TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ukarane!

TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Wysoka kara dla TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Co się wydarzyło? Problemem osób poszkodowanych w wypadkach jest nie tylko długotrwały i kosztowny powrót do zdrowia, ale także niejednokrotnie spór z ubezpieczycielem, który czasami odmawia wypłaty odszkodowania, zaniża kwotę lub spóźnia się z wypłatą należnych po wypadku świadczeń. Jeżeli sprawca wypadku jest ustalony, ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłacenie bezspornej kwoty odszkodowania. Ten termin nie zawsze jest jednak przestrzegany. A takie działanie to łamanie prawa, któremu przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego

Kara dla TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Ubezpieczyciel zapłaci ponad 65 tysięcy!

Niedawno Komisja Nadzoru Finansowego wydała ostateczną decyzję utrzymującą w mocy z maja 2022 roku nakładającą kary pieniężne w łącznej wysokości 65 800 złotych na TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Kary dotyczą 14 przypadków naruszenia art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań. Ubezpieczyciel wniósł o ponowne rozpatrzenie sprawy, jednak Komisja potwierdziła występowanie naruszeń. 

kara TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Zadośćuczynienie od TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Tragiczny wypadek 21-letniego mężczyzny

Eksperci z Grupy Kapitałowej Votum niejednokrotnie reprezentowali klientów w sporach przeciwko TUZ Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych. Jeden z przypadków dotyczył 21-letniego chłopaka, który został bardzo poważnie ranny w wypadku samochodowym. W konsekwencji tragicznego zdarzenia został niepełnosprawny. Uznano go za całkowicie niezdolnego do pracy oraz do samodzielnego funkcjonowania. Co więcej, musiał zostać ubezwłasnowolniony z powodu zaburzeń psychicznych, a opiekę nad nim przejęła matka. Poszkodowany mężczyzna podróżował jako pasażer w samochodzie, który uczestniczył w wypadku komunikacyjnym. Chłopak nie miał zapiętych pasów. Z kolei kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. W wyniku niezachowania ostrożności stracił panowanie nad samochodem. Następnie doszło do dachowania. Sprawca wypadku miał zawartą polisę OC w TUZ Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych.

Początkowo ubezpieczyciel odmówił przyjęcia odpowiedzialności za wypadek, argumentując to tym, że kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a poszkodowany pasażer nie miał zapiętych pasów. Ostatecznie TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych przyznało: 24 tysiące złotych zadośćuczynienia za doznane krzywdy oraz zwrot kosztów leczenia i opieki. Jednocześnie odmówiło przyznania renty na zwiększone potrzeby oraz renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zadośćuczynienie

600 tysięcy dla klienta Votum Odszkodowania S.A.

Zadośćuczynienie od TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych

Kwota zadośćuczynienia od TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych była rażąco zaniżona. W sprawę zaangażowali się eksperci z Votum Odszkodowania S.A. oraz Kancelarii należącej do Grupy Kapitałowej Votum. Warto w tym miejscu zaznaczyć, z jaką wysoką skutecznością działa Kancelaria z Votum Group. W maju 2023 roku było to 94% w postępowaniach przed sądami I instancji, a także 100% skuteczności w sądach II instancji. To oznacza, że wszystkie apelacje zostały oddalone. Dla klienta Votum Odszkodowania S.A. ostatecznie TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych wypłaciło ponad 600 tysięcy złotych zadośćuczynienia. To o 2400% większa kwota niż początkowo wypłacił ubezpieczyciel!

TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych sąd

Wyższe odszkodowanie po wypadku

Skontaktuj się z nami, jeśli znalazłeś się w podobnej sytuacji:

  • Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania.
  • Zaniżone odszkodowanie.
  • Towarzystwo Ubezpieczeniowe spóźnia się z wypłatą świadczeń po wypadku.

    Od 18 lat eksperci Votum Odszkodowania S.A. pomagają osobom poszkodowanym w wypadkach uzyskać:

Warto wiedzieć, że pieniądze z polisy OC sprawcy wypadku można uzyskać także wiele lat od nieszczęśliwego zdarzenia. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, napisz do ekspertów Votum Odszkodowania S.A. po bezpłatną analizę sprawy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)