Ponad 17,5 mln dla poszkodowanych w wypadkach – wyniki GK Votum grudzień 2023

 • Start
 • Aktualności
 • Ponad 17,5 mln dla poszkodowanych w wypadkach – wyniki GK Votum grudzień 2023
odszkodowania GK Votum grudzień 2023

Jakie odszkodowania udało się pozyskać dla klientów GK Votum w grudniu 2023 r.? Tego dowiecie się z dalszej części naszego artykułu!
Zima niesie ze sobą uroki malowniczych ośnieżonych krajobrazów, ale również stwarza poważne zagrożenia dla kierowców na drogach. Wypadki zdarzają się zimą często, a ich konsekwencje mogą być bardzo poważne. Jednym z największych zagrożeń dla kierowców zimą jest oblodzenie i zaśnieżenie nawierzchni. W takiej sytuacji hamowanie i manewrowanie pojazdem stają się trudniejsze, co zwiększa ryzyko kolizji czy wypadku. Dodatkowo słaba widoczność związana z opadami śniegu oraz mgłą może znacznie utrudnić poruszanie się na drodze, zwiększając prawdopodobieństwo niebezpiecznych zdarzeń.

Warto również pamiętać o konieczności utrzymania pojazdu w odpowiednim stanie technicznym, zwłaszcza w okresie zimowym. Niewłaściwie działające oświetlenie, zużyte opony czy niewłaściwa ilość płynu do spryskiwaczy mogą dodatkowo zwiększyć ryzyko wypadków. Kierowcy bezwzględnie powinni dostosować prędkość do warunków atmosferycznych oraz utrzymywać bezpieczną odległość między pojazdami. Ponadto stosowanie się do zaleceń dotyczących bezpieczeństwa drogowego, takich jak zapinanie pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z łańcuchów na opony w trudnych warunkach, może istotnie zmniejszyć ryzyko wypadków zimą. Warto wiedzieć, że gdy mimo zachowania należytej ostrożności zdarzy się wypadek drogowy, eksperci Votum Odszkodowania S.A. niosą pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. Nasi klienci otrzymują profesjonalne wsparcie podczas prowadzenia negocjacji z ubezpieczycielem dotyczących adekwatnego odszkodowania po wypadku. 18-letnie doświadczenie w branży odszkodowawczej pozwala skutecznie mediować i często zakończyć spór bez angażowania sądu. Jeśli jednak propozycja ubezpieczyciela nie spełnia oczekiwań i potrzeb poszkodowanego, wtedy do działania przystępuje Kancelaria należąca do Grupy Kapitałowej Votum.

odszkodowanie po wypadku GK Votum Votum Odszkodowania

Odszkodowanie po wypadku dla klientów GK Votum

W grudniu 2023 roku dzięki wspólnej pracy ekspertów z Votum Odszkodowania S.A. oraz prawnikom z Kancelarii z Votum Group poszkodowanym w wypadkach i ich rodzinom przyznano łącznie 17 636 921 złotych. Na etapie przedprocesowym, czyli w wyniku negocjacji i mediacji z takimi ubezpieczycielami, jak PZU, Warta, Compensa, Generali i innymi, uzyskaliśmy aż 13 348 917,67 złotych. Z kolei dzięki działaniom Kancelarii w zeszłym miesiącu, pomimo że był krótki przez okres świąteczny, zapadły 44 korzystne wyroki dla klientów Votum Group. W efekcie dla ofiar wypadków sądy I i II instancji zasądziły łącznie 4 288 004 złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia. Wyroki dotyczyły różnych typów wypadków:

 • Wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała – 16 wyroków.
 • 14 wyroków – wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym.
 • Wypadek przy pracy z obrażeniami ciała – 3 wyroki.
 • 6 wyroków – Wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym.
 • Wypadek w rolnictwie z obrażeniami ciała – 3 wyroki.
 • Inny typ szkody – 2 wyroki.
0
łączna kwota odszkodowań w grudniu 2023 r. dla klientów GK Votum

