MemoriaRoute – Google Maps oddaje hołd ofiarom wypadków drogowych

  • Start
  • Aktualności
  • MemoriaRoute – Google Maps oddaje hołd ofiarom wypadków drogowych
MemorialRoute Google Maps wypadek śmiertelny

MemorialRoute” to projekt wykorzystany przez Google mający upamiętnić osoby, które zginęły w wypadkach drogowych. Dodatkowo ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i skierować ich uwagę na przestrzeganie przepisów. Inicjatywa rozpoczęła się od Hiszpanii, teraz rozprzestrzenia się na cały świat.

W każdą trzecią niedzielę listopada obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. To święto ważne dla Votum Odszkodowania S.A, bo na co dzień pracujemy z rodzinami ofiar tragicznych wypadków i wiemy, z jakimi dramatami muszą się mierzyć. Właśnie ze Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych wywodzi się „MemorialRoute”. Jak to się zaczęło? Co przyświeca tej idei? Otóż chodzi o zmniejszenie liczby wypadków drogowych i jednocześnie zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa. To od lat gorąco dyskutowane kwestie, a Google Maps w niecodzienny i odważny sposób dokłada do tego swoją cegiełkę.

MemorialRoute wypadki śmiertelne

MemorialRoute wirtualnym hołdem dla tragicznie zmarłych

MemorialRoute” to inicjatywa mająca na celu nie tylko podniesienie świadomości na temat tragicznych konsekwencji wypadków drogowych. Ważne jest także uczczenie pamięci tych, którzy stracili życie na drogach. Poprzez wykorzystanie map Google projekt umożliwia użytkownikom z całego świata zaznaczenie miejsc, w których wydarzyły się śmiertelne wypadki drogowe. Każde oznaczenie staje się swoistym pomnikiem, który nie tylko przypomina o tragedii, ale także może być punktem wyjścia do działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

MemorialRoute – z Hiszpanii na cały świat

Początkowo „MemorialRoute” skupiał się na Hiszpanii, ale jego sukces i rosnące zainteresowanie spowodowały, że stał się projektem o zasięgu globalnym. Twórcy inicjatywy zachęcają do udziału zarówno osoby prywatne, które mogą zaznaczyć miejsca wypadków, jak i organizacje pozarządowe. Te z kolei mogłyby zebrane dane wykorzystać do działań edukacyjnych, lobbingowych czy też inicjowania zmian w polityce drogowej. Akcję wspiera również poruszający spot reklamowy.

Dzięki „MemorialRoute” społeczność ma możliwość zobaczenia i zrozumienia skali problemu wypadków drogowych na całym świecie. Może to prowadzić do większej mobilizacji społecznej i działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dodatkowo inicjatywa przyczynia się do wzrostu świadomości kierowców i pieszych oraz promowania kultury bezpieczeństwa drogowego.

wypadek śmiertelny Votum Odszkodowania

Jak uczcić ofiarę wypadku?

Aby uczcić pamięć osoby, która tragicznie straciła życie w wypadku, można skorzystać z funkcji „Dodaj miejsce” w Mapach Google. Następnie trzeba oznaczyć miejsce, w którym doszło do wypadku śmiertelnego, a w kolejnym kroku to miejsce zostanie zaznaczone na mapie. Dzięki temu inni kierowcy będą ostrzeżeni o niebezpiecznym obszarze, a pamięć ofiary zostanie uhonorowana w wirtualny sposób. Każdy ma możliwość oznaczenia miejsca – zarówno bliscy ofiar, którzy chcą upamiętnić swoich bliskich, jak i osoby pragnące przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w swoich krajach.

Inicjatorem akcji jest hiszpańskie Stowarzyszenie Pomocy i Poradnictwa dla Ofiar Wypadków Drogowych Stop Accidentes.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)