Ponad 14,5 mln dla klientów GK Votum! Odszkodowania listopad 2023

odszkodowania listopad 2023 Votum Odszkodowania

W listopadzie dla osób poszkodowanych w wypadkach eksperci z Votum Odszkodowania S.A. oraz z Kancelarii należącej do Votum Group uzyskali aż ponad 14,5 miliona złotych!

Na tę imponującą kwotę składają się:

 • 11 463 838,50 zł – uzyskane na etapie przedprocesowym, czyli mediacji z ubezpieczycielami takimi jak PZU, Warta, Compensa, Generali, ErgoHestia i innymi.
 • 3 217 356 zł – pieniądze pozyskane po skierowaniu spraw na drogę postępowania sądowego (łączenie sądy I i II instancji).
0
łączna kwota dla poszkodowanych w wypadkach (11.2023 r.)

Najwyższe odszkodowanie opiewało na kwotę 900 000 złotych i dotyczyło wypadku komunikacyjnego, w których poszkodowany doznał obrażeń ciała.

Miałem wypadek – co robić?

Po wypadku uzyskanie należnych świadczeń pieniężnych jest kluczowe dla powrotu do zdrowia, dostosowania mieszkania do zwiększonych potrzeb poszkodowanego czy finansowego zabezpieczenia przyszłości. Uzyskanie odszkodowania po wypadku o adekwatnej wysokości może być problematyczne, zwłaszcza że zdarza się, że ubezpieczyciele zaniżają kwotę świadczeń, odmawiają przyznania odszkodowania lub spóźniają się z wypłatą. Gdy mediacje z ubezpieczycielem nie przynoszą zadowalających efektów, czasami trzeba rozważyć skierowanie sprawy do sądu. Pomocą poszkodowanym w tym zakresie od 18 lat zajmują się eksperci z Grupy Kapitałowej Votum. Kancelaria obsługująca poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy pracy i w rolnictwie została uznana za najlepszą kancelarię w branży odszkodowawczej wg prestiżowego rankingu „Rzeczpospolitej”. W listopadzie zapadły 54 wyroki w sądach I i II instancji. Szczegółowe wyniki prezentują się następująco:

 • Wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym – 29 wyroków.
 • Wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała – 15 wyroków.
 • Wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym – 4 wyroki.
 • Wypadek przy pracy z obrażeniami ciała – 5 wyroków.
 • Wypadek w rolnictwie z obrażeniami ciała – 1 wyrok.

Wypadek motocyklisty

Pomoc Votum Odszkodowania S.A.

Jedna ze spraw, którą w ostatnim czasie prowadzili eksperci Votum Odszkodowania S.A., dotyczyła wypadku komunikacyjnego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Kierowca audi nie zachował należytej ostrożności, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklistą. Okazało się, że sprawca wypadku miał alkohol we krwi, nie posiadał także obowiązkowej polisy OC. W tym wypadku motocyklista został ciężko ranny, doznał m.in. obrażeń nóg i miednicy.

Votum Odszkodowania motocyklista

Odszkodowanie dla motocyklisty z UFG

W związku z tym, że sprawca wypadku nie posiadał polisy OC, wypłatą odszkodowania zajął się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Eksperci z Votum Odszkodowania S.A. zgłosili sprawę do UFG za pośrednictwem PZU S.A. Co ważne, do skierowania roszczeń do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego można użyć dowolnego ubezpieczyciela. W krótkim czasie Fundusz Gwarancyjny wypłacił bezsporną kwotę odszkodowania w wysokości 50 tysięcy złotych. W następnym etapie działań UFG przyjął pełną odpowiedzialność za skutki wypadku. Ponadto wstępnie oszacował zadośćuczynienie dla motocyklisty w wysokości 600 tysięcy złotych. Co więcej, zwrócił również poszkodowanemu mężczyźnie koszty prywatnej rehabilitacji powypadkowej opiewające na prawie 30 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że nie jest to koniec działań naszych ekspertów. Wystąpią do UFG o podwyższenie wysokości zadośćuczynienia dla motocyklisty, a także o przyznanie mu należnej renty odszkodowawczej.

wypłata odszkodowania UFG

Wyższe odszkodowania po wypadku

Pomoc doświadczonych ekspertów odszkodowawczych w uzyskiwaniu wyższych świadczeń od ubezpieczycieli jest nieoceniona. Nie tylko wiedzą, jak prowadzić rozmowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi i przedstawiać rzeczowe argumenty, ale także pomagają w zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji. Co miesiąc specjaliści z Votum Odszkodowania S.A. wraz z radcami prawnymi i adwokatami z Kancelarii należącej do Votum Group pozyskują dla poszkodowanych w wypadkach kilkanaście milionów złotych! Są to zazwyczaj kwoty z tytułu:

 • Odszkodowania po wypadku komunikacyjnym, w rolnictwie, przy pracy.
 • Zadośćuczynienia po wypadku.
 • Renty z tytułu zwiększonych potrzeb.
 • Kapitalizacji renty.
 • Renty z tytułu utraconych możliwości zarobkowych.
 • Zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji czy opieki osób trzecich.

Jeśli miałeś wypadek i przerasta Cię walka o należne świadczenia po wypadku, skontaktuj się z nami. Bezpłatnie przeanalizujemy sprawę i sprawdzimy, jak możemy Ci pomóc.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)