Wygrane Kancelarii z GK Votum – Styczeń 2022

Wygrane Votum

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Przedstawiamy nasze wygrane Kancelarii z GK Votum. W styczniu 2022 roku dzięki poczynaniom Kancelarii reprezentującej klientów w sprawach odszkodowawczych zapadło 60 wyroków zasądzających. W toku postępowania sądowego w styczniu 2022 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 3 923 540 złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła 1 338 131 zł. Wygrane Votum – sprawdź poniżej:

35 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym;
17 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych z obrażeniami ciała;
2 wyroki dotyczące wypadków przy pracy z obrażeniami ciała;
4 wyroky dotyczące wypadków z naruszeniem dobra osobistego;
2 wyroki dotyczące innego typu szkody;
Wygrane Votum

Wypłata zadośćuczynienia w Sądzie 9x wyższa niż wypłata bezsporna od ubezpieczyciela

W dniu 3 kwietnia 2011 r. kierujący samochodem osobowym marki Renault nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w prawy tył samochodu osobowego m-ki Citroen, jadącego w tym samym kierunku. Kolejno pojazd Renault uderzył w barierę ochronną, w wyniku czego samochód Citroen C1 przemieścił się na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem uprzywilejowanym – karetką Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń ciała w postaci złamania kostki przyśrodkowej podudzia prawego, otarcia lewego przedramienia, stłuczenia klatki piersiowej, stłuczenia głowy doznał nasz Klient, który był kierowcą karetki pogotowia. U poszkodowanego doszło także do zespołu depresyjnego z lękiem i zaburzeniami adaptacyjnymi oraz zespołu stresu pourazowego.

Życie przed wypadkiem i nowa rzeczywistość

Przed wypadkiem poszkodowany był osobą sprawną, całkowicie samodzielną, pracującą zawodowo. Nie chorował psychicznie i nie leczył się z powodu jakichkolwiek zaburzeń natury psychicznej.
Po wypadku sprawność fizyczna poszkodowanego uległa pogorszeniu, ze względu na nasilone zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego lewego, występujące zawroty i bóle głowy, niepokój, lęki, nerwowość, nasiloną męczliwość, osłabienie psychofizyczne, a także zaburzenia pamięci i koncentracji. Poszkodowany jest z wykształcenia mechanikiem – kierowcą pojazdów samochodowych. Zawód kierowcy wykonywał od 1982 r. Do momentu wypadku poszkodowany pracował jako zawodowy kierowca karetki pogotowia. Po wypadku, z powodu złego stanu zdrowia poszkodowanego, została orzeczona wobec niego przez ZUS częściowa niezdolność do pracy.

Postępowanie likwidacyjne

W związku z doznanymi obrażeniami ciała Votum S.A. wystąpiło do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o przyznanie zadośćuczynienia. Zakład ubezpieczeń na drodze postępowania likwidacyjnego wypłacił na rzecz poszkodowanego dobrowolnie kwotę 9.000,00 zł zadośćuczynienia. W naszej ocenie wypłacona kwota bezsporna była bardzo niska, dlatego sprawa została przekazana do kancelarii.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Wygrane Kancelarii - Postępowanie Sądowe

Wobec stanowiska towarzystwa ubezpieczeń odmawiające wypłaty dalszych świadczeń Kancelaria z Grupy Kapitałowej Votum S.A. złożyła pozew o zapłatę świadczeń na rzecz poszkodowanego. Powództwo w niniejszej sprawie było modyfikowane w toku procesu w zakresie żądanych roszczeń. Po otrzymaniu pozwu, towarzystwo ubezpieczeń zaproponowało dopłatę kwoty w wysokości jedynie 7580,00 zł i zamknięcie sprawy w drodze ugody, pod warunkiem wycofania powództwa przed terminem pierwszej rozprawy. Przedstawione warunki były nie do zaakceptowania przez poszkodowanego. W trakcie postępowania sądowego został przeprowadzony dowód m. in.  –>

 z opinii Instytutu Naukowego – IurisMed spółki z o.o. z siedzibą w Łodzi oraz biegłej z zakresu medycyny pracy, którzy wskazali, iż w związku z wypadkiem komunikacyjnym poszkodowany doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu w łącznej wysokości 35%. Ponadto nasz Klient został również uznany za niezdolnego do wykonywania pracy kierowcy zawodowego. Jak wskazała biegła z zakresu medycyny pracy rehabilitacja poszkodowanego nie przyniosła takiej poprawy, która pozwoliłaby na pracę obciążającą kończynę dolną prawą na stanowisku kierowcy.

Wygrane Kancelarii GK VOTUM

W związku z wydanymi w niniejszej sprawie opiniami sprecyzowano stanowisko zawarte w pozwie, ostatecznie wnosząc o zasądzenie na rzecz poszkodowanego kwoty 81.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia, kwoty 64.509,07 zł tytułem skapitalizowanej renty wyrównawczej oraz comiesięcznej renty wyrównawczej wysokości 1.260,91 zł płatnej do 10- dnia każdego miesiąca.

Sąd I instancji uwzględnił powództwo niemal w całości i zasądził na rzecz powoda 81.000 zł zadośćuczynienia, a więc kwotę 9-krotnie wyższą niż wypłata dobrowolna od ubezpieczyciela na etapie likwidacji szkody. Apelację od wyroku złożyło towarzystwo ubezpieczeń, kwestionując je w części tj. co do kwoty 50.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz co do całości zasądzonej renty.

Sąd Apelacyjny oddalił apelację towarzystwa ubezpieczeń co do zadośćuczynienia oraz skorygował wyrok sądu I instancji co do renty, obniżając ją ostatecznie do kwoty 1001,98 zł miesięcznie.

Wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu z dnia 13.01.2020 r., sygn. akt I C 593/16
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 06.12.2021 r., sygn. akt I ACa 583/20

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Zadbaj o siebie i bliskich

Skontaktuj się z nami, oddzwonimy do Ciebie.

  Poprzedni wpis
  Następny wpis

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)