Jesień, choć malownicza, przynosi ze sobą nie tylko piękne krajobrazy i spadające liście, ale także specyficzne zagrożenia na drodze, które mogą stanowić wyzwanie dla kierowców i wymagać zwiększonej ostrożności. Z takim wyzwaniem zmierzył się klient Votum Group, który dzięki ekspertom uzyskał 370 000 złotych zadośćuczynienia od ubezpieczyciela!
Wypadki drogowe a śliska jezdnia
Śliska jezdnia, spowodowana opadającymi liśćmi i deszczową aurą, stanowi poważne ryzyko dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Z tego powodu kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć tragicznego wypadku. Nagłe ruchy kierownicą mogą skutkować utratą kontroli nad pojazdem. Szczególnie, gdy droga jest śliska, a przyczepność opon do jezdni zmniejszona. Takie praktyki często prowadzą do wypadków komunikacyjnych. W przypadku zdarzeń drogowych uczestnicy mogą ubiegać się o świadczenia odszkodowawcze od swoich ubezpieczycieli.
Ograniczona widoczność - zaparowane szyby
Zaparowane szyby w aucie to prawdziwa zmora kierowców. Nie dość, że są uciążliwe, to dodatkowo niebezpieczne. Prowadzą do ograniczenia widoczności, a to z kolei zwiększa ryzyko wypadku. Przyczyny zaparowania mogą być różne, ale najczęściej wynikają one z różnicy temperatur między wnętrzem pojazdu a otoczeniem i wilgotnością powietrza. Aby ograniczyć występowanie tego problemu, należy:
- używać klimatyzacji i / lub wentylacji: włącz je, aby obniżyć wilgotność powietrza wewnątrz pojazdu.
- ogrzewać samochód: uruchom w chłodniejsze dni, aby podgrzać wnętrze auta.
- zadbać o czystość szyb: często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nasze szyby są brudne. Brud może przyczynić się do szybszego parowania szyb.
- ustawić odpowiedni nawiewy: w momencie zaparowania ustaw nawiew bezpośrednio na szybę i po chwili problem zniknie.
Należy pamiętać, że utrata widoczności przez zaparowane szyby jest niebezpieczna. Często może prowadzić do niepożądanych sytuacji na drodze, takich jak wypadek samochodowy. Należy zadbać o utrzymanie ich we właściwych warunkach, aby zapewnić bezpieczną jazdę.
Wichury podczas podróży samochodem – potencjalne niebezpieczeństwo
Jesień to okres, który często obfituje w silne, porywiste wiatry, stwarzając dodatkowe wyzwania dla kierowców na drodze. Takie warunki atmosferyczne mogą znacznie utrudnić manewrowanie pojazdem. W szczególnie niebezpiecznych momentach, mogą doprowadzić do utraty kontroli nad samochodem. Dlatego też, podczas podróży w takiej pogodzie należy dostosować sposób jazdy do warunków na drodze. Kluczową rolę odgrywa zredukowanie prędkości. W ten sposób możemy precyzyjniej zareagować w przypadku nagłych hamowań. Warto także unikać tras, gdzie drzewa mogą stanowić potencjalne zagrożenie, ponieważ przy silnym wietrze istnieje ryzyko złamania gałęzi. Mogą one spaść na pojazd i doprowadzić do zagrożenia życia. Istotną kwestią są również silne podmuchy wiatru, gdyż mogą znacząco wydłużyć drogę hamowania pojazdu.
Mgła na drodze – częsta przyczyna wypadków komunikacyjnych
W sytuacji, gdy na drodze pojawia się jesienna mgła, to kluczowe jest utrzymanie spokojnej jazdy. Powinniśmy dostosować prędkość tak, aby zapewnić bezpieczną jazdę. Zmniejszenie prędkości w tej sytuacji może uratować nam życie. Podczas mgły nie jesteśmy w stanie ocenić prędkości aut nadjeżdżających z naprzeciwka. Dodatkowo, nasza widoczność jest ograniczona do tego stopnia, że możemy nie zauważyć przechodniów lub przeszkód stojących na drodze. W trakcie takich warunków atmosferycznych powinniśmy zadbać o zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Takie zachowanie jest szczególnie ważne podczas wykonywania manewrów jak:
- wyprzedanie
- wymijanie
- zawracanie
Wypadek samochodowy spowodowany przez trudne warunki na drodze
Tragiczny wypadek komunikacyjny, spowodowany trudnymi warunkami na drodze może prowadzić do poważnych obrażeń. W takich sytuacjach należy domagać się odszkodowania za zdarzenie. Jednak, aby uzyskać należne świadczenia, warto skorzystać z pomocy ekspertów. Pomogą oni w uzyskaniu roszczeń oraz uniknięciu sytuacji, gdy ubezpieczyciel zaniża należne środki odszkodowawcze. Gdy dojdzie do zdarzenia, to poszkodowani mają prawo do ubiegania się o pokrycie kosztów leczenia oraz innych wydatków związanych z doznanymi urazami.
370 000 złotych zadośćuczynienia po wypadku
W 2019 roku klient Votum Group został poszkodowany w wypadku drogowym z udziałem ciężarówki. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Między innymi doszło do oparzenia dużej powierzchni ciała, złamania przedramienia oraz żeber. Podczas postępowania likwidacyjnego, nasi specjaliści uzyskali 370 000 złotych zadośćuczynienia dla klienta. Dodatkowo, ustalono dla Klienta rentę w celu zrekompensowania utraconych szans zarobkowych oraz rentę, która miała pokryć zwiększone potrzeby. Łączna kwota uzyskanych świadczeń wyniosła ok. 3200 złotych. Te świadczenia miały zrekompensować starty, wynikające z utraty dochodów poszkodowanego. Mowa o różnicach między zarobkami klienta przed incydentem, a środkami jakie otrzymywał już po. Dodatkowo, pieniądze miały pokryć regularne wydatki związane z opieką nad nim, kosztami zakupu leków oraz podróży do ośrodków medycznych.
Uzyskaj należne świadczenia po wypadku
Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym, to skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy sprawy. Nasi eksperci sprawdzą Twoją sytuację oraz poinformują o możliwych rozwiązaniach. Od 18 lat pomagamy uzyskiwać należne świadczenia od towarzystw ubezpieczeniowych. Wygraliśmy sprawy z: PZU, Allianz czy Ergo Hestia.