Zadośćuczynienie dla rodziny poszkodowanego od TUiR WARTA

zadośćuczynienie dla rodziny Warta

Czy po wypadku należy się zadośćuczynienie dla rodziny poszkodowanego? Pieniądze wypłacone z polisy OC sprawcy mogą okazać się dużym wsparciem finansowym w tym trudnym czasie. A o tym, jak traumatyczny może być wypadek najbliższej osoby, wiedzą tylko Ci, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Wystarczy chwila, nieszczęśliwy zbieg okoliczności, brawura kierowców… 

zadośćuczynienie dla rodziny

Tragiczny wypadek może zmienić całe życie nie tylko poszkodowanego, ale także jego rodziny. Tak stało się właśnie, gdy na oznaczonym przejściu dla pieszych został potrącony pan Jan*, którego rodzina zwróciła się o pomoc w uzyskaniu świadczeń do Votum Odszkodowania S.A. Niestety, obrażenia ciała, których mężczyzna doznał w wypadku, były bardzo ciężkie. W efekcie lekarze stwierdzili u niego poważny uraz neurologiczny oraz niedowład czterokończynowy. Ze względu na swój stan przebywa w specjalistycznym ośrodku Sawimed opiekującym się osobami dorosłymi w stanie śpiączki.

Zadośćuczynienie dla rodziny od TUiR Warta

Ekspresowe tempo uzyskania świadczeń dzięki GK Votum

Sprawca wypadku przyznał się do winy. Rodzina poszkodowanego pana Jana zgłosiła szkodę do ubezpieczyciela. W tym przypadku było to TUiR Warta. Następnie sprawa została skierowana do sądu. Warte odnotowania jest, że dzięki zaangażowaniu ekspertów z Votum Group pierwsze decyzje zapadły miesiąc od zgłoszenia sprawy! Dla rodziny poszkodowanego Jana – żony, córki i wnuka – pełnomocnicy z Grupy Kapitałowej Votum starali się o pozyskanie zadośćuczynienia za krzywdę w związku z ciężkimi obrażeniami bliskiego.

zadośćuczynienie dla rodziny

Odszkodowanie Warta

Zadośćuczynienie dla żony poszkodowanego

Jak już wspomnieliśmy, najbliższą rodziną poszkodowanego mężczyzny była żona, jedyna córka oraz wnuk. W związku z tym, że pan Jan doznał bardzo poważnych obrażeń ciała, a jego stan można określić jako wegetatywny, mieli oni prawo ubiegania się o zadośćuczynienie za zerwane więzi. Podkreślić należy, jak szybko zapadły pierwsze decyzje o należnych świadczeniach. Efektem działań ekspertów było wypłacenie przez TUiR Warta żonie poszkodowanego pana Jana ponad 47 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Co więcej, sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Eksperci z Grupy Kapitałowej Votum szczegółowo sprawdzają możliwości uzyskania wyższej kwoty dla małżonki poszkodowanego.

Jak uzyskać zadośćuczynienie dla rodziny?

Zadośćuczynienie dla córki i wnuka poszkodowanego

Poszkodowani w wypadkach lub ich bliscy mogą starać się o należne świadczenia z polisy OC sprawcy. Są to:

Po wypadku pana Jana o zadośćuczynienie za zerwane więzi starała się także jedyna córka poszkodowanego. W efekcie działań pełnomocników TUiR Warta wypłaciło kobiecie ponad 33 tysiące złotych. Co ciekawe, ekspertom z Votum Group udało się uzyskać zadośćuczynienie dla wnuka poszkodowanego. W skrócie mówiąc, zadośćuczynienie za zerwane więzi to świadczenie dla najbliższych członków rodziny, których z poszkodowanym łączą więzy krwi. To, czy dana osoba otrzyma pieniądze, zależy od okoliczności konkretnej sprawy. Jednak bezapelacyjnie pełnomocnik może wesprzeć rodzinę poszkodowanego w trudnych formalnościach, prawidłowym oszacowaniu kwot i innych tematach związanych z uzyskaniem m.in. zadośćuczynienia dla rodziny.

Warta zadośćuczynienie dla rodziny lub poszkodowanych

88% i 100|% skuteczność Kancelarii z Votum Group

Eksperci z Votum Group mają na swoim koncie wiele wygranych spraw i uzyskanych zadośćuczynień oraz odszkodowań dla klientów od TUiR Warta. Są to m.in.:

Jeśli po wypadku swoim lub kogoś bliskiego nie potrafisz sobie poradzić z uzyskaniem należnych świadczeń, skontaktuj się z nami. Eksperci z Votum Odszkodowania S.A. od 18 lat zajmują się pomocą poszkodowanym. W sytuacji, gdy negocjacje z ubezpieczycielem nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, niezbędne bywa skierowanie sprawy do sądu. Tu klientów na każdym etapie wspiera Kancelaria należąca do Grupy Kapitałowej Votum. Warta odnotowania jest skuteczność działania Kancelarii. W czerwcu 2023 roku korzystne wyroki dla poszkodowanych zapadły w 88% spraw w sądach I instancji. Z kolei w sądach II instancji Kancelaria miała 100% skuteczność, co oznacza, że wszystkie apelacje złożone przez pozwanych zostały oddalone. 

*imię poszkodowanego zostało zmienione.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)