Wygrane Kancelarii z GK Votum w Sierpniu

Wygrane odszkodowanie Votum

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter

Statystyki mówią same za siebie, a sierpień jawi się jako typowy urlopowy miesiąc. Przedstawiamy nasze wygrane Kancelarii z GK Votum. W minionym miesiącu odbyło się zaledwie 69 rozpraw – dla porównania w lipcu było to 136 rozpraw, na miesiąc wrzesień zaplanowanych jest ich 130. Jednak pomimo mniejszej ilości rozstrzygnięć należy zauważyć, że w 59 na 69 spraw zapadły wyroki zasądzające w I Instancji. Potwierdza to skuteczność działań Kancelarii z GK Votum. W toku postępowania sądowego w sierpniu 2021 roku pozyskaliśmy dla osób Poszkodowanych kwotę 2 512 549 złotych. Najwyższa zasądzona kwota wyniosła 105 852 zł.

72 wygrane sprawy

51 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym;
13 wyroków w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych z obrażeniami ciała;
3 wyroki dotyczące wypadku przy pracy z obrażeniami ciała;
1 wyrok dotyczący wypadku w rolnictwie z obrażeniami ciała;
4 wyroki dotyczące szkody w budynku;

Wypadek przy pracy - 350 tys. zł zadośćuczynienia dla następców prawnych poszkodowanego

Mimo, iż analiza danych Głównego Urzędu Statystycznego dotycząca statystyk wypadków przy pracy za okres ostatnich kilku lat wykazuje tendencję malejącą, to jednak w dalszym ciągu każdego roku odnotowuje się tysiące poszkodowanych, którzy ucierpieli właśnie na skutek wypadków przy pracy. W roku 2020  w tego rodzaju wypadkach ucierpiało ponad 60 tysięcy pracowników.

Wypadek przy pracy

Do jednego z wypadków w trakcie świadczenia pracy doszło w warsztacie mechanicznym w województwie śląskim. Poszkodowany pracownik w ramach wykonywania obowiązków pracowniczych naprawiał pojazd ciężarowy. W trakcie naprawy doszło do przygniecenia pracownika kabiną naprawianego samochodu ciężarowego. W konsekwencji pracownik doznał bardzo poważnych i rozległych obrażeń ciała.

Poważne i rozległe obrażenia ciała

wieloodłamowe złamanie górnej części trzonu kręgu Th12,
zwichnięcie kręgu Th11-Th12 z przemieszczeniem kręgu Th11,
złamanie górnej części łuku kręgu Th12 po stronie prawej
złamanie wyrostków stawowych górnych kręgu Th12,
złamanie wyrostka poprzecznego po stronie lewej kręgu Th11,
złamanie po stronie prawej kręgu Th 12 oraz obustronnie kręgu L1,
złamania żeber V i IX po stronie prawej,
stłuczenia jamy brzusznej,
porażenie kończyn dolnych i zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Teraz BEZPŁATNIE przeanalizujemy Twoją sprawę – dzięki nam dowiesz się czy możesz otrzymać  więcej pieniędzy po wypadku.

Sprawdź! Z nami to proste!

czytaj dalej

Zakres doznanych w tym wypadku obrażeń skutkował koniecznością podjęcia najpierw wielomiesięcznej hospitalizacji. Konieczne było leczenie operacyjnego, a następnie równie żmudna rehabilitacja. Konsekwencje wypadku dla zdrowia pracownika były na tyle dotkliwe, że stał się on osobą niepełnosprawną. Ze względu na porażenie kończyn dolnych, osobą na stałe przykutą do wózka inwalidzkiego. Skala cierpień poszkodowanego była bardzo duża. Poszkodowany zmagał się z bólem, koniecznością pielęgnacji odleżyn, częstą zmianą opatrunków, stałym zacewnikowaniem, nadto wymagał pomocy we wszystkich czynnościach życia codziennego.

Pomoc Votum

Poszkodowany zwrócił się o pomoc do Votum S.A. Na etapie postępowania przedsądowego podmiot zobowiązany do naprawienia szkody nie poczuwał się do odpowiedzialności i nie wypłacał poszkodowanemu należnego zadośćuczynienia i odszkodowania. Dzięki pomocy Votum S.A. w związku z wypadkiem poszkodowany pracownik uzyskał z tytułu ubezpieczenia wypadkowego kwotę 73.000 zł tytułem jednorazowego odszkodowania. Dodatkowo poszkodowany otrzymał od pracodawcy kwotę w wysokości 1.500 zł wypłaconą tytułem tzw. zapomogi.

Wobec braku dalszych wypłat przez pracodawcę sprawa została skierowana na drogę sądową, a poszkodowanego reprezentowała Kancelaria z Grupy Kapitałowej Votum S.A. Pozew przeciwko pracodawcy poszkodowanego opiewał na kwotę 400 tyś zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę wywołaną wypadkiem przy pracy. Eksperci procesowi wykazali przed sądem, że otrzymane dotychczas kwoty, mając na uwadze zakres doznanych obrażeń i ich konsekwencje dla zdrowia poszkodowanego, są rażąco zaniżone, a poszkodowany w żaden sposób nie przyczynił się do powstania szkody.

Śmierć poszkodwanego - proces sądowy

W trakcie trwania procesu poszkodowany zmarł. Ustalono, że istnieje związek przyczynowy pomiędzy zgonem pracownika, a doznanymi przez niego w wypadku przy pracy obrażeniami. W miejsce zmarłego do procesu wstąpili małżonka i dzieci poszkodowanego jako jego następcy prawni.

Sąd I instancji nie miał żadnych wątpliwości, że odpowiedzialność odszkodowawczą za zdarzenie ponosi pracodawca, od którego zasądził solidarnie na rzecz następców prawnych zmarłego pracownika kwotę 100 tys zł tytułem zadośćuczynienia. Apelację od wyroku wniosły obie strony.
Sąd odwoławczy oddalił apelację pozwanego niemal w całości, a na skutek apelacji powodów zmienił wyrok Sądu I instancji i podwyższył zasądzoną na rzecz następców prawnych poszkodowanego pracownika kwotę zadośćuczynienia z pierwotnie zasądzonej sumy 100 tys zł do kwoty 350 tys zł.

Wyrok SO w Częstochowie z dnia 14.01.2020 r., sygn. akt IV P 22/18 
Wyrok SA w Katowicach z dnia 30.06.2021 r., sygn. akt III APa 19/20

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Votum Odszkodowania S.A. zgodnie z Polityką prywatności.
Poprzedni wpis
Następny wpis

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)