Walczymy o wyższe odszkodowanie po wypadku

Od ponad 17 lat doświadczeni eksperci z Votum Odszkodowania S.A. pomagają uzyskiwać wyższe odszkodowanie po wypadku dla swoich klientów. Poszkodowani mogą liczyć na różne świadczenia finansowe wypłacane z polisy OC sprawcy, takie jak:

Wyższe odszkodowanie powypadkowe

Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie? Wygrane wyroki Votum - kwiecień 2023 r.

Gdy ubezpieczyciel, taki jak Warta, PZU, Allianz, Link 4, Compensa, HDI zaniży odszkodowanie po wypadku, można odwołać się od decyzji. Nie należy zgadzać się na bezsporną kwotę odszkodowania, tylko zgłosić większe roszczenia. Oczywiście wtedy, jeśli żądanie jest zasadne. Jednak czasami odwołanie od decyzji ubezpieczalni nie przynosi efektu. Wtedy konieczne jest skierowanie sprawy do sądu. Zdarza się, że działanie kończy się pozyskaniem wyższego odszkodowania po wypadku. Warto zaznaczyć, że samodzielna walka z ubezpieczycielem może być trudna i długa. Dlatego niezbędne bywa zwrócenie się po wsparcie do ekspertów. Kompleksową pomocą prawną po wypadkach zajmuje się Kancelaria z Wrocławia należąca do GK Votum. W kwietniu 2023 roku udało się pozyskać 62 wyroki zasądzające zadośćuczynienia i odszkodowania dla poszkodowanych w takich zdarzeniach, jak m.in.:

 • Wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym lub obrażeniami ciała.
 • Wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym lub obrażeniami ciała.

W kwietniu 2023 roku najwyższa kwota zadośćuczynienia po wypadku wywalczonego przez Kancelarię z Wrocławia wyniosła 229 569 złotych.

wyższe odszkodowanie po wypadku wyroki Votum

Groźny wypadek samochodowy – zderzenie i pożar auta

Jedną z klientek Grupy Kapitałowej Votum była kobieta, która kilka lat temu uczestniczyła w niebezpiecznym wypadku komunikacyjnym. Na samochód prowadzony przez poszkodowaną najechał inny pojazd. W efekcie kobieta uderzyła w tył naczepy, a jej auto zapaliło się. Niestety, kobieta doznała poważnych poparzeń ciała, w tym poparzeń górnych dróg oddechowych prowadzących do niewydolności oddechowej. Właśnie dlatego została przewieziona do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Stan poszkodowanej w wypadku samochodowym był bardzo ciężki. Lekarze wprowadzili ją w śpiączkę farmakologiczną. Leczenie było długie i bolesne. Chirurdzy musieli amputować paliczki i zrobić przeszczep skóry. Po wypadku samochodowym klientka Votum Group spędziła w szpitalu prawie trzy miesiące. Ten czas obfitował nie tylko w cierpienia fizyczne, ale także psychiczne. U pacjentki lekarze stwierdzili objawy depresji, która była następstwem tragicznego wypadku. Nawet po powrocie ze szpitala konieczne okazały się konsultacje psychiatryczne, opieka psychologiczna oraz rehabilitacja.

Poważne poparzenia i depresja po wypadku samochodowym

Konsekwencje tego nieszczęśliwego wypadku okazały się bardzo poważne. Poparzenia objęły 41% ciała. Ponadto lekarze określili uszczerbek na zdrowiu kobiety poszkodowanej w wypadku aż na 97%! Trzeba zaznaczyć, że nie wzięli pod uwagę stanu psychicznego kobiety, który również był bardzo zły. Trauma po wypadku samochodowym spowodowała m.in. to, że kobieta nie była w stanie zacząć leczenia w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, na które została skierowana. Ze względu na jej zdrowie psychiczne konieczne okazało się podjęcie prywatnego leczenia i prywatnej rehabilitacji po wypadku. Warto tu wspomnieć, że oprócz pozyskania wyższego odszkodowania po wypadku, do ubezpieczyciela można zgłosić także roszczenia o zwrot kosztów prywatnego leczenia i rehabilitacji.
Nasilenie się stanów depresyjnych, pojawiające się myśli samobójcze oraz inne problemy natury psychicznej spowodowały, że kobieta musiała być ponownie hospitalizowana. Nie da się ukryć, że wypadek samochodowy nieodwracalnie zmienił życie poszkodowanej, przysparzając jej oraz jej bliskim cierpień fizycznych i psychicznych. Kobieta po wypadku:

 • ma określony znaczny stopień niepełnosprawności.
 • jest niezdolna do pracy.
 • nie może funkcjonować bez pomocy innych osób.
 • ma rozległe bolesne blizny na ciele.
 • wstydzi się swojego wyglądu, przez co ograniczyła spotkania towarzyskie.
wyższe odszkodowanie po wypadku depresja

Wypadek samochodowy – zgłoszenie szkody do TUiR Warta S.A.

