_fundacja_dzien_zdrowia

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Co roku razem z Fundacją Votum i Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM świętujemy Światowy Dzień Zdrowia. Naszym wspólnym celem jest niesienie pomocy finansowej i rzeczowej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Z tego powodu pragniemy przedstawić historie naszego klienta – Józefa Kędzierskiego. Oraz pokazać, jak dzięki wspólnemu zaangażowaniu nasi podopieczni wracają do zdrowia.

Opis wypadku

Wypadek miał miejsce dnia 02.01.2018. na trasie 94. Na kierującego samochodem Opel wykonującego manewr zawracania w miejscu niedozwolonym wjechał prawidłowo poruszający się swoim pasem samochód VW prowadzony przez naszego Klienta. W następstwie wypadku Pan Józef doznał urazu kręgosłupa z porażeniem czterokończynowym i uszkodzeniem rdzenia C3-C4. Nagle w wyniku wypadku sprawny czterdziestolatek nagle stał się całkowicie uzależniony od innych osób.

Powrót do zdrowia

W dniu 20.01.2018 r. nasz Klient został przewieziony bezpośrednio ze szpitala do kliniki PCRF w Krakowie. W trakcie pobytu, dzięki niezwłocznie podjętej rehabilitacji poprawił się odruch połykania wraz z pojawieniem się poruszania kończynami dolnymi. Po pierwszym turnusie w klinice PCRF dzięki wyćwiczeniu pozycji siedzącej osiągnięto przystosowanie Pana Józefa do wózka. Po kolejnym turnusie dzięki użyciu egzoszkieletu uzyskano aktywności prostowników i zginaczy bioder. Dodatkowo włączyła się do tego aktywność zginaczy kciuka i stawu łokciowego. W rezultacie dzięki pomocy rehabilitantów w listopadzie 2018 roku Pan Józef był już w stanie wstać, usiąść oraz przejść do 10 kroków. Postęp można zobaczyć na tym filmiku: Pan Józef jest właśnie po kolejnym turnusie w PCRF (w okresie od listopada 2020 do marca 2021). Dzięki, któremu udało się osiągnąć:
  • zwiększenie zakresu ruchów w kończynach górnych w stawach barkowych,
  • zmniejszenie napięcia mięśni obręczy barkowej,
  • większą stabilizację ruchów i równowagę,
  • polepszenie chodu bez asysty na powierzchniach płaskich,
  • poprawę ustabilizowania chwytu w stawach barkowych i łokciowych.

GK Votum w ochronie zdrowia

Po zgłoszeniu roszczeń przez VOTUM ubezpieczyciel przyznał kwotę bezsporną, która wystarczyła na pokrycie tylko I turnusu. Pan Józef był jednak beneficjentem Fundacji od chwili podpisania umowy. To dzięki determinacji ze strony kancelarii GK Votum, obrót w zakresie odpowiedzialności zmienił się diametralnie. Sprawa przed sądem trwała ponad dwa lata. W rezultacie, z początkowej sugestii ubezpieczyciela uznania współwiny udało się wywalczyć 100% odpowiedzialności (!). Z pewnością jest to niewątpliwym sukcesem kancelarii GK Votum. Razem z Panem Józefem i krakowskimi medykami walczymy o powrót do sprawności sprzed wypadku. Na ten cel Fundacja Votum zbiera pieniądze poprzez zbiórkę na stronie siepomaga.pl.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)