1 500 000 zł odszkodowania po wypadku z ciężarówką

wygrana po wypadku

Pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach to misja, która towarzyszy ekspertom z Votum Odszkodowania S.A. od kilkunastu lat. W czerwcu 2023 roku łącza suma uzyskanych świadczeń na etapie przedprocesowym wyniosła 7 992 221,94 zł, a jedną z osób, której udało się poprawić jakość życia, był mężczyzna, który doznał poważnych obrażeń ciała w wypadku komunikacyjnymPoniższa historia pokazuje, że mimo nieszczęścia, które spotkało poszkodowanego, sprawiedliwe odszkodowanie może po części wynagrodzić szkody, jakich doznał w wyniku wypadku. Czas płynie nieubłaganie, nie można go cofnąć, jednak dzięki pomocy ekspertów z Votum Odszkodowania S.A., poszkodowany ma zapewnione środki na dalszą walkę z trudną codziennością.

Wypadek samochodu osobowego z ciężarówką

W 2019 roku doszło do tragicznego wypadku komunikacyjnego, w którym udział brały dwa pojazdy: samochód osobowy oraz samochód ciężarowy. W przypadku zderzenia pojazdów, w których waga i wielkość jednego z nich zdecydowanie dominuje nad drugim, poważne uszkodzenia ciała są często nieuniknione. Podobnie było w przypadku Klienta, który prowadząc samochód osobowy, ucierpiał w wyniku zderzenia z ciężarówką. W efekcie doznał złamania w obrębie kości udowej, przedramienia, żeber, oparzenia znacznej powierzchni ciała, liczne rany na całym ciele.

wypadek ciężarówka
Renta po wypadku komunikacyjnym

W toku postępowania likwidacyjnego eksperci Votum Odszkodowania S.A wywalczyli na rzecz poszkodowanego 370 000,00 zł zadośćuczynienia. Co więcej, na rzecz Klienta ustalono rentę z tytułu utraconych możliwości zarobkowych oraz rentę z tytułu zwiększonych potrzeb w łącznej kwocie ok. 3200 zł. Wypłacane renty miały za zadanie wyrównać stratę, która powstała w zarobkach poszkodowanego (różnica między jego zarobkami sprzed wypadku a środkami, jakie otrzymywał już po zdarzeniu), a także pokryć ponoszone przez niego regularnie koszty związane z opieką, kosztem zakupu leków czy kosztów dojazdów do placówek medycznych. Ustalenie renty w należnej poszkodowanemu wysokości wymagało przeprowadzenia postępowania przed ubezpieczycielem, konieczne było kilkukrotne odwołanie się od niekorzystnej dla poszkodowanego decyzji towarzystwa ubezpieczeń.

Milionowa renta po wypadku

Wielką pomocą była bardzo aktywna postawa Klienta, który rzetelnie zbierał i dostarczał dowody potrzebne do udowodnienia roszczenia. Po trudnych negocjacjach ugodowych doświadczeni eksperci Votum Odszkodowania S.A. uzyskali dla Klienta kwotę kapitalizacji renty odszkodowawczej na 1 090 000,00 zł. Nasz Klient zamiast regularnie wypłacanych rent miesięcznych otrzymał jednorazowo znacznie wyższą kwotę. Łącznie w toku prowadzenia sprawy uzyskaliśmy dla poszkodowanego kwoty przekraczające 1 500 000,00 zł. Jak już wspomnieliśmy, suma uzyskanych świadczeń w czerwcu 2023 roku na etapie przedprocesowym wyniosła 7 992 221,94 zł. To pieniądze, które należą się osobom poszkodowanym w wypadkach, a które wypłacają towarzystwa ubezpieczeniowe takie jak np. PZU S.A., Warta, HDI, Allianz, ErgoHestia, Generali, Link4 czy Uniqua z polisy OC sprawcy wypadku. Zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, wypadku przy pracy lub wypadku w rolnictwie? Nie wiesz, jakie przysługują Ci prawa? Skontaktuj się z nami a bezpłatnie przeanalizujemy twoją sprawę. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)