Klienci GK Votum uzyskali prawie 11,5 miliona złotych – wyniki za sierpień 2023

  • Start
  • Aktualności
  • Klienci GK Votum uzyskali prawie 11,5 miliona złotych – wyniki za sierpień 2023
wyrok i wyniki na etapieprzedprocesowym votum odszkodowania

Nadszedł czas na podsumowanie minionego miesiąca, który mimo trwania najgorętszego sezonu wakacyjnego, nie spowolnił działań Grupy Kapitałowej Votum. Łączna kwota uzyskanych świadczeń na etapie przedprocesowym w sierpniu wyniosła w sumie 10 830 966,58 złotych. Wspomniane roszczenia dla osób poszkodowanych w wypadkach i ich rodzin uzyskaliśmy od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, m.in.: PZU S.A., Allianz Polska S.A., Ergo Hestia czy Warta. To dowód na niezwykłą skuteczność naszego zespołu ekspertów, którzy nie ustają w dążeniu do uzyskania należnych świadczeń dla naszych klientów, niezależnie od okoliczności.

Łączna suma uzyskanych świadczeń – sierpień 2023

Jednak wielomilionowa kwota uzyskana na etapie przedprocesowym to niejedyne świadczenia, jakie udało się uzyskać ekspertom z Grupy Kapitałowej Votum. Dla klientów Kancelarii będącej laureatem w Rankingu Kancelarii Prawnych „Rzeczpospolitej” w sierpniu zapadły 22 korzystne wyroki. W ich skład weszło:

wyniki na etapie przedprocesowym votum odszkodowania

Liczba wyroków, które zapadły w zeszłym miesiącu spowodowały, że specjaliści z GK Votum na etapie przedprocesowym oraz w sądach I i II instancji pozyskali dla klientów łącznie 11 480 835,58 złotych. To dobry wynik, biorąc pod uwagę, że sierpień to najatrakcyjniejszy okres wakacyjny, gdy wiele osób jest zajętych urlopami i podróżami. Nasz zespół jednak nie zwalnia tempa i niezmiennie stawia sobie za cel osiąganie jak najwyższych świadczeń dla klientów Grupy Kapitałowej Votum.

70 000 złotych po wypadku komunikacyjnym od Allianz Polska S.A.

W 2015 roku doszło do wypadku komunikacyjnego, który na zawsze zmienił życie małej dziewczynki i jej rodziny. W wieku zaledwie 2,5 roku dziecko doznało poważnych obrażeń ciała wskutek nieszczęśliwego zdarzenia drogowego. Wypadek miał miejsce, gdy kierowca jadący z naprzeciwka, wykonując manewr wyprzedzania dwóch ciężarówek z naczepami, nie zachował wymaganej ostrożności. Doprowadziło to do zderzenia czołowego z samochodem osobowym, którym podróżowała małoletnia z rodzicami. Sprawa odszkodowawcza była prowadzona przeciwko Allianz Polska S.A. Eksperci GK Votum uzyskali łącznie 70 000 złotych świadczeń dla poszkodowanej. Dodatkowo ofiara wypadku samochodowego uzyskała 23 000 złotych odsetek za opóźnienie.

Trwały uraz po wypadku drogowym

W wyniku wypadku samochodowego dwulatka doznała wielu urazów, w tym stłuczenia głowy z rozlanym urazem mózgu, stłuczenia ramienia prawego ze złamaniem trzonu kości ramiennej oraz potłuczeń ogólnych. Dzisiaj stan poszkodowanej jest stabilny, a proces terapeutyczny został zakończony. Pomimo powagi wypadku to w chwili obecnej dziewczynka nie wymaga opieki innych osób. Nie jest jednak możliwy powrót dziecka do stanu sprzed wypadku. Mimo rehabilitacji nie udało się poprawnie przywrócić funkcjonowania ręki. Uraz prawego ramienia ze złamaniem, jakiego doznała dziewczyna spowodował nieznaczne zniekształcenia, które są widoczne gołym okiem. Dodatkowo, stwierdzono także niewielkie ograniczenie zakresu ruchomości w stawie łokciowym. To z kolei powoduje zauważalną dysfunkcję prawej kończyny w codziennym funkcjonowaniu. Właśnie te kwestie uwzględniliśmy podczas sprawy przeciwko Allianz Polska S.A. jako konsekwencje wypadku samochodowego.

Zaliczenie do osób z niepełnosprawnością

W lipcu 2020 roku Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności podjął decyzję, która miała ogromne znaczenie dla poszkodowanej w wypadku i jej rodziny. To właśnie wtedy małoletnia została zaliczona do grupy osób niepełnosprawnych. Ta decyzja otworzyła wiele możliwości w uzyskaniu wsparcia dla poszkodowanej. Ofiara wypadku samochodowego wymagała zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze oraz pomoce techniczne, które znacznie miały ułatwić jej codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo dziewczynka potrzebowała wsparcia systemu środowiskowego w samodzielnym życiu. Obejmowało to korzystanie z usług socjalnych, opiekuńczych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych świadczonych przez sieć instytucji pomocy społecznej, organizacje pozarządowe oraz inne placówki. Stwierdzono także konieczność aktywnego uczestniczenia opiekuna. Dotyczy to wsparcia w codziennym procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji. Odpowiednie przedstawienie potrzeb poszkodowanej w sprawie przeciwko Allianz Polska S.A. przyczyniło się do uzyskania pozytywnego wyroku dla ofiary wypadku drogowego. 

Wyrok przeciwko Allianz Polska S.A.

Pod koniec lipca bieżącego roku sąd wydał wyrok dotyczący sprawy poszkodowanej dziewczynki przeciwko Towarzystwu Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. w Warszawie. Łączna kwota uzyskanych świadczeń dla ofiary wyniosła 70 000 złotych! Dodatkowo poszkodowana otrzymała odsetki za zwłokę w wysokości ponad 23 000 zł. To już nie pierwsza sprawa, gdy skutecznie uzyskujemy należne świadczenia od towarzystw ubezpieczeniowych. W przeszłości uzyskaliśmy roszczenia m.in. od PZU S.A., Ergo Hestia, Warta i innych ubezpieczalni.

Miałeś wypadek? Pomagamy nie tylko w sprawach z Allianz Polska S.A.

Jeżeli po wypadku starasz się o należne odszkodowanie, to skontaktuj się z nami. Eksperci z Votum Odszkodowania S.A. bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę oraz poinformują Cię o możliwościach, jakie na Ciebie czekają. Nie pozostawiaj sprawy bez należytego rozpatrzenia. Skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy. Podsumowując, w sierpniu uzyskaliśmy kwotę 11 480 835,58 złotych na etapie przedprocesowym i w sądach obu instancji od najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych w kraju. Sprawdź, czy możemy pomóc również Tobie i Twoim bliskim.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)