Odszkodowanie za wypadek przy pracy od Ergo Hestia

opinia odszkodowanie za wypadek przy pracy ergo hestia

Wypadki przy pracy, poza natychmiastowym wpływem na zdrowie pracownika, mają również daleko idące konsekwencje, które obejmują sferę zawodową i życiową. Te nieodwracalne skutki stają się boleśnie zauważalne zarówno dla poszkodowanych, jak i dla ich rodzin. Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak eksperci Votum Odszkodowania S.A. pomagają poszkodowanym w wypadkach przy pracy. 

wypadek przy pracy Votum Odszkodowania

Nie da się ukryć, że obrażenia doznane w wyniku wypadku przy pracy mogą prowadzić do trwałych uszczerbków na zdrowiu. Nie tylko stanowią źródło bólu fizycznego, ale także wpływają na zdolność wykonywania codziennych czynności oraz na samodzielność poszkodowanego. Przeobrażają one życie w sposób, który może być trudny do zaakceptowania. Po drugie, wypadki przy pracy wpływają na możliwości zarobkowe poszkodowanego. Utrata zdolności do pracy, konieczność długotrwałego leczenia czy rehabilitacji powypadkowej mogą skutkować utratą zatrudnienia lub ograniczeniem możliwości zawodowych. To z kolei generuje trudności finansowe, które mają długofalowe skutki zarówno dla jednostki, jak i dla jej otoczenia. Dodatkowo istnieje także aspekt psychologiczny. Wypadki przy pracy mogą prowadzić do poważnych problemów emocjonalnych, takich jak depresja, lęki czy stres pourazowy. Te negatywne skutki mogą zaostrzać trudności związane z powrotem do normalnego funkcjonowania społecznego i zawodowego.

wypadek przy pracy karetka Votum Odszkodowania

Odszkodowanie od ZUS za uszczerbek na zdrowiu

Mężczyzna otrzymał jednorazowe odszkodowanie z ZUS za uszczerbek na zdrowiu. Warto wiedzieć, że od 1 kwietnia bieżącego roku zanotowano wzrost stawek wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla osób poszkodowanych w wypadku przy pracy. Podwyżka dotyczy także osób cierpiących na choroby zawodowe. Stawki te regularnie rokrocznie ulegają podwyższeniu i są uzależnione od procentowego stopnia uszczerbku na zdrowiu. W roku 2023 przypada kwota 1269 złotych za każdy 1%. To stanowi wzrost o 130 złotych w porównaniu z rokiem 2022. Trzeba mieć jednak świadomość, że dodatkowe pieniądze po wypadku przy pracy można otrzymać z polisy OC pracodawcy. Polisa ta, w przeciwieństwie do OC komunikacyjnego, nie jest obowiązkowa. Należy sprawdzić, czy firma, w której pracujemy, ma wykupione takie ubezpieczenie.

Wypadek przy pracy – odszkodowanie od ErgoHestia

Podziękowanie od klienta GK Votum

Często przyczyną wypadków przy pracy jest brak przestrzegania przepisów BHP, zaniedbanie w utrzymaniu sprzętu czy też niewłaściwe przeszkolenie lub zachowanie pracowników. Klient Grupy Kapitałowej Votum przyczynił się do wypadku, jednak mimo to udało się uzyskać od odszkodowanie za wypadek przy pracy ubezpieczyciela. Pracodawca pana Jakuba miał zawartą polisę OC w STU ErgoHestia. Eksperci Votum Odszkodowania S.A. przeanalizowali sprawę i zgłosili roszczenia do towarzystwa ubezpieczeń. ErgoHestia przyznało mężczyźnie zadośćuczynienie za wypadek przy pracy oraz zwrot kosztów opieki nad poszkodowanym. Wypłata została pomniejszona o 50% przez wzgląd na stopień przyczynienia się do wypadku. Klient GK Votum nie spodziewał się, że oprócz odszkodowania z ZUS może otrzymać dodatkowe pieniądze. Dlatego był bardzo zadowolony z uzyskanych świadczeń po wypadku przy pracy oraz z zaangażowania ekspertów Votum Odszkodowania S.A. Co najważniejsze, nie jest to koniec sprawy, a pełnomocnicy pana Jakuba będą starali się o kolejne wypłaty z tytułu wypadku przy pracy.

Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)