Ponad 800 000 zł rekompensaty po wypadku komunikacyjnym!

wypadek samochodowy i walka o uzyskanie sprawiedliwego odszkodowania dla ofiary

W życiu zdarzają się momenty, które niespodziewanie zmieniają naszą rzeczywistość. Historia naszej klientki, która doświadczyła niebezpiecznego wypadku drogowego wskutek kolizji z ciągnikiem rolniczym, jest tego doskonałym przykładem. Kobieta doznała poważnych obrażeń, włącznie z wieloma złamaniami. Niezłomnie trzymając się naszej misji, jako Votum Odszkodowania S.A. nie poddaliśmy się i osiągnęliśmy sprawiedliwą kwotę, rekompensującą choć w części następstwa wypadku, która wyniosła ponad 870 000 zł.

Nieszczęśliwy wypadek i jego skutki

Sprawa dotyczyła kierującej pojazdem, którą w czasie jazdy lusterkiem zahaczył jadący z przeciwległego kierunku ciągnik. W wyniku tego zdarzenia straciła panowanie nad pojazdem, wypadła na pobocze i zderzyła się z przydrożnym drzewem. Doznała bardzo poważnych obrażeń, m.in. ciężkiego uszkodzenia mózgu oraz licznych złamań w obrębie kości czaszki i kończyn. Następstwa wypadku były tragiczne – poszkodowana zmagała się z padaczką pourazową, zaburzeniami funkcji poznawczych oraz afazją, utrudniającą jej komunikację.

Walka o należne odszkodowanie po wypadku

Po wypadku, z którego wynikły poważne obrażenia, poszkodowana podjęła kroki w celu uzyskania należnego odszkodowania od ubezpieczyciela. Pierwotnie, przyznano jej kwotę 100 000 zł, z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Wypłacona kwota, zdaniem ubezpieczyciela, była uznana za w pełni rekompensującą. Jednakże proces analizy prowadził do odkrycia bardziej złożonej sytuacji. W toku postępowania okazało się, że technika jazdy poszkodowanej mogła mieć wpływ na powstanie wypadku. W rezultacie, ustalono, że jej przyczynienie do powstania wypadku wyniosło 50%.

Wypadek samochodowy. Kierowca wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Votum Odszkodowania

Gdy sytuacja zaczęła się komplikować, to podjęta została zdecydowana walka o uzyskanie pełnej sprawiedliwości po wypadku. W toku postępowania karnego sporządzono opinie biegłego ds. Rekonstrukcji wypadków. Ostateczny wynik nie dawał pewności, co do faktycznego stopnia przyczynienia, jakie mogłoby zostać przyjęte przez sąd cywilny, który rozpatrywałby sprawę. Przez taki obrót sprawy pełnomocnik skierował sprawę na posiedzenie mediacyjne w Sądzie Polubownym działającym przy Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki temu udało się zmniejszyć stopień przyczynienia do 30%, a kwotę zadośćuczynienia podniesiono do 400 000 zł.

Droga do uzyskania pełnej rekompensaty

W trakcie dalszego rozwoju sprawy, doszło do zawarcia porozumienia w zakresie omawianych aspektów. Ponadto, istotnym krokiem było podjęcie decyzji o wystąpieniu o rentę związaną z utratą zdolności do pracy oraz wystąpieniem zwiększonych potrzeb u poszkodowanej. Po dokładnym wyznaczeniu wysokości renty, nastąpiły rozmowy na temat potencjalnej zamiany renty na jednorazowe odszkodowanie. Ostateczna wartość tego roszczenia wyniosła ponad 820 000 zł, z uwzględnieniem wcześniej uzgodnionego przyczynienia klientki, które zostało zmniejszone do 30%.

Finalna kwota wypłaconych świadczeń po wypadku

Całkowita suma świadczeń wypłaconych przez ubezpieczyciela, po uwzględnieniu przyczynienia poszkodowanej do kolizji, osiągnęła imponującą wartość przekraczającą 870 000 zł. To rezultat ciężkich negocjacji ekspertów Votum Odszkodowania S.A., którym udało się w ostatecznym rozrachunku uzyskać takie sumy przyznanych świadczeń.

Odszkodowanie za szkode po wypadku komunikacyjnym

Sukcesy Votum Odszkodowania S.A.

Nasi eksperci stale walczą o sprawiedliwość naszych klientów. Suma uzyskanych świadczeń na etapie przedprocesowym wynosi 8 815 672,64 zł – na podstawie danych z lipca 2023 r.  Ta kwota stale rośnie i przypomina, że walka o sprawiedliwość się opłaca. To pieniądze, które bezdyskusyjnie należą się ofiarom wypadków. Te kwoty zyskaliśmy od towarzystw ubezpieczeniowych takich jak: Warta, ErgoHestia, PZU S.A., Allianz S.A., PBUK czy Uniqa z polisy OC sprawcy wypadku.

Jeśli zostałeś poszkodowany w:

To skontaktuj się z nami, a my bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i dowiemy się, co możesz zyskać.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)