Ponad milionowa renta powypadkowa dla poszkodowanego

renta powypadkowa

Poszkodowani w wypadkach cierpią nie tylko z powodu doznanych obrażeń ciała, ale także niejednokrotnie zmagają się z problemami finansowymi. To dlatego, że rehabilitacja powypadkowa, wizyty u specjalistów czy też niezbędne leki i sprzęt medyczny pochłaniają ogromne sumy pieniędzy. Środki te można pozyskać m.in. jako renta powypadkowa lub zadośćuczynienie po wypadku od towarzystw ubezpieczeniowych: PZU S.A., Warta, Allianz, Generali, HDI, ErgoHestia i innych, w których polisę OC miał zawartą sprawca wypadku. Co ważne, w takich sytuacjach pomocą i doświadczeniem służą eksperci z Votum Odszkodowania S.A

W czerwcu 2023 roku suma uzyskanych świadczeń dla poszkodowanych na etapie przedprocesowym wyniosła aż 7 992 221,94 złotych.

Zastanawiasz się, jak uzyskać zadośćuczynienie czy odszkodowanie z OC sprawcy wypadku? Sprawa z pozoru wydaje się prosta. Wystarczy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, gdzie polisę miała zawarta osoba, która spowodowała nieszczęśliwe zdarzenie drogowe. Towarzystwo ubezpieczeniowe takie jak np. PZU, Warta, ErgoHestia, HDI, Allianz, Link4 czy Generali rozpocznie postępowanie likwidacyjne

renta powypadkowa

Celem takiego działania jest ustalenie odpowiedzialności za wypadek, wysokości szkody oraz dokładnego przebiegu sytuacji. Problemy zaczynają się w momencie, gdy ubezpieczyciel zaniży odszkodowanie. Co gorsza, zdarzają się przypadki, kiedy zakład ubezpieczeń odmawia wypłaty odszkodowania z OC sprawcy, podając słuszne jego zdaniem argumenty. Eksperci z Votum Odszkodowania S.A. zajmują się m.in. prowadzeniem negocjacji z towarzystwami ubezpieczeniowymi

Ponad milion renty po wypadku dla klienta Votum Odszkodowania S.A.

Renta powypadkowa – kapitalizacja

W czerwcu 2023 r. najwyższym świadczeniem uzyskanym przez ekspertów Votum Odszkodowania S.A. dla mężczyzny poszkodowanego w wypadku była kapitalizacja renty na kwotę 1 090 000 złotych. Klient doznał bardzo poważnych obrażeń ciała w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką. Do wypadku doszło w 2019 roku. W wyniku postępowania likwidacyjnego eksperci Votum Odszkodowania S.A. pozyskali zadośćuczynienie po wypadku w kwocie 370 000 złotych. Po nieszczęśliwym zdarzeniu nasz klient nie wrócił do aktywności zawodowej, jaką miał przed wypadkiem. Dlatego została pozyskana dla niego renta z tytułu utraconych możliwości zarobkowych oraz renta na zwiększone potrzeby na łączną kwotę około 3200 złotych. 

renta powypadkowa kapitalizacja

Wypłacane świadczenia rentowe miały na celu zrekompensowanie straty w zarobkach. Dodatkowo miały także służyć pokryciu stałych wydatków związanych z opieką nad poszkodowanym, takich jak koszty zakupu leków czy dojazdów do placówek medycznych. Aby ustalić wysokość należnej renty powypadkowej dla poszkodowanego, konieczne było przeprowadzenie postępowania przed ubezpieczycielem. W tym procesie eksperci Votum Odszkodowania S.A. kilkukrotnie odwoływali się od niekorzystnych decyzji ubezpieczyciela. Efekt działań okazał się spektakularny – ponad 1 500 000 złotych świadczeń dla klienta Votum Odszkodowania S.A. w tym 1 090 000 złotych kapitalizacji renty.

Kancelaria z GK Votum: najlepsza kancelaria wg rankingu "Rzeczpospolitej"​

Jeśli negocjacje z ubezpieczycielem nie przynoszą zadowalających efektów, sprawa kierowana jest do sądu. Kancelaria z Grupy Kapitałowej Votum od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem takich przypadków. Warto podkreślić, z jaką wysoką skutecznością działa Kancelaria z Wrocławia pomagająca poszkodowanym w wypadkach z całej Polski. W czerwcu 2023 roku w 88% spraw toczących się w sądach I instancji zapadły korzystne wyrok dla Klientów Votum Group. Efekty pracy ekspertów z Kancelarii zostały docenione kolejny rok z rzędu w rankingu Kancelarii Prawnych „Rzeczpospolitej” w kategorii działalność odszkodowawcza. Godne uwagi jest to, że w sądach II instancji Kancelaria z Grupy Kapitałowej Votum może pochwalić się 100% skutecznością. Reasumując, to oznacza pozyskanie dla klientów Grupy Kapitałowej Votum takich świadczeń, jak:

ekspert Kancelaria Votum Group

50 wyroków dla GK Votum w czerwcu 2023

Odszkodowanie z OC sprawcy dla klientów Votum Group

50 wyroków w sądach I i II instancji – taki pracowity był czerwiec dla ekspertów z Kancelarii należącej do Grupy Kapitałowej Votum. W efekcie udało się pozyskać łącznie 2 586 598 złotych dla poszkodowanych w wypadkach lub ich rodzin będących klientami Votum Group. Ponadto warta odnotowania jest najwyższa kwota zasądzona w czerwcu. To aż 499 781 złotych zadośćuczynienia dla ofiary wypadku, którego konsekwencją były poważne obrażenia ciała. Podsumowując, wyniki Kancelarii z Votum Group za czerwiec 2023 r. prezentują się następująco:

  • 20 wyroków – wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym.
  • 17 wyroków – wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała.
  • 10 wyroków – wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym.
  • 2 wyroki – wypadek przy pracy z obrażeniami ciała.
  • 1 wyrok – renta powypadkowa.
wygrane wyroki Grupa Kapitałowa Votum

Sprawiedliwe odszkodowanie z OC sprawcy

Zadośćuczynienie po wypadku przy pracy

Zadaniem ekspertów z Kancelarii z Grupy Kapitałowej Votum jest pozyskiwanie świadczeń po wypadku o takiej wysokości, które są w stanie zrekompensować poniesione krzywdy. To oznacza m.in. negocjacje z ubezpieczycielami takim jak PZU, Warta, Allianz i innymi, aby przyznali poszkodowanym wyższe odszkodowanie z OC sprawcy. Niekiedy konieczne jest skierowanie sprawy do sądu. 

Z pewnością to dłuższa droga, ale niejednokrotnie jedyna słuszna. Ponadto wybierając do współpracy Kancelarię z Votum Group jesteście w dobrych rękach. Jak już nadmieniliśmy wyżej, świadczy o tym fakt, że Kancelaria kilka lat z rzędu została doceniona w prestiżowym Rankingu Kancelarii Prawnych „Rzeczpospolitej”. Ale konkursy branżowe to nie wszystko. Bez wątpienia o profesjonalizmie ekspertów z Kancelarii z GK Votum świadczą przede wszystkim liczba prowadzonych spraw oraz bardzo wysoki odsetek korzystnych wyroków. Jak wspomnieliśmy, w czerwcu było to 88% w sądach I instancji i 100% w sądach II instancji. Jedną z wygranych spraw opisaliśmy w tym artykule. Koniecznie sprawdź, jak udało nam się pomóc poszkodowanemu w wypadku przy pracy podczas wykaszania trwa kosą spalinową. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)