Niemal 12 mln pomoże poszkodowanym! Wyniki 10.2023

odszkodowanie od ErgoHestia wyniki GK Votum październik

Wysokie odszkodowanie od ErgoHestia dla kobiety poszkodowanej w wypadku motocyklowym. To jedno z wielu świadczeń pozyskanych dla klientów Votum Odszkodowania SA w październiku 2023 r. Łącznie ofiary wypadków i ich rodziny uzyskały w ubiegłym miesiącu prawie 12 milionów złotych! Aż tyle pieniędzy udało się wspólnie zdobyć ekspertom Votum Odszkodowania SA oraz Kancelarii należącej Votum Group. Beneficjentami są poszkodowani w wypadkach i ich bliscy. Na tę kwotę składają się:

  • 9 325 624,30 zł uzyskanych w wyniku negocjacji i mediacji z ubezpieczycielami takimi jak ErgoHestia, PZU, Warta, Generali, Link4 i innych.
  • 2 640 688 zł odszkodowań i zadośćuczynień zasądzonych przez sądy I i II instancji dzięki działaniom Kancelarii z Votum Group – najlepszej Kancelarii wg rankingu kancelarii prawnych„Rzeczpospolitej” w kategorii działalność odszkodowawcza.

W październiku zapadły 52 korzystne wyroki dla poszkodowanych. Szczegółowe wyniki działań Kancelarii z Grupy Kapitałowej Votum prezentują się następująco:

  • Wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym: 23 wyroki.
  • Wypadek komunikacyjny z obrażeniami ciała: 15 wyroków.
  • Wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym: 7 wyroków.
  • Wypadek przy pracy z obrażeniami ciała: 4 wyroki.
  • Wypadek w rolnictwie z obrażeniami ciała: 1 wyrok.
  • Szkoda w budynku – ubezpieczenie OC: 1 wyrok.
  • Inny typ szkody: 1 wyrok.
0
Łączna kwota pozyskanych odszkodowań (negocjacje oraz sądy)

Odszkodowanie od ErgoHestia i innych ubezpieczycieli

Wypadki drogowe stanowią poważne zagrożenie dla społeczeństwa, przynosząc ze sobą nie tylko ludzkie tragedie, ale także ogromne koszty społeczne i ekonomiczne. Leczenie i rehabilitacja powypadkowa są bardzo kosztowne i aby móc je sfinansować, trzeba starać się o adekwatne odszkodowanie od ErgoHestia, PZU, Generali i innych ubezpieczalni, w których polisę OC zawarł sprawca wypadku. Pomimo postępu technologicznego i działań na rzecz poprawy infrastruktury drogowej liczba wypadków pozostaje zbyt wysoka. Niestety, trzeba tu nadmienić o ponad 1900 osobach, które w 2022 roku straciły życie na polskich drogach. Pracując na co dzień z ofiarami wypadków drogowych wiemy, jak ważne jest nieustanne edukowanie o bezpieczeństwie, ale także wsparcie finansowe dla tych osób oraz ich rodzin. W październiku ekspertom Votum Odszkodowania SA oraz adwokatom i radcom prawnym z Kancelarii należącej Votum Group udało się łącznie pozyskać dla poszkodowanych 11 966 312,30 zł.

Wyższe odszkodowanie od Ergo Hestia po wypadku

Proponowana przez ubezpieczyciela bezsporna kwota odszkodowania nie zawsze jest zadowalająca. Warto jednak wiedzieć, że można starać się o podwyższenie świadczeń powypadkowych. Więcej pieniędzy z polisy OC sprawcy to szansa na lepszą rehabilitację, niezbędny sprzęt medyczny czy dostosowanie mieszkania lub domu do potrzeb poszkodowanych. Czasami konieczne jest skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego, jednak często udaje się porozumieć z towarzystwem ubezpieczeniowym takim jak np. ErgoHestia na drodze mediacji. Co ważne, o odszkodowanie, zadośćuczynienie lub rentę powypadkową można się starać nawet wiele lat od nieszczęśliwego zdarzenia. Ogólny termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych wynosi 3 lata, jeśli jednak szkoda powstała w wyniku przestępstwa, wtedy ten okres wydłuża się do 20 lat.

Czas oczekiwania na odszkodowanie po wypadku

Wysokie zadośćuczynienie od ErgoHestia

Eksperci Votum Odszkodowania SA mogą pochwalić się sukcesami nie tylko, jeśli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które wydarzyły się wiele lat temu. Bardzo dobre wyniki osiągają także w temacie szybkich wypłat świadczeń dla ofiar wypadków. Najnowszym przykładem jest zdarzenie z września tego roku. Do wypadku drogowego doszło, gdy mężczyzna kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwległy pas i wjechał wprost na grupę podróżujących motocyklistów. Kierowca samochodu prawdopodobnie zasnął za kierownicą. W konsekwencji obrażeń ciała doznał jeden motocyklista oraz dwie kobiety podróżujące jako pasażerki jednośladów. Sprawca wypadku miał zawartą polisę OC w towarzystwie ubezpieczeniowym ErgoHestia. Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela we wrześniu i rozpoczęło się postępowanie likwidacyjne. Pierwsze odszkodowanie po wypadku motocyklowym zostało wypłacone już w październiku. Otrzymała je jedna z kobiet – pasażerka motocykla  – i opiewało ono na kwotę 265 462 złotych. Sprawa cały czas jest w toku i eksperci Votum Odszkodowania SA starają się o kolejne wypłaty dla pozostałych poszkodowanych.

Odszkodowanie od ErgoHestia – mediacje z ubezpieczycielem

Nie da się ukryć, że prowadzenie rozmów z ubezpieczycielem o podwyższenie odszkodowania po wypadku nie jest łatwe. Zdarza się, że zakłady ubezpieczeń szukają argumentów, aby kwota świadczeń powypadkowych była niższa niż poniesione szkody. Dlatego tak ważny jest wybór doświadczonego i skutecznego pełnomocnika, którego efektywność pracy jest poparta długimi latami spędzonymi właśnie na negocjacjach z ubezpieczycielami – PZU, ErgoHestia, Link4, HDI, Compensa i innymi. Nie do przecenienia w uzyskiwaniu wyższego odszkodowania po wypadku jest także pomoc w gromadzeniu niezbędnej dokumentacji. A ten etap dostarcza wielu trudności zwłaszcza wtedy, gdy od wypadku upłynęło wiele lat. Jeśli Ciebie lub Twoich bliskich spotkało nieszczęście w postaci uczestniczenia w wypadku drogowym, skontaktuj się z nami. Od 18 lat jesteśmy jak najbliżej osób poszkodowanych w wypadkach i pomagamy uzyskać dla nich należne świadczenia, takie jak:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Poprzedni wpis
Następny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)