Jakie odszkodowanie za obrażenia ciała?

Wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała

Każdego roku dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków komunikacyjnych, w których uczestnicy doznają obrażeń ciała. Mimo że statystycznie tych wypadków ubywa, to ich skala nadal jest przerażająco wysoka. Osoby, które miały taki wypadek, często są pozostawione same sobie w walce o należyte świadczenia dla poszkodowanych. Eksperci Votum Odszkodowania S.A. pomagają uzyskać należne pieniądze. Suma uzyskanych przez nas świadczeń na etapie przedprocesowym wyniosła w lipcu b.r. 8 815 672,64 zł

Obrażenia ciała w wyniku wypadku komunikacyjnego

Wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała możemy zdefiniować jako niezamierzone zdarzenie, w którym uczestniczą pojazdy i / lub piesi, w wyniku którego jedna lub więcej osób odnosi uszkodzenia fizyczne. Takie wypadki mogą mieć różne przyczyny, takie jak:

  • błąd kierowcy.
  • złe warunki na drodze.
  • nieprawidłowe zachowanie uczestników ruchu drogowego.
  • awarie pojazdów.

W wyniku tych wypadków uczestnicy mogą doznać obrażeń ciała, które mogą być lekkie, ciężkie lub śmiertelne, a skutki takich uszkodzeń mogą mieć wpływ na zdrowie i życie poszkodowanych osób.

zniszczone auto po wypadku komunikacyjnym, w którym doszło do obrażeń ciała

Obrażenia ciała w wyniku wypadku komunikacyjnego

Wszelkie roszczenia należą się uczestnikom ruchu drogowego, którzy w wyniku wypadku doznali jakichkolwiek obrażeń ciała lub innego uszczerbku na zdrowiu. Te środki należą jedynie poszkodowanym, a nie sprawcom.  Ofiary mogą ubiegać się o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Świadczenia te mogą obejmować koszty leczenia, rehabilitacji, zadośćuczynienia za doznane cierpienia czy utraconych zarobków. Dodatkowo takie świadczenia należą się także rodzinom śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Rodzina ma prawo ubiegać się m.in. o zadośćuczynienie oraz uzyskanie świadczeń pogrzebowych.

Obrażenia ciała po wypadku – co można uzyskać?

W zależności od doznanych obrażeń po wypadku, świadczenia dla osób poszkodowanych mogą się różnić. Kluczowym czynnikiem decydującym o rodzaju i zakresie świadczeń jest stopień uszkodzenia ciała oraz sposób, w jaki wpłynęły one na zdolność funkcjonowania. W wielu przypadkach doznane szkody zmieniają całe życie poszkodowanych i pozostawiają trwałe konsekwencje. Do najczęściej wypłacanych świadczeń po wypadku należą:

osoba stała się niepełnosprawna po wypadku komunikacyjnym

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania odszkodowania?

Podstawą do uzyskania odszkodowania po wypadku jest odpowiednia dokumentacja. Od samego początku należy gromadzić m.in.: kartę informacyjną z oddziału ratunkowego, wyniki konsultacji lekarskich, wyniki badań, notatkę policyjną z miejsca zdarzenia i wszelkie dowody, które w szczegółowy sposób przedstawiają poniesione szkody, a dodatkowo oszacowują ich łączną wartość. Istotnym elementem jest również zbieranie wszystkich rachunków imiennych lub faktur, które są niezbitym dowodem tego, jakie ponieśliśmy koszty w związku ze zdarzeniem. Jeżeli w trakcie rekonwalescencji po wypadku potrzebowaliśmy pomocy osób trzecich, należy zgłosić to ubezpieczycielowi. To niezbędne, by uzyskać zwrot kosztów za opiekę.

Ile dostanę odszkodowania po wypadku?

Kwota, którą możesz uzyskać w wyniku wypadku zależna od decyzji ubezpieczyciela. Wszystko też zależy od tego, jakich urazów doznała ofiara. Każdy z czynników związany ze stanem zdrowia jest w stanie diametralnie zmienić kwotę, którą uzyskamy jako należne świadczenie pieniężne za doznaną krzywdę. Jeśli kwota uznana przez ubezpieczyciela nas nie satysfakcjonuje, to mamy pełne prawo od odwołania się od tej decyzji. 

bardzo wysoka renta i odszkodowanie za wypadek komunikacyjny - votum odszkodowania s.a.

Ponad 1 500 000 zł zadośćuczynienia po wypadku

Votum Odszkodowania S.A. jest od 18 lat wsparciem dla osób poszkodowanych w wypadkach, pomagając im uzyskać wyższe świadczenia. Jednym z wyjątkowych przykładów działań naszych ekspertów jest sprawa z 2019 roku, kiedy miało miejsce tragiczne zdarzenie komunikacyjne, w którym uczestniczył samochód ciężarowy. W wyniku wypadku nasz klient doznał poważnych obrażeń oraz licznych złamań. W trakcie całej sprawy Votum Odszkodowania S.A. zdołało uzyskać 370 000 zł zadośćuczynienia oraz rentę z tytułu utraconych możliwości i zwiększonych potrzeb. W dalszej części walki o należne świadczenia naszym ekspertom udało się uzyskać kapitalizację renty odszkodowawczej. Sumując wszystkie uzyskane środki, uzyskaliśmy dla poszkodowanego kwoty przekraczające 1 500 000 zł. Jeśli chcesz dołączyć do grona osób, które zweryfikowały swoje roszczenia po wypadku i ubezpieczyciel wypłacił im adekwatne świadczenia. Nasi eksperci bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)