Postępowanie likwidacyjne Warta

Sprawca tragicznego wypadku samochodowego miał zawartą polisę OC w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. Dlatego właśnie do tego towarzystwa ubezpieczeniowego zgłosiła szkodę klientka Grupy Kapitałowej Votum. Domagała się mi.in. odszkodowania za wypadek, w którym doznała poważnych oparzeń ciała. W efekcie przeprowadzonego postepowania likwidacyjnego TUiR Warta wypłaciła kobiecie prawie pięć razy mniej pieniędzy niż wnioskowała kobieta. Co więcej, przyznana przez Wartę renta z tytułu zwiększonych potrzeb też została po pewnym czasie obniżona.

Zaniżone odszkodowanie Warta po wypadku samochodowym

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie po wypadku?

Kwota odszkodowania przyznana przez ubezpieczyciela nie była w stanie zrekompensować krzywd poniesionych przez klientkę. Kobieta przed groźnym wypadkiem samochodowym była osobą młodą i aktywną towarzysko. Nie pracowała, ale rozpoczynała studia, miała perspektywy rozwoju. Wypadek samochodowy zrujnował jej plany na przyszłość. Zniszczył zdrowie fizyczne i psychiczne, a także uzależnił ją od pomocy innych osób. Właśnie dlatego konieczne okazało się odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania. Warto wiedzieć, że wielu przypadkach poszkodowany ma prawo do wyższego odszkodowania po wypadku, a doświadczeni eksperci mogą pomóc na każdym etapie sprawy.
Po przeprowadzeniu postępowania sąd uznał, że kwota zadośćuczynienia po wypadku w wysokości 500 tysięcy złotych jest zasadna. W związku z tym TUiR Warta została zobowiązana do wypłacenia pieniędzy poszkodowanej w wypadku. Oprócz zadośćuczynienia ubezpieczyciel musiał ponieść inne koszty:

 • zwrot kosztów związanych z opieką nad poszkodowaną po wypadku.
 • zwrot kosztów leczenia.
 • zwrot kosztów postępowania sądowego.
 • comiesięczna renta wypłacana poszkodowanej.

Odszkodowanie Warta – zwrot kosztów leczenia

Klientce Grupy Kapitałowej Votum udało się wykazać, że koszty leczenia, które poniosła, były wyższe niż kwota, którą wypłacił ubezpieczyciel. Aby uzyskać zwrot kosztów za prywatne leczenie należy zgromadzić dokumentację medyczną oraz faktury lub rachunki imienne potwierdzające wydatki. Poszkodowany w wypadku może wnioskować, aby ubezpieczyciel zwrócił koszty leczenia, do których można zaliczyć:

 • Konsultacje i wizyty u specjalistów.
 • Zakup leków i innych środków medycznych.
 • Prywatne zabiegi operacyjne.
 • Rehabilitację.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania Wrocław

Kancelaria, dzięki której udało się pozyskać wyższe odszkodowanie po wypadku, ma siedzibę we Wrocławiu, ale działa na terenie całej Polski. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie i świadczą pomoc w uzyskaniu odszkodowania zarówno w mieście Wrocław, jak i w innych lokalizacjach na terenie naszego kraju. Jeśli po wypadku samochodowym, w którym zostałeś poszkodowany, ubezpieczyciel zaniżył kwotę odszkodowania, napisz do nas. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i sprawdzimy, czy możesz się starać o wyższe:

 • odszkodowanie.
 • zadośćuczynienie.
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji.
 • rentę po wypadku.

Warto też wiedzieć, że rentę powypadkową wypłacaną co miesiąc można zamienić na jednorazowe świadczenie. Tak zwana kapitalizacja renty pozwala znacząco polepszyć sytuację finansową osoby poszkodowanej w wypadku. Dla jednego z klientów Kancelarii z Wrocławia należącej do Grupy Kapitałowej Votum udało się uzyskać 450 000 tysięcy skapitalizowanej renty od PZU. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bezpłatna analiza sprawy

Kolejny miesiąc wytężonej pracy naszych ekspertów pokazuje, że walka z ubezpieczycielem o wyższe odszkodowanie po wypadku ma sens. Co więcej, pomaga choć w pewnym stopniu zrekompensować krzywdy, których poszkodowani doznają w wypadkach samochodowych. Warto wiedzieć, że odszkodowanie po wypadku oraz inne świadczenia z tym związane (np. rentę powypadkową) można uzyskać nawet do 20 lat od tragicznego zdarzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Bezpłatnie sprawdzimy, czy możemy Ci pomóc.

Artykuł był pomocny? Udostępnij go dalej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)