Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

wypadek polskiego autokaru w Niemczech

Polacy jechali autokarem do pracy w Niemczech, ale tam nie dotarli. Dlaczego? 9 maja 2023 r. około godziny 12.30 miał miejsce wypadek polskiego autokaru w Niemczech, a konkretnie na niemieckiej autostradzie A12 między Świeckiem a Berlinem. Jakie są prawa poszkodowanego i jak uzyskać odszkodowanie po wypadku autokaru?

Wypadek autokaru na autostradzie A12

W zdarzeniu drogowym uczestniczył polski autobus oraz dwie ciężarówki. Kilkadziesiąt osób zostało poszkodowanych, z których część została przewieziona do szpitali. Jedna osoba odniosła poważne obrażenia  w wypadku autokaru i przeszła operację. Chcesz się dowiedzieć, czy ktoś z Twoich bliskich nie został ranny w wypadku polskiego autokaru w Niemczech? Warto wiedzieć, że w celach informacyjnych została uruchomiona specjalna infolinia wypadkowa pod numerem 47 79 11 124. Dzwoniąc pod ten numer, można dowiedzieć się więcej o poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Niemczech.

Okoliczności wypadku polskiego autokaru w Niemczech

W groźnym wypadku polskiego autokaru w Niemczech uczestniczyły trzy pojazdy – polski autokar, samochód ciężarowy oraz cysterna. Rzecz działa się na autostradzie A12, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Polską w kierunku Berlina, pomiędzy węzłami Storkow a Friedersdorf. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez niemieckie media, część pasażerów była w stanie samodzielnie opuścić pojazd. Poszkodowani pasażerowie autobusu podróżowali do pracy w jednej z firm w okolicach Berlina. Autokar, którym jechali, należy do przewoźnika z województwa lubuskiego. Pasażerowie również pochodzą z tego samego regionu.

wypadek polskiego autokaru w Niemczech poszkodowani

Wypadek autokaru w drodze do pracy w Niemczech

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Konsula RP w Berlinie, Marcina Króla, ranne w wypadku polskiego autokaru w Niemczech zostały 53 osoby, w tym jedna ciężko. Warto zaznaczyć, że osoby poszkodowane w takich wypadkach autobusowych mają prawo do odszkodowania. Najczęściej jest ono wypłacane z obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej autokaru. Więcej na temat odszkodowania po wypadku autokaru pisaliśmy w tym artykule. Co więcej, osoby ranne w wypadku polskiego autokaru w Niemczech jechały do pracy, jednak nie może to być zakwalifikowane jako wypadek przy pracy, za który odpowiedzialność mógłby ponosić pracodawca.

Bezpłatną analizą takich przypadków zajmują się doświadczeni eksperci Votum Odszkodowania S.A. Jeśli Ty albo ktoś z Twoich bliskich uczestniczył w wypadku polskiego autokaru w Niemczech, skontaktuj się z nami. Sprawdzimy, jakie odszkodowanie powypadkowe Wam przysługuje.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)