Votum Odszkodowania S.A. – wyższe odszkodowanie po wypadku

Doświadczenie, wytrwałość, wnikliwie badanie sytuacji i realnych potrzeb poszkodowanych, empatia – to wszystko razem pozwala ekspertom Votum Odszkodowania S.A. kompleksowo pomagać ofiarom wypadków. W wielu przypadkach udaje się uzyskać odszkodowanie, a następnie je podwyższyć w krótkim czasie. Tak było po wypadku komunikacyjnym klienta Votum Odszkodowania S.A., który wydarzył się w listopadzie 2023 roku. Roszczenia do ubezpieczyciela zostały zgłoszone w grudniu, a pierwsze wypłaty świadczeń nastąpiły już 2 stycznia 2024 r.! To ekspresowe tempo, zwłaszcza biorąc pod uwagę okres świąteczno-noworoczny. Drugim po tempie działania wyróżnikiem specjalistów z Votum Odszkodowania S.A. jest wysokość pozyskiwanych odszkodowań, zadośćuczynień czy renty po wypadku. W przypadku tej ostatniej staramy się jak najlepiej zabezpieczyć poszkodowanych, w niektórych przypadkach decydując się na kapitalizację renty

Dla przypomnienia, kapitalizacja renty to zamiana okresowo pobieranego świadczenia na jednorazowe wysokie odszkodowanie. W ostatnim czasie nasi specjaliści. przeprowadzili kapitalizację renty dla jednej z klientek Votum Odszkodowania S.A. na kwotę 1 050 000 złotych! I nie jest to jednostkowy przypadek, tylko jeden z wielu, w którym takie wysokie kwoty pomagają poszkodowanym spektakularnie poprawić ich sytuację życiową i zabezpieczyć przyszłość.

Sukces Kancelarii z GK Votum

W grudniu ogromny sukces odnotowała także Kancelaria należąca do Votum Group – wg prestiżowego rankingu kancelarii prawnych „Rzeczpospolitej” – najlepsza Kancelaria w kategorii działalność odszkodowawcza. Po bardzo trudnej sprawie dotyczącej wypadku przy pracy, rozpoczynającej się od odmówienia przyjęcia odpowiedzialności przez ubezpieczyciela, udało się zabezpieczyć poszkodowanego wypłatami na łączną kwotę 1 029 136,99 złotych!

Votum Odszkodowania S.A. – pomoc po wypadku

Świadomość zagrożeń związanych z zimowymi warunkami drogowymi oraz rozwaga kierowców są kluczowe dla bezpieczeństwa na drogach w sezonie zimowym. Regularna konserwacja pojazdu, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych to kluczowe elementy minimalizujące ryzyko wypadków na zimowych trasach. Gdy jednak nieszczęśliwe zdarzenie się już przytrafi, warto wiedzieć, jak zachować się po wypadku.

 • Zabezpiecz miejsce zdarzenia. Włącz światła awaryjne pojazdu. Postaw trójkąt ostrzegawczy lub użyj innych środków ostrzegawczych, aby zasygnalizować zagrożenie.
 • Zadzwoń po pomoc. Natychmiast powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
 • Udziel pierwszej pomocy. Jeśli jesteś przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, pomóż poszkodowanym, starając się nie pogarszać ich stanu. Nie przemieszczaj poszkodowanych, jeśli nie jest to konieczne.
 • Dokładnie udokumentuj zdarzenie. Zapisz dane uczestników wypadku (imię, nazwisko, numer rejestracyjny pojazdu). Sporządź rysunek ukazujący położenie pojazdów i innych istotnych elementów.
 • Współpracuj z policją. Udziel informacji policji i innym służbom na miejscu wypadku.
 • Poczekaj na służby ratunkowe. Nie opuszczaj miejsca wypadku przed przybyciem służb ratunkowych, chyba że sytuacja tego wymaga.
 • Skontaktuj się z ubezpieczycielem. Powiadom swoją firmę ubezpieczeniową o zaistniałym zdarzeniu.

Pamiętaj, że zawsze możesz także liczyć na pomoc ekspertów z Votum Odszkodowania S.A., którzy od lat uzyskują dla poszkodowanych wyższe odszkodowanie po wypadku niż to zaproponowane przez ubezpieczyciela w postępowaniu likwidacyjnym.